Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

matpul

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez matpul

  1. czy możesz mi polecić jakąś konkretną wełnę o lepszych właściwościach ? Proponujesz wełnę mineralną czy wełnę skalną ?
  2. tu nie chodzi o cudowanie, ale zawsze miałbym kilka centymetrów więcej izolacji
  3. rozumiem, że na początku będą szczątkowe ilości wilgoci ( prędzej czy później wilgoć odparuje), ale skąd będzie się brała wilgoć później ?
  4. to jak zrobić, aby było dobrze ? czy trzeba zostawić szczelinę wentylacyjną przy pełnym deskowaniu, skoro będzie folia paroizolacyjna oraz wentylacja mechaniczna ?
  5. Witam Czy zostawić szczelinę wentylacyjną przy ocieplaniu poddasza jeśli dach jest wykonany w pełnym deskowaniu, przykryta papą, potem laty, kontrłaty i dachówka? Wiem, że jeśli nie ma się sprawnej wentylacji to jest to koniczne, ale co zrobić jeśli ma się rekuperator ? Czy można ułożyć szczelnie wełnę mineralną ? Czy jeśli jest rekuperator to trzeba dawać folię paroizolacyjną ? A może ułożyć wełnę szczelnie i zamiast folii paroizolacyjnej dać zwykłą folię, dzięki której para wodna nie wniknie w ocieplenie ani w deski, a całą wentylację pozostawić rekuperatorowi ?
  6. myślałem o ocieleniu wełną mineralną, ale wcześniej i tak będą montowane rolety zewnętrzne i już same prowadnice przykryją częściowo piankę
  7. dzięki Wirecki i tuviste. Na ta chwilę zabezpieczę ją zwykłą białą emulsją, a przed samym ociepleniem odetne pianę i przykleję taśmę paroprzepuszczlną
  8. Witam Okna zostały założone w styczniu i opiankowane, mur jest jednowarstwowy i okna zostały zamontowane na licu ściany. W tym roku nie uda mi się ocieplić budynku, a tym samym słońce dalej będzie niszczyć piankę. Czy powinienem zabezpieczyć czymś piankę, jeśli tak to czym ? Myślałem aby pomalować piankę białą emulsją, ale jak zacznie padać deszcz to zacznie ją wymywać i zostaną ślady na oknach. Dom będę ocieplał na wiosnę przyszłego roku. Będę wdzięczny za poradę, czy zabezpieczać piankę a jeśli tak to czym ?
  9. ściana jest w miarę prosta, więc z tym nie powinno być problemu. Co do kwestii finansowej to mam zapas jakieś 20 zł. na 1 m2, bo tyle mniej więcej kosztuje otynkowanie 1m2, więc myślę że powinno jeszcze coś zostać.
  10. Witam Jestem na etapie tynkowania, i zastanawiam się czy w garażu , łazienkach a nawet w kotłowni można kłaść płytki bezpośrednio na ścianę z cegły, czy trzeba najpierw otynkować pomieszczenie ??
  11. Czy naprawdę nikt nie buduje, lub już zbudował tego domku ??
  12. Witam Mam pytanie :czy ktoś z koleżanek i kolegów buduje dom "ODPOWIEDNI" z pracowni MURATOR ???? Interesuje mnie wszystko co dotyczy tego domku
×
×
  • Dodaj nową pozycję...