Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pwt

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

pwt's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. No właśnie tu mam dylemat, bo jak odsunę reku, to nie mam kłopotów z izolacją akustyczną. A że leniwy jestem to szukam łatwiejszych rozwiązań Czy odległość od czerpni/wyrzutni robi różnicę czy też nie ma znaczenia czy będzie to 15 czy 5 metrów? Można to pominąć?
  2. Dzięki za odpowiedzi - już jestem ciut mądrzejszy. Zastanawiam się teraz nad umieszczeniem rekuperatora. Mogę zastosować dwa warianty (oba na strychu): 1. daleko od sypialni = gwarancja ciszy, niestety do czerpni będzie wtedy ponad ok.15 m, do wyrzutni ok.10 m. 2. w korytarzu nad sypialnią = krótkie kanały do czerpni i wyrzutni (odpowiednio 4 i 2 m), ale obawiam się, że może trochę warczeć i szumieć w pokojach. Nie mogę się przekonać do żadnego z wariantów... cisza czy krótkie rury? Pomożecie? PS. mam w zanadrzu jeszcze jeden temat, ale to następnym razem...
  3. Instalacja czeka na wykonanie, a jeszcze sporo do wyjaśnienia mam Szukałem, szukałem i się nie doszukałem... Na początek: - Czy czerpnia/wyrzutnia mogą znajdować w skośnej podbitce dachowej czy też powinna to być płaska pionowa ściana? - Co sądzicie o wyrzucie powietrza do garażu zamiast na zewnątrz? Ktoś stosuje takie rozwiązanie? Z jednej strony, to czego nie odbierze reku, to wykorzystane będzie w garażu, z drugiej zastanawia mnie czy do samochodu da się rano wsiąść. A jeszcze dla utrudnienia: w garażu jest wentylacja grawitacyjna. - Czy stosunek długości kanałów nawiewnych do wywiewnych ma jakieś znaczenie dla sprawności układu? Ktoś pomoże? Dzięki!
  4. Uff, przebrnąłem przez cały wątek... Jakby komuś chciało się zrobić z tych informacji jakieś krótkie FAQ.... och! to by była rewelacja PS. ale żeby było na temat, to zapytam: czy w czujkach inercyjnych z kontaktonem (alarmtech CD 400-R) możliwa jest taka konfiguracja, żeby mimo otwarcia okna alarm był uzbrojony i czuwała jedynie czujka inercyjna???
  5. W MURATORZE powiedzieli, że ZNANY jest super i świetnie się sprzedaje... i że nie ma bata, ale na pewno "gdzieś w okolicy" zobaczę na żywo realizację. Od roku szukam... i NIC! PS. aż wystartowaliśmy z budową... teraz stoją ściany i widzę, że ZNANY to dobry wybór
  6. no właśnie! cały czas mam dylemat! z jednej strony drogo (w porównaniu z niektórymi z Was), z drugiej strony wykonawca sprawdzony... Ale im więcej czytam opinii, tym bardziej się przekonuję, że płacę "średnią krajową".
  7. pwt

    sciana i płyta gipsowa

    tak, ale warto dobrze przykleić paski
  8. pwt

    ile za elektryka

    Szwagier zrobił instalację za flaszkę. Znajomy wziął 1000 złotych. Przykłady można mnożyć... Realnie patrząc (moje doświadczenia + lektura forum) za instalację należy liczyć ok. 80 - 100 PLN/m2. PS. Jestem na etapie uzgodnień w wykonawcą i mam nadzieję zmieścić się w 10 000 PLN, za instalację elektryczną + TV + ethernet -> hacjenda 130m2
  9. Jak czytam Wasze wypowiedzi, to trochę mnie krew MNIEJ zalewa Za przyłącze (skrzynka + montaż + dokumentacja) płaciłem 2200 PLN (plus oczywiście haracz dla ZE). Instalacja elektryczna w budynku (ok.130m2) wg szacunków elektryka - 10 000 PLN. Nadal nie wiem czy się cieszyć czy płakać
  10. Przy niewysokiej ścianie (parterówka) nie ma potrzeby kołkowania styropianu, o ile masz pewność, że styro był przyklejony prawidłowo. Jak nie masz sprawdzonego wykonawcy, wbijaj kołki (przynajmniej na 2 -3 warstwach dolnych) - na kołkowaniu wiele nie stracisz, a masz większą gwarancję, że ocieplenie Ci nie spadnie.
  11. Andrzej z Wadowic Skoro masz wstępny projekt zrobiony, to wykonaj przepusty zgodnie z tym projektem - masz sporą szansę, aby uniknąć kucia w przyszłości (aż tak wielkiej rewolucji w wentylacji przez 2-3 lata raczej nie będzie)
  12. hmmm, nie jestem znawcą, ale oglądnąłem parę seriali amerykańskich, gdzie akacja dzieje się na Alasce i żadnych wiatrołapów nie widziałem? Być może filmowcom lepiej komponował się plan bez wiatrołapów, ale dało mi to trochę do myślenia... i wydaje mi się, że z wiatrołap to przeżytek i raczej przyzwyczajenie projektantów/inwestorów - przecież drzwi wejściowe są o wiele szczelniejsze niż kilkadziesiąt lat temu, kiedy wiatrołap stanowił strefę buforową a i systemy ogrzewania są o wiele wydajniejsze... Znam zwolenników wiatrołapów którzy nigdy nie zamknęli drzwi wewn. ... - utwierdziło mnie to w przekonaniu, że NIE WARTO.
  13. Panie i Panowie, jeśli to forum Was nie satysfakcjonuje.... albo jestescie znudzeni... to .... oddalcie sie na przyzwoita odleglosc. bye, bye!!!
  14. wystarczy... ja sam mam takie zalozenia... i wierze, ze wystarczy...
  15. Gratuluje odwagi wszystkim, ktorzy zdecydowali sie na ZNANEGO (C114). Ciekawi mnie to, ile zmian wprowadziliscie. Obserwujac forum, mam niewielka nadzieje na relacje z budowy (o fotkach nawet nie snie...) Z tego co slyszalem, to projekt cieszy sie niewielkim powodzeniem, a wg mnie ten projekt jest wyjatkowo nieudany, zarowno, jesli chodzi o projekt fundamentow i scian konstukcyjnychm, a o instalacjach nie wspomne... pzd pwt
×
×
  • Dodaj nową pozycję...