Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zimna30

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

zimna30's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam! Czy są jakieś zdjęcia z budowy "Rudzika"? Jeszcze nie zaczęliśmy budowy i chętnie zobaczę ten domek choćby w stanie surowym. Pozdrawiam
  2. zimna30 witaj w grupie. Na priv masz wysłane namiary na architekta. Powinnaś być zadowolona. Pozdrawiam budujących z Podlasia i dziękuję!
  3. zimna30

    Grupa PODLASKA

    zimna30 witaj w grupie. Na priv masz wysłane namiary na architekta. Powinnaś być zadowolona. Pozdrawiam budujących z Podlasia i dziękuję!
  4. Szukam architekta do adaptacji projektu powtarzalnego z Muratora. W biurze gdzie można w Białymstoku kupić projekty Muratora podali cenę nie do pomyślenia- 4000-4500 zł oczywiście plus koszt projektu. Nie wprowadzam żadnych zmian oprócz pogrubienia warstwy ocieplenia. Może ktoś może mi jakiegoś architekta do adaptacji polecić?!
  5. zimna30

    Grupa PODLASKA

    Szukam architekta do adaptacji projektu powtarzalnego z Muratora. W biurze gdzie można w Białymstoku kupić projekty Muratora podali cenę nie do pomyślenia- 4000-4500 zł oczywiście plus koszt projektu. Nie wprowadzam żadnych zmian oprócz pogrubienia warstwy ocieplenia. Może ktoś może mi jakiegoś architekta do adaptacji polecić?!
  6. Ja w swoim pierwszym domu mam pokrycie z blachodachówki Gassel Profil pokrytej poliestrem matowym. Dach wygląda ładnie, w czasie deszczu nie jest głośno (chyba ze względu na izolację) jednak blachodachówka brzydko się starzeje, przede wszystkim od strony północnej. Ze względu na to, że nigdy nie byłam przekonana co do gontów(mam ciągle obiekcje m.in. co do ich wytrzymałości, szczelności ) zadałam to pytanie na forum. Mam nadzieję, że może przesadzam, bo ze względów estetycznych skłaniam się przy budowie drugiego domu ku pokryciu gontem bit. Nie znalazłam niestety wśród prezentowanych na forum zdjęć domów z takim pokryciem. Według tego, co mówią wykonawcy i dystrybutorzy gont powinien być ułożony na płytach np.OSB, a papę kładzie się przy zastąpieniu ich deskowaniem. Jednak w 2 przypadku mogą wystąpić nierówności i nie jest to zalecane. Tak mówią, ja jednak żadnego doświadczenia w tej kwestii na razie nie mam. Pozdr.
  7. Poczekajmy, może zostanie zaprezentowany jako nowość w następnym numerze Muratora. Poza tym patrząc na zdjęcia z formum dochodzę do wniosku, że większość osób buduje domy z poddaszem użytkowym bądź kopertowym dachem. Nie każdemu więc będzie się podobał. Dużo budowanych domów ma też większą powierzchnię. Grunt, żeby każdy wybrał coś dla siebie i ja znalazłam. Powodzenia i pozdrawiam.
  8. Tak też myślałam, kupię tańsze. Póki co wybudowałam pierwszy dom z GK i jest ciepły, bez problemu. A na podlaską zaraz zajrzę. Dzięki za te sensowne odpowiedzi.
  9. My mamy też dużą działkę i nie ma problemu z dodatkowym budynkiem, który i tak prędzej czy później ze względu na zwierzyniec domowy będzie potrzebny. Jeśli coś mogę doradzić, to wydaje mi się, że już lepiej zmienić projekt na inny niż podnosić ścianę w celu zagospodarowania poddasza. Jakoś moim zdaniem ten dom nie będzie po takich zmianach dobrze wyglądał.Nie będzie już taki prosty i w swojej prostej formie szlachetny. Zresztą wielokrotnie spotkałam się z taką opinią inwestorów, że żałują podniesienia ścianek, bo wyszła maszkara.Z dużych domów parterowych podoba mi się jeszcze Jaskółka z Muratora, ale mnie na taki dom nie stać no i ....jest za duża.Pozdr.
  10. Szukam opinii, mam w projekcie gazobeton 25 cm i styropian 12 cm. Chcę zwiększyć energooszczędność domu. Pewnie pogrubię warstwę styropianu, ale czy warto zmieniać gazobeton na porotherm (czym sie go ociepla?). Mieszkam w domu z gazobetonu x2 plus 14cm w sumie stryropianu i jest cieplutki.
  11. Wiosną powinnam uporać się z formalnosciami i zacząć budowę. Mam w projekcie kąt nachylenia dachu 25 stopni. Dlatego muszę zrezygnować z wymarzonej ceramicznej karpiówki. Czy ktoś się na tym zna i mi poradzi? Gont bitumiczny czy blachodachówka!
  12. Jeszcze raz ja! Zapomniałam dodać, że kontaktowałam się z Muratorem i pytałam gdzie w Rudziku jest ocieplenie grubości 5 cm. Jest na ścianie garażowej , więc pewnie tam będziecie musieli pogrubić izolację, w związku z zamianą garażu na pokój. A ile ten dom, jak na taką małą powierzchnię ma miejsca na szafy, jak świetnie jest wyjść z sypialni na taras! No i nie ma schodów!!!!!
  13. Witam! My nie potrzebujemy wprowadzać zman, przynajmniej na razie, jeśli chodzi o rozkład i funkcje pomieszczeń. Jednak zastanawiam się (mieszkam pod Białymstokiem) nad poprawą energooszczędności domu.Może warto by było zwiększyć grubość izolacji ze styropianu np do 18 cm, a co za tym idzie pewnie i szerokość fundamentów. Cieszę się, że jesteście zainteresowani, może będziemy wymieniać się doświadczeniami z budowy. W tej chwili zmieniam warunki zabudowy na działce konkretnie "pod " ten projekt.
  14. Czy ktoś interesował się nowym projektem P.W. Kowalskiego "Rudzik". Mi się bardzo podoba.Uważam, że jest prosty, urokliwy i w sam raz dla trzyosobowej rodziny. Chętnie przeczytam opinie innych na jego temat. Może coś przeoczyłam.
  15. Prawdę mówiąc trochę się zdenerwowałam. Zdecydowaliśmy się na projekt domu z Muratora, który zaprojektował ten sam architekt , co Jaskółkę. Też ma nazwę od ptaszka. Dlatego rozpaczliwie pytam: czy ta Jaskółka z z błędami w projekcie to z Muratora? Pozdr.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...