Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KrzysiekS

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 100
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana KrzysiekS w dniu 8 Sierpnia

Użytkownicy przyznają KrzysiekS punkty reputacji!

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Tytuł
    najlepszy doradca na tym forum

KrzysiekS's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

11

Reputacja

  1. KrzysiekS

    Grupa Wrocławska

    Pozwalam sobie zapytać w tym wątku, czy możecie polecić jakiegoś dobrego cieślę dekarza. Bardzo proszę o info na priva. Dziękuję KrzysiekS
  2. Pozwalam sobie zapytać w tym wątku, czy możecie polecić jakiegoś dobrego cieślę dekarza. Bardzo proszę o info na priva. Dziękuję KrzysiekS
  3. U mnie w największe upały - ok 34C, temp powietrza nawiewanego do budynku wynosiła 22C i była równa temperaturze panującej w piwnicy. Nawiew działał przez cały dzień, czasem w nocy, co powodowało, że temp w domu utrzymywała się długo w granicach 25C, dochodziła później do 26C po 3 tygodniach ciągłych upałów. Dobrze, że upały już się skończyły, a urządzenie oceniam pozytywnie, tym bardziej, że działa również zimą, a koszt jego instalacji we własnym zakresie nie jest znaczny.
  4. Dodam jeszcze, że mogę dostarczyć klinkier oraz kolorową zaprawę w b. dobrej cenie.
  5. Ja mam poziomnicę Stanleya. Pracownicy są zadowoleni i korzystają z niej. Szczególnie była przydatna przy układaniu klinkieru na ścianie o długości elewacji prawie 30 metrów. Do niej zakupiłem również statyw taki jak do niwelatora.
  6. Witam serdecznie, Aktualnie moja firma konczy wykonanie 300 m2 elewacji z klinkieru i rozpoczynamy wykonanie kolejnej elewacji podobnej wielkości. Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany wykonaniem elewacji z klinkieru, proszę o kontakt ze mną na e-mail [email protected] Serdecznie pozdrawiam KrzysiekS
  7. Ja powiedziałbym trudno i dałbym 1 może 2 cm styropianu wiecej. Niech wykonawca pokryje ten niewielki koszt styropianu, dogadałbym się z nim. Na pewno nie skuwałbym i nie przesadzałbym z tym problemem. Oprocz Ciebie i wykonawcy nikt nigdy nie zauważy tej różnicy 1-2 cm na tej wysokości ścian parteru. Otwory drzwiowe też masz pewnie z zapasem wykonane, wiec nie stresuj się i niech robota idzie dalej do przodu, już bez błędów.
  8. Ja też mam od ponad dwóch lat tą Makitę HR 2450. Kupiłem jednak do niej wiertła De Walt. Jestem zadowolony, jest poręczna i dobrze się nią pracuje.
  9. Jeszcze lepsza slizgawka tworzy sie na nawierzchni z betonu. Kostkę granitową odsnieża sie łopatą do sniegu, a nastepnie mozna jeszcze miotłą. U nas wszyscy mają mniejsze lub wieksze ilosci granitu na podjazdach i nikt nie ma problemow z odsniezaniem. Moim zdaniem bruk betonowy przy domu jednorodzinnym nie wygląda elegancko.
  10. Macie rację, uważam, że słuszne jest mieszanie powietrza świeżego z powietrzem w budynku. Jeśli chodzi o kwestie techniczne, to mysle, że należałoby rozważyc każdą instalacje indywidualnie i wentylator równie dobrze mógłby być w innym miejscu niż na poddaszu, aby uniknąć tak wielu rur o dużym przekroju. Regulacja powietrza swieżego dokonywana otwarciem przepustnicy byłaby skuteczna i umożliwiałaby regulację w zależności od zapotrzebowania budynku na świeże powietrze.
  11. Mocniejszy jest Termat, miałem porównanie, gdyż wykonywałem wiele otworów w obu bloczkach.
  12. Jeż, nie mierzyłem gradientu temperatury między sufitem i podłogą na parterze.
  13. Chiałbym przedstawić moje uwagi do powyższych punktów: Jesli chodzi o zalety, to zgadzam sie z Pittem. W sprawie wad, napisze, że nie wystepuje koniecznosc uszczelnienia obudowy. Przeciwnie, ja mam wkład Tarnava 18 KW PZPOS z otworami od czoła. Ponadto w górnej czesci obudowy kominka dałem drugie wyjsccie do salonu. Przez sciane mam przebicie do pokoju obok. Przez strop dwa przebicie fi 200 do ogrzewania/wentylowania piętra. Gdy włącze nawiew, powietrze gorące jest nawiewane od czoła kominka - przez te otwory we wkladzie, oraz przez anemostat fi 100 w górnej czesci. W Tarnavie bardzo cenne są te otwory z przodu wkladu, gdyz gorące powietrze dostaje sie do pomieszczenia na niskiej wysokości, a nie jak przy tradycyjnym DGP, pod sufitem. Gdy mrozy siegały 20C, wtedy wogole nie włączałem nawiewu, powietrze było grawitacyjnie zaciągane z GWC i konwekcyjnie dostawało sie do salonu górnym anemostatem oraz do pokoju obok. Nie ma żadnego hałasu, w dzien nikt go nie usłyszy, nawet nocą jest prawie nieodczuwalny. Nie ma rownież potrzeby wzmiacniania obudowy. to ma byc normalna solidna obudowa i tyle. Za Tarnavą i z jej boku jest tak ogromna przestrzen, że tam sie powietrze dobrze wymiesza. U mnie nawiew jest ze strony prawej, wywiew od czoła i ze strony lewej. Wszystko funkcjonuje jak należy. Jedyną rzeczą, którą można ewentualnie rozważyc, to pewien włącznik bezpieczenstwa - wymuszone załączenie dmuchawy nawiewu powietrza, gdy powietrze nad wkladem osiągnie krytyczną temperaturę. Chodzi o to, aby nie rozpalić zbyt ostro i przez długi czas, gdy wentylator nie działa. dotyczy to szczegolnie osob będących goscmi lub nieumiejących palic w kominku. Sytuacja taka dotyczyc może jednak kazdego systemu DGP opartego o wklad kominkowy. Z tego powodu obodowa nie może byc całkiem szczelna.
  14. W okresie ostatniego tygodnia najsilniejszych mrozow, gdy temperatura nocą spadała do minus dwudziestu paru stopni, a w dzien wynosiła minus kilkanascie oraz poprzedniego tygodnia z temperaturą wynoszącą ok. minus 10C zuzycie gazu wzrosło prawie dwukrotnie. Od 12 01 2006 do dnia 29 01 2006 zuzyłem 120 m3 GZ 50.
  15. a contrario: dozwolone winno być stosowanie wentylacji mechanicznej wywiewnej gdy: "W pomieszczeniu z paleniskami na paliwo stałe, płynne lub z urządzeniami gazowymi NIE pobierającymi powietrze do spalania z pomieszczenia i z grawitacyjnym odprowadzeniem spalin, a także jeżeli powietrze do spalania dostarczane NIE jest z zewnątrz bezpośrednio do paleniska z zamkniętą komorą spalania szczelnym kanałem, stosowanie mechanicznej wentylacji wyciągowej jest dozwolone." Sytuacja taka ma miejsce, gdy doprowadzimy powietrze rurą za kominek bez stosowania szczelnego połączenia z wkładem. Kuchnia gazowa powinna tez miec zapewniony dostep powietrza z zewnątrz lub byc elektryczna.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...