Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

luke_p

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    262
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    http://www.spokojnaprzystan.blogspot.com

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

luke_p's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry, Posiadam zakopany szczelny betonowy zbiornik 10m3 na wodę deszczową. Woda zbiera się z nim z poprzedzającej go studni chłonnej, czyli jak się studnia chłonna przelewa to wtedy woda trafia do tego zbiornika. Planuję już od jakiegoś czasu ogarnięcie tematu wykorzystania tej wody do podlewania. Niestety mam duży problem z doborem komponentów. Najbardziej z doborem pompy jaką tam zastosować. Czy głębinową, zatapialną czy zew?. Wszystko wskazuje na to że cały system ziemny nawodnienia będę chciał zbudować w oparciu o rozwiązania RainBird. Nawadnia będę głównie sekcje trawnikowe. Niestety ile zraszaczy na jedną sekcję będzie jeszcze nie wiem, ale pewnie coś między 3-4. W sumie nie wiem czy jest sens robić system, który naraz pozwoli pracować bardzo dużej ilości zraszaczy. Szczególnie że mam trawniki z czterech stron świata. Od wschodu jakieś 200m2, od południa ze 150m2, od zachodu jakieś 100m2 i na północ około 200m2. To są gołe trawniki. Natomiast są jeszcze tereny z rabatami, drzewami itp. Wszystko razem ma jakieś 1100m2, powierzchni zielonych. Nie planuję dodatkowo nawadniać regionów ogrodu gdzie są drzew (choć nie wiem czy to dobry pomysł) bo one już są na tyle duże że dają sobie radę. System ma być też w miarę ekonomiczny. Największy problem jednak to pompa. Nie wiem jaką dobrać, dzwoniłem po sklepach dopytywałem ale niestety nie wiem czy odpowiedzi są dobre. Są różne. Jedni radzą mi głębinową, ale do tak dużego zbiornika gdzie lustro wody jest duże a pompa wyłącza się jak zbiornik będzie w połowie pełny to nie ma sensu. Zatapialna wydaje się bardzo dobra z pływakiem, ale najmocniejszą jaką widziałem to Omnigena: - Pompa Multi Diver 1200 Automat - Pompa zatapialna Multi TP 1000 lub może z wyższej serii: Multi WQ, są nie wiele droższe a zgodnie ze specyfikacją mają chyba większą wydajność? Zatapialna pompa jest tutaj bardzo wygodna, bo zamykam ją w zbiorniku i podłączam się do niej już instalacją. Jeśli pompa ma być zew, to muszę przygotować dla niej jakieś pomieszczenie. Czy mogę liczyć na pomoc w doborze pompy? Mam też pytanie co do zraszaczy. Jakie najlepiej dobrać, takie obrotowe czy punktowe? Te obrotowe mam obawy że najwięcej wody leją do punktu gdzie strumień jest prowadzony czy może to jest kwestia odpowiednich dysz? Dopiero się wdrażam w temat
  2. Cena jest kosmicznie dobra. Większość ofert mam na ponad 20k przy 4kW. Osobiście planuję zrobić to z mikro konwerterami, co o tym sądzicie ? Choć pytanie czy nie za mało tego prądu? U mnie 3,5kW rocznie schodzi. Do tego trzeba mieć trochę mocy do oddania za magazynowanie. Tak 4kW jest na styk - jak u Was?
  3. Hej, Dawno tutaj nie zaglądałem. Więc nie wiem czy ktoś z pierwotnej ekipy, co budowała ten dom jeszcze tutaj się aktywuje. Widzę że kolega zrobił piękną FV. Chciałem zapytać czy koszt jest już z uwzględnieniem dopłaty 5k? Czy bez? Jaka firma jeśli możesz polecić? Też się zastanawiam, ale obawiałem się czy wszystko wejdzie mi tę połać, bo właśnie ona jest u mnie na pełne południe. Widzę że masz chyba dzielone panele?
  4. Spiżarnia to bardzo fajna sprawa i półki tego nie zastąpią. Na etapie projektu proszę zmusić architekta aby zrobił projekt tak jak ma być wykonany. Na budowie często nie ma czasu na decyzje i zawsze jest to problem a tak daje się projekt i oczekuje od wykonawcy że będzie w zgodzie. Im lepiej zaplanuje się teraz tym mniej problemów potem.
  5. Ja się w to lato przymierzam do aneksu na kosze i drewutni oraz oświetlenia w ogrodzie. Nawadnianie też rozważam ale tylko z deszczówki. U mnie ziemi jest sporo, ale ogród idzie trochę na żywioł tak aby był przemyślany i naturalny zarazem. Mam już ogrodzenie i podjazd ale ciągle brakuje mi czasu aby zrobić update na blogu.
  6. Produkuje je z aluminium to chyba oczywiste, profile pochodzą także z EUROPY. Aloss sprawdziłem i to jest marka, które produkuje w tych samych fabrykach co ALVE tylko na inny rynek. Zaś Briks to faktycznie tania chińszczyzna. Wystarczy zaangażować Google i wszystko jest na tacy. Myślę że na dziś dla przeciętnego Kowalskiego to ALVE i KRAUSE - dwie najlepsze marki w rozsądnych cenach.
  7. Chyba jednak mylisz się kolego, akurat jestem ze śląska i znam firmę ALVE (mają siedzibę w Katowicach) i to jest POLSKI producent drabin aluminiowych a nie żaden chińczyk. Same już drabiny produkowane są w Europie, jakie kraje nie wiem ale do China im daleko. Sam posiadam suszarkę ogrodową, taką ogrodową (http://www.alve.pl/linia/drabiny-i-podesty-robocze/suszarki-ogrodowe/suszarka-ogrodowa,246,378) oraz jedną drabinę głównie dla żony do firanek i poziom jakości jest naprawdę wysoki. Jak budowałem dom to kupiłem też taką dość wysoką drabinę Krause i jakość jest widoczna na korzyść ALVE.
  8. Sezon na grzanie w pełni, zapytuje grzejących gazem jak tam rachunki? Moje ostatnie dwa miesiące to 462m3. (grudzień / styczeń). Chętnie poznam Wasza ustawienia kotłów oraz sam podzielę się swoimi. Szukam cały czas najbardziej optymalnych ustawień.
  9. Kwestię projektu zostawiłem architektowi, który projekt adaptował i podpisał. Nie będę dyskutować z kimś kto bierze odpowiedzialność za to co podpisuje. Może zamiast czytać forum i słuchać domorosłych speców, warto pogadać z takimi co faktycznie nimi są? Nikt Ci nie doradzi tak dobrze jak Ty sam i ktoś z doświadczeniem. Czemu nie konsultujesz zmian odnośnie Twojego projektu z architektem?
  10. Ja tam zrobiłem Terive i wyszło mnie to chyba najtaniej. Dodatkowo w każdej chwili mogę dorobić pięterko, ha ha.. Dachówka może być blacha jak ktoś lubi. Moim zdaniem materiał to drugorzędna sprawa, liczy się fachowiec. Po prostu tutaj nie można oszczędzać i trzeba wziąć zawodowca co zna się na temacie. Inaczej będzie ciekło bez względu na rodzaj wykończenia. Dotyczy to zarówno więźby jak i pokrycia. Jak ktoś chce blachę to niech bierze, skoro się komuś podoba blacha? Niektórym podobają się elewacje z klinkieru innemu z akrylu a innemu gołe ściany he he... Ja mam dachówkę ceramiczną i jestem zadowolony, jest silna jak cholera, po ostatnim gradobiciu, gdzie niestety moja elewacja frontowa polegał to dach i rynny praktycznie bez większych uszkodzeń. Co do rynien ja mam Galeco z tworzywa, ale dodatkowo wzmocnionego i moim zdaniem są nie do zdarcia, sąsiad miał z Tworzywa i komplet rynien pod gradobiciu do wymiany. Ja miałem tylko dwa pęknięcia. Co do zwisów, to moim zdaniem takie coś nie występuje jak rynny są dobrze zamontowane. Dobre klamry w krótkich odstępach i nie ma co się wyginać. W tworzywie to raczej wpływ słońca na kolor.
  11. No to gratulacje. Super że pojawił się fachowiec z takiej branży. Ja mam zamontowaną integre 64 i do dziś jej nie odpaliłem. Ha ha! Co do automatów to powiedz kolego jeśli możesz jak to jest z tymi ciężarami? Ja mam bramę 250KG i zamierzam odpalić ją z NICE 350 - da radę?
  12. Większy pokój, większy bałagan. Dzieci są ważne ale dorosłym też coś od życia się należy. Sypialnia powinna być komfortowa. Łóżko sypialniane jest 2x większe niż łóżko solo dla synka. Na co chłopakowi tyle miejsca? Nasza dziewczynka ma pokój właśnie węższy i miejsca ma aż nadto. Pomieszczenie nr 10 naszym zdaniem idealnie nadawało się na sypialnię i tak je wykorzystaliśmy. Zawsze jest jeszcze 11.
  13. Pytanie mam do Was może ktoś spotkał się z tematem. Chciałbym goły beton wzbogacić strukturą kamyczka. Czy są na to jakieś metody, piaskowanie, lakier z kamyczkiem etc?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...