Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

klawo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

klawo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Bufor, i wężownica, jest cyklicznie grzany do ponad 70*C. Tu legionella nie ma szans. Ale w rurach CWU jak najbardziej. Wspomniany zawór jest za wężownicą, zabezpiecza przed poparzeniem gorącą wodą z kranu.
  2. Koledzy, obecnie mam zainstalowany zawór Afriso ATM563, który ma regulację 35 .. 60*C. Planuję zrobić małą przeróbkę i dołożyć obejście aby można było puścić wodę bezpośrednio z wężownicy bufora - bez mieszania. Ale może wymienić ten zawór na inny bez dodatkowych bypassów/zaworów i jak będę chciał zrobić okresową dezynfekcję przeciw legionelli to przekręcę nastawę na zaworze. W hurtowni nic nie zaproponowali z zakresem temperatury wyjściowej >70*C. Może forumowicze podpowiedzą. Z góry dzięki. Klawo
  3. Czy układ jak na poniższym rysunku będzie działał poprawnie? Krótki opis. Kocioł dopiero co rozpalony, bufor rozładowany. Ładowanie bufora początkowo grawitacyjnie przez zawór ZK1, po rozgrzaniu kotła ładowanie przez pompę P1 i zawór 3D. W przypadku braku prądu, ładowanie bufora tylko przez zawór ZK1. Obieg kaloryferów, przy braku prądu, grawitacyjny przez ZK2.
  4. Ponieważ zacząłem śledzić temat od niedawna a rysunki z początku wątku są niedostępne, zadam pytanie na które być może została już udzielona odpowiedź. Przeglądałem również dostępne w sieci rysunki i niestety nie znalazłem rozwiązania. Planuję układ poglądowo przedstawiony na rysunku, czyli kocioł na paliwo stałe (w układzie otwartym), bufor (z wężownicami), kaloryfery, podłogówkę. Zrozumiałe jest dla mnie, że na rurze wzbiorczej nie wolno montować elementów zmniejszających przekrój. Jak w takim razie zorganizować podmieszanie wody zasilającej kaloryfery. Chciałbym, aby układ mógł działać ze zmniejszoną wydajnością grawitacyjnie w przypadku braku prądu. Pozdrawiam
  5. Witam, posiadam łąkę 60 x 100 m oraz drugie tyle sąsiadującego z nią od strony zachodniej lasu. Na łące w przyszłości planuję wybudować dom. Całość leży przy drodze biegnącej w kier. północ-południe, ale aby się dostać do łąki trzeba wyznaczyć drogę przez las. Szukam informacji o wadach i zaletach poprowadzenia drogi przez las przy północnej lub południowej granicy lasu pod kątem przyszłej funkcjonalności domu i terenu wokół niego. Czyli czy lepiej mieć podjazd pod dom i wejście do niego od południa czy od północy. Pozdrawiam Klawo
  6. Jak na razie znalazłem informację że jeżyny odbijają z korzeni, wiec tylko roundup zostaje. Co do leszczyn i olszyn nie udało mi się jeszcze znaleźć konkretnych informacji, więc jutro zawalczę siekierą i szpadlem. Przynajmniej nie będą takie duże.
  7. Witam, mam zaniedbaną od co najmniej 6 lat łąkę ok. 0,8 ha. Na jej obrzeżach i trochę na środku powyrastały leszczyny, jeżyny i inne chwasty. Bardzo bym prosił o poradę jak i kiedy w miarę skutecznie pozbyć się niepotrzebnego zielska. W tym roku polatałem trochę ze szpadlem i siekierą, ale przy obecnym postępie prac, zostało tego zwłaszcza na obrzeżach jeszcze na następny rok. Większe drzewka wycinałem siekierą wbijając ją przy pniu w ziemię, mniejsze traktowałem szpadlem w ten sam sposób. Czy jest to poprawne działanie? W jakim okresie najlepiej brać się za usuwanie niepotrzebnych roślin? Pozdrawiam
  8. klawo

    Kabel-widmo

    A tam 15kV
  9. klawo

    Studium a MPZP ?

    Idź do burmistrza / naczelnika i pogadaj jakie są szanse, ew. złóż na piśmie uwagę do studium.
  10. ania, ja pytam
  11. Mniej więcej tak. Ja tak sobie myślę, że z zamkniętymi oczami z mieszkania to się wyjdzie. Ale dziękuję za tor przeszkód z pootwieranymi drzwiami na korytarz albo klatkę schodową w momencie totalnego zadymienia.
  12. może jakiś strażak się wypowie? Myślę, że względy bezpieczeństwa w ciągach komunikacyjnych mają znacznie.
  13. Witam, ktoś zna przepis pozwalający na elastyczne przenoszenie linii ze studium do mpzp, bez konieczności trzymania się co do milimetra wyznaczonych linii?
  14. No to u mnie opcja czwarta. oskar0259, dzięki za wyłożenie kawy na ławę
  15. To ja się trochę zamotałem. Czy mogę prosić o krótką odpowiedź ? Co tu zrobić, żeby się wybudować ? Jest wyłożone studium do nowego planu. Według obowiązującego MPZP, teren jest rolny, 9000 m2, klasa VI (szósta).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...