Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Błaszyki

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Błaszyki

  1. własną ekipą? Dom zbudowałem sam, zamontować też dałbym radę ale doświadczenia nie mam i przydałby się ktoś kto się na tym zna
  2. Ja tez szukam firmy, która założy reku ale z okolic Poznania. Poleci ktoś kogoś solidnego?
  3. Ja zdecydowałem się na Smarta i jestem zadowolony. Oryginalnie w projekcie był strop drewniany i wiedziałem że na pewno go zmienię. Początkowo zastanawiałem się nad teriva ale wybrałem Smarta bo dla mnie było wygodniej i szybciej (dom buduję sam) ale na pewno drożej niż teriva. Jednak jest to niedużo większa doplata za solidny mocny lekki i naprawdę cichy strop. Jako, że buduję sam zaoszczędziłem też sporo czasu. Dla zainteresowanych mogę wysłać parę fotek.
  4. No nieźle sie prezentuje. Ja mam zamiar zacząć na wiosnę postaram się relacjonowac przebieg zmagań.
  5. Jak w temacie kupię pręt żebrowany fi 12 oraz pręt zwykły fi 6, a także bloczki betonowe. Namiar na mnie 604720107
  6. ok znalazłem gdzieś w sieci, nie pamiętam gdzie informacje, że przy kominku lub kozie powietrze może być zasysane przez popielnik, są tam otwory i być może jest to prawda, nie wiem. Tak czy owak chyba raczej kominek jako dodatkowe, okazjonalne źródło ciepła nie powinien stanowić aż takiego problemu?
  7. no właśnie do Jan Gaza się przymierzam tylko ta cena , mogłoby być ciut taniej ale tragedii nie ma
  8. Ok rozumiem, ja jestem z Poznania tak więc chyba współpraca nie będzie nam dana
  9. No właśnie, człowiek rzeczowy, raczej nie miał do czynienia z Wm, ale myślę, że nie będzie problemu żeby przestawić go na nową technologię Indiana_ z tego co się orientuję wykonujesz instalacje WM, czy zrobiłyś mi projekt instalacji wraz z niezbędnym osprzetem?
  10. O tym że musi być powietrze z zewnątrz to wiem, chodzi mi tylko o to czy taki kominek pomimo doprowadzenia powietrza z zewnątrz nie zużywa także w niewielkim stopniu powietrza z wnetrza domu. Pomińmy ten kominek, palnik gazowy w kuchni też potrzebuje powietrza, które dostarczone przez czerpnię WM będzie spalane, czy nie zakłóci to bilansu powietrza nawiewanego i wywiewanego WM?
  11. no właśnie też mi sie tak wydaje, może boi się że w razie braku prądu i przy rozpalonym kominku może się coś niedobrego przydarzyć. Z tego co wiem kominki z zamkniętą komorą spalania także zużywają powietrze z pomieszczenia ale w niewielkim stopniu, chya że sie myle?
  12. ok, ten architekt będzie również kierownikiem budowy, pogadam z nim mysle ze nie będzie problemu żeby mu pokazać o co chodzi. A tak poza tym to czy ten kanał wywiewny w salonie przy kominku oczywiście z możliwością zamknięcia to dobry pomysł?
  13. No właśnie człowiek starej daty ale konkretny w wielu sprawach umie doradzić. Dlatego chcę się dowiedzieć czy projekt WM muszę mieć teraz czy może być później?
  14. Witam, jestem po wstępnej rozmowie z architektem adaptującym projekt. Przedstawiłem mu moją listę życzeń m. in., że mam zamiar robić WM, powiedział, że ok ale musi zrobić kratkę wywiewną od WG w salonie nad kominkiem z zamkniętą komorą spalania oraz w łazience. Jeżeli chodzi o salon to zdaję sobie sprawę, że ten wywiew w razie barku prądu będzie potrzebny chyba, że się mylę - sprostujcie, ale w łazience? Są a to jakieś normy lub przepisy? Jedyne miejsce gdzie planowałem zrobić kanał WG to kotłownia, gdzie będzie piec na paliwa stałe lądujący bufor, zdaje się, że podobnie jak u Piczmana. Czy projekt WM muszę mieć na etapie adaptacji czy może być później?
  15. Wiem, że kotłów nie ma z doprowadzeniem powietrza, w tym wypadku myślałem już o umiejscowieniu go w osobnym pomieszczeniu - kotłowni i tam ewentualnie możnaby zrobić nawiew do pomieszczenia, które będzie oddzielone szczelnie od reszty domu. Takie rozwiązanie nie wpłynie chyba negatywnie na resztę domu gdzie będzie WM czy się mylę?
  16. OK , przestudiuję wątek i wracamy po lekturze:) Pozdrawiam
  17. Dzieki, tez przez chwile zastanawiałem się nad takim rozwiązaniem:) Wytężyłem mocno umysł i rozważam jeszcze jedną opcję niestety trochę bardziej skomplikowaną ale nie wiem czy nie lepszą, mianowicie kozy, ew. kominka używać jako dodatkowe źródło ciepła a jako główne piec na paliwo stałe (nie wiem jeszcze jaki spełni warunki "kotłowni proekologicznej), który będzie łądował bufior ciepła a dalej ogrzewanie podłogowe zarówno na parterze jak i na piętrze. Jednocześnie będę miał już instalację do CWU, nie będę musiał cały rok grzać prądem. Nie wiem tylko czy w kotłowni musiałbym mieć wywiew WG czy moze tam też pracować WM? Czy waszym zdaniem to rozwiązanie pomimo skomplikowania będzie lepsze od rzeczonej "kozy" w salonie? Pozdrawiam
  18. Wiem, że jest to proste rozwiązanie i na takim mi właśnie zależy, a ponieważ układ pomieszceń na dole na to pozwala chciałem właśnie takie rozwiązanie zastosować. Co w takim razie poleciłbyś do ogrzania domu - jestem otwarty na propozycje , na działce mam możliwość wykonania Gwc wodnego 1 (musze się tylko upewnić co do głębokości wód, są jednak dosyć płytko)? Wydaje mi się że ogrzewanie drewnem jest w miarę tanie i nie stanowi dla mnie jakichś niedogodnośći, zastanawia mnie też co mam rozumieć pod pojęciem w warunkach zabudowy "ogrzewanie budynku - kotłownia proekologiczna". Pozdrawiam
  19. Witam, jestem juz zdecydowany na WM z odzyskiem ciepła, chcę wybudować mały dom (projekt C201 z kolekcji muratora). Ponieważ układ pomieszczeń to umiożliwia chciałbym zastosować ogrzewanie piecem na drewno (kozą) umieszczoną w centralnym punkcie domu, bez stosowania instalacji CO. Czy ktoś z Was ma podobne rozwiązanie? Czy istnieją na tyle szczelne piece z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz, które nie będą kolidować z WM? Czy stosowanie takiego pieca i WM jest dopuszczalne? Pozdrawiam
  20. Nie chcę budować domu letniskowego, kozę jak najbardziej wybrałbym jako główne źródło ciepła, zakładając, że dom będzie dobrze ocieplony, zapotrzebowanie na ciepło nie powinno być duże a palenie drewnem w piecu to dla mnie przyjemność, nawet jeśli niektórzy uważają to za rozwiązanie uciążliwe. Zastanawiam się tylko czy taka koza (umieszczona prawie centralnie w domu) jest w stanie dogrzać pomieszczenia na górze bez potrzeby instalowania jakiegoś systemu rozprowadzenia ciepłego powietrza jak np. przez wspomniany przeze mnie rekuperator. wybudowanie komina przynajmniej do wysokości 2 metrów z cegły szamotowej oraz ściany za piecem z materiału akumulującego ciepło załatwia sprawę prawidłowego dogrzania dołu, zastanawia mnie tylko góra.
  21. hmm zaangażowania raczej nie wymaga dużo poza wymianą filtrów oraz stałej dostawie prądu:) wydaje mi sie, że rekuperator w połączeniu z np. "kozą" jako głównym źródłem ciepła (jeden z kanałów czerpnych możnaby umieścić w pobliżu kozy, żeby ciepło rozprowadziło się za pomocą wentylacji mechanicznej po całym domu) sprawdziłoby sie doskonale, ale to jest tylko moje zdanie. Pytam czy ktoś staje przed takimi dylematami i jakie są za i przeciw wentylacji mechanicznej w z40, omijam tu kwestie gruntowego wymiennika ciepła, który ogromnie podnosi koszt instalacji
  22. Zastanawia mnie opłacalność montażu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem zamiast standardowej grawitacyjnej. czy ktoś zastanawia się albo rozważa takie rozwiązanie?
  23. Witam, chciałbym kupić projekt z40, najbardziej spodobał mi się spośród tysięcy innych. Ale zanim go kupię chciałbym zobaczyć ten domek w realu. Jestem z Poznania i chętnie obejrzę domek mogę dojechać do 100 km od Poznania. Czy ktoś go buduje w okolicy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...