Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

idalia

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez idalia

  1. Balto owszem, ale jeśli ktoś badał poziom wilgoci na swojej budowie, to będzie mógł określić dane betonu jak i czas spadku poziomu wilgoci. Esteta, ógólnie rzecz biorąc beton ław, ścian fundamentowych powinien mieć, o ile się nie mylę, wilgotność na poziomie 5% przed nałożeniem warstw izolacyjnych.
  2. Odświeżam temat. Czy ktoś z forumowiczów w trakcie budowy na każdym etapie występowania betonu badał jego wilgotność? Chcę się dowiedzieć po jakim czasie np. ława o danej wysokości uzyskuje 1,5-5% wilgotności czy chudziak pod ławę np. 10 cm 1,5-5%? Czy ktoś z Was parał się badaniem poziomu wilgoci betonu (nie mam na myśli wyłącznie wylewki podłogi na gruncie) na swojej budowie?
  3. Piszę, ku przestrodze tym, którzy się zagapią tak jak my. Rzecz tyczy drogi nieutwardzonej, która pod niewiedzę właściciela działki zmieniła się w utwardzoną. Jeśli ktoś z Was ma działkę przy drodze nieutwardzonej i dowie się, że w ciągu np. pół roku droga ma zmienić swoj status na utwardzona, nie zwlekajcie ze złożeniem wniosku o lokalizację bramy. Jeśli się o tym fakcie zapomni i droga będzie juz utwarzoną, wówczas: a) nie będzie zjazdu na działkę, tylko wysoki krawężnik, bo w projekcie utwardzenia drogi nie było zaznaczonego zjazdu na daną działkę, której właściciel zapomniał o zlożeniu wniosku o lokalizację bramy, b) aby otrzymać zgodę na zjazd właściciel działki będzie musiał otrzymać pisemną zgodę na zjazd od wykonawcy utwardzenia drogi łącznie z przejęciem gwarancji na tę część drogi, z której ma być wykonany zjazd na działkę. Dlaczego? Ponieważ wykonawca remontu drogi daje 5-letnią gwarancje gminie na wykonane roboty i wyłącza się z odpowiedzialności za te części drogi, z której nie zostaly zrobione zjazdy na działki przylegające do ulicy, których właściciele w czasie obowiązywania gwarancji występują o lokalizację zjazdu.
  4. Gdy dojdziecie do końca koncepcji i konstrukcji skontaktujcie się z wybranym kierownikiem budowy, by z nim przeanalizować powstający projekt. Polecam, by uniknąć błędów w projektach, bo właśnie indywidualne takowe potrafią posiadać.
  5. Mam na myśli pianę w płytach, fakt, jeśli się porówna Synthosa 30 i lambdę piany, to różnica wynosi ledwie kilka setnych. Nie mniej, osobiście bym choć trochę podrównała, by schodek nie był zbyt wysoki, bo takie ciągłe wychodzenie po stopniu może być uciążliwe.
  6. Dołączam do czytających wątek i podziwiających zaparcie w budowie . Mam pytanie odnośnie ocieplenia balkonu/tarasu. Po co aż 30 cm styropianu? Jakiej on jest wartości, że aż taka grubość? Nie lepiej byłoby dać pianę, dla uzyskania mniejszej grubości i tego samego poziomu na tarasie, co wewnątrz?
  7. 2 % różnicy jest dopuszczalne, w przypadku większej zdaje się potrzebny jest projekt zamienny ale upewnij się u architekta.
  8. Zbigor, Rom-Kon ma trochę racji. Każdy, tudzież prawie każdy człowiek mając wybór pomiędzy 2-oma łatwiejszymi pracami, a 1-ą trudną, wybierze pierwszy wariant. W przypadku nieco trudniejszej konstrukcji jaką jest monolit z podciągami wg mnie rzadko, który inwestor zapłaciłby x razy więcej za dodatkową robotę. Owa ekipa jest dobra, wiem, bo znam domy spod ich rąk. Najwidoczniej skoro mają wystarczająco zleceń na budowę łatwiejszych projektów, to po prostu takie będą wybierać, skoro zarobią na tym, tyle ile chcą. Z tego powodu można ich polecać, ale nie do projektów z monolitami z podciągami, dużą ilości zbroi, nie wezmą też projektu ze zbrojonymi fundamentami. O tym trzeba pamiętać chcąc skontaktować się tą konkretną ekipą.
  9. Przeglądam wątek i natrafiłam na wpis o powyższej ekipie. Rzeczywiście, pracują schludnie i kompetetnie, ale, no właśnie, jest ale... . Nie polecam ich w przypadku projektu domu ze stropami monolitycznymi z dużymi podciągami, a co za tym idzie, z dużą ilością zbroi. Można wówczas usłyszeć: "za dużo roboty u Państwa". Zatem rzeczywiście godni polecenia do budowy domów bez większej roboty ze stropami.
  10. Wectro, Zbigor, posłuchałam i jeszcze raz zadzwoniłam. Teraz już wiem dlaczego p. Jan ma taki głos i z jakiej przyczyny nie wiedział w jakiej dokładnie lokalizacji znajduje się obecnie prowadzona przez nich budowa. Niepoprawnie oceniłam. Nie mniej otrzymałam kontakt do osoby, która obecnie zarządza jak rozumiem sprawami formalnymi i z tą osobą się skontaktowałam. Bardzo uprzejma i rzeczowa więc poprosiłam o wycenę. Dziękuję Zigor wraz z Wectro daliście powód, by nie rezygnować i ponownie zadzwonić.
  11. Dziękuję Zbigor. Niestety rozmowa z ów panem się nie kleiła, w ogóle. Jeśli ów Pan zapytany gdzie obecnie buduje, by się z nim spotkać i nie potrafi odpowiedzieć, to szkoda czasu. Szukam dalej ekipy od SSO.
  12. Mam pytanie do forumowiczów. Czy ktoś z Was może mi dokładnie odpowiedzieć co się kryje pod nazwą "koszty pośrednie" w kosztorysie ekipy budowlanej? Pewna ekipa przysłała nam ofertę szczegółową, w której oprócz kwoty za robociznę i materiały zapewnione przez ekipę widnieje tabelka j/w. .
  13. W takim razie wciaż bardzo poproszę o godne polecenia ekipy od SSO, mające doświadczenie w stropach monolitycznych. Nie wszystkie ekipy chcą się takimi zajmować :/.
  14. Poszukuję namiarów na sprawdzone, godne polecenia ekipy wyłącznie od stanu surowego. Ponoć p. Mirek Gencel jest znakomity, ale telefonów nie odbiera, więc nie wiem czy jest wciąż aktywny w swoim zawodzie. Byłabym wdzięczna za namiary. Dziękuję.
  15. Tradycyjny, czyli murowany, bez wkładu, z zankniętą komorą spalania i zamykany szybą. Nie chcemy wkładu, bo takowego o poszukiwanej wysokosci nie znaleźliśmy, więc tradycyjny z zewnętrznym poborem powietrza, bez wkładu.
  16. Luxum, dziękuję za odpowiedź. W projekcie jest zastosowana ściana zewn. z płytami bez wentylacji, arch. uważa, że nie jest u nas niepotrzebna, występuje znikomo na ścianie N i w 1/2 na południowej, okolica 85 m2., czy konsktruktor zaleci wntylację, tego nie wiem. Czy musi być ona zasadna, czy też nie jest niezbędna? Rozumiem, że jest Pan za opcją wentylowaną, czy zatem arch. proponuje nienajlepsze rozwiązanie niewentylowanej ściany?
  17. Czy ktoś na forum posiada kominek tradycyjny z zamkniętą komorą spalania z podnoszoną szybą? Pytam ponieważ jestem ciekawa czy sprawdza się w przypadku rekuperacji. Pozdrawiam
  18. Zakładam wątek ponieważ nie znalazłam podobnego, jeśli się mylę, to proszę o poprawę. Mam pytanie natury konstrukcyjnej. Jak duże teoretycznie lub praktycznie procentowo powstają mostki cieplne przy montażu płyt kamiennych itp. na elewacji poprzez kotwy? Jeśli mostki cieplne są w takim montażu istotne, wówczas jakie jest możliwe inne mocowanie nie licząc drogich rozwiązań jak rusztowanie. Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc w tej kwestii ponieważ mamy wątpliwości, co do montażu płyt na elewacji poprzez wspomniane kotwy. Pozdrawiam
  19. Podłączam się pod temat. Czy budował ktoś z forum z pustaków Heluz? Jak jest z ich parametrami przy budowie, czy się kruszą, jeśli tak, to w jakim stopniu, czy dobrze się łączą? Jestem bardzo ciekawa doswiadczeń tych którzy budowali z ceramiki Heluz. Pozdrawiam
  20. Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Poczytam na temat kondensacji oraz o paraizolacjach za Pana radami. "Normalnie funkcjionujący" czyli właściwie wykonany jak mniemam.
  21. Odświeżam temat. Płaski dach, niewentylowany, doświadczenia? Czytam na temat kumulacji pary i zastanawiam się, czy rzeczywiście jest z tym problem? Byłabym ogromnie wdzięczna za porady.
  22. Mam pytanie do Was. Chcę zasadzić róże pnące w donicach drewnianych i tu pojawia się moja rozterka. Jaka wysokość donic będzie najbardziej odpowiednia dla pnących, przy założeniu nie przesadzania ich do gruntu. Zatem ile powinna wynosić wysokość donic, aby np. za 3-4 lata nie musieć jej wymieniać? Mam do wyboru donice o wysokościach: 47, 51.5, 56, 60,5 - którą wybrać? Czy kratka o wysokości 1,5 m będzie ok? Kolejne pytanie: czy w donicach drewnianych niezbędne jest zrobienie otworów w dnie donicy dla róż? Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedżi, bardzo proszę o pomoc. Donice muszę zamówić jak najszybciej, a wciąż nie potrafię podjąć ostatecznej decyzji co do wysokości donic, kratki oraz otworów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...