Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

filon123

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

filon123's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. podaj proszę dokładnie model (z B czy bez B). czy na 1 -3 słychać przełączenia czy nie?
  2. no właśnie, niektóre garnki bardziej bzyczą inne mniej. Mam płytę z B. Zauważyłem, że zwykłe garnki emaliowe są bardzo ciche, stalowe (np Tefal) są dużo głośniejsze. Czy użytkownicy płyty z B mają w posiadaniu stalowe garnki, które nie bzyczą? Bardzo proszę o konkretne modele (poniżej wyjaśnienie dlaczego pytam tylko użytkowników z B) Prawdopodobnie płyta bez B jest cichsza na niższych polach (niższe pola mniejszsza moc, wyższe większa.[ brak przełączeń, tzn ‘cykania’ ?]) niż płyta z B (grzanie pełną mocą z przerwami [cykaniem]). Jest prawdopodobnie tak, iż do pewnej mocy w płycie bez B, garnki nie bzyczą, np. do pola 7-8 (zależy od garnka), a na 9 bzyczą zawsze. W płycie z B bzyczenie występuje zawsze, bo tu zawsze grzane jest z pełną mocą. Czy użytkownicy płyty bez B mogą potwierdzić powyższe? Tzn, że płyta nie cyka i na niższych polach jest ciszej niż na 9’tce. Użytkowników płyt z B proszę o podanie modeli garnków, które są najcichsze.
  3. Projektantem nie jestem! Dwie pralki dlatego, że druga jest na wszelki wypadek, gdyby pierwsza się zepsuła Tak na poważnie, to napisałem już, że chciałbym mieć w łazience suszarkę, która wymiarami jest podobna do pralek. Niestety nie można montować kotła na ścianach, za którymi są kominy i przewody wentylacyjne, a ta wnęka jest nimi otoczona. Pozostaje tylko wanna, lub na przeciw koło wejścia - ale tam planuję szafkę...
  4. 1950, wg przepisów nikt w moim bloku, w tej łazience (3m2), kto posiada wannę, nie powinien trzymać pralki - nie da się ustawić jej dalej niż 60cm, a żadna pralka nie ma IP4. tak czy siak dzięki wszystkim za bardzo cenne uwagi i sugestie.
  5. retrofood, dzięki za fachowe porady, ale weź pod uwagę, że niektórych nie stać na 20metrowe łazienki i muszą urządzać 3metrowe. Ja chcę zmieścić w mojej łazience suszarkę i dlatego kombinuję - „cuduję”. (guza w tym usawieniu raczej bym sobie nie nabił ) Mój piec ma stopień ochrony IP XD4 wg EN483(strefa 2), wisi na granicy strefy 2 i 1, z przewagą na 2 . jeżeli większa część pieca jest w strefie 2, to czy mogę zamonotować go jak poniżej? teraz: http://www.filon123.republika.pl/lazienka/2.jpg a planuję: http://www.filon123.republika.pl/lazienka/1.jpg
  6. witam, dziś fachowiec uświadomił mnie, iż moja wyzja remontu łazienki nadaje się do kosza Mianowicie chciałem przenieść dwufunkcyjny kocioł z zamkniętą komorą z sąsiedniej ścianki nad wannę. Powiedział , że te nowe kotły mają b.dużo elektroniki w sobie i nie mogą być umiejscawiane bezpośrednio nad wanną (problemy z gwarancją, inspekcjami, etc). W sumie łązienka jest b.mała (ok.3m2) i wilgoć w całej łazience jest jednakowa.. a przed zachlapaniem też można taki kocioł zabezpieczyć.. co o tym sądzicie?
  7. w instrukcji obsługi jest to dokładnie napisane. jeżeli masz wybrany model, poszukaj w internecie instrukcji do tego modelu. nie może być zbyt nisko, bo nie zaglądniesz do garka (w przypadku głębokich okapów), ani za wysoko bo nie będzie wychwytywał czego trzeba. czym szerszy i im wydajniejsza dmuchawa, tym można go zamontować wyżej.
  8. Jestem tu nowy, ale widzę, że zamiast konkretnych informacji stali bywalcy forum bawią się w publiczny czat (10 odpowiedzi, z czego 1 wnosząca coś do tematu). Proszę o konkretne/praktyczne informacje jak mogę rozwiązać problem.
  9. jest tańsza w zakupie i porównałem: szybciej(taniej) suszy. poza problemem z wywiewem, nie wiedzę większych zalet kondensacyjnych.
  10. Kalia, w pralko-suszarkach do skraplania wykorzystywana jest woda (może nie 75l na cykl, ale ok. 50), w suszarkach kondensacyjnych rzeczywiście wymiennik chłodzony jest powietrzem z zewnątrz. Przepraszam za zamieszanie
  11. OK - elito forum, konstruktywnie proszę gdybym miał znajomego kominiarza, nie pisałbym na forum. Czy nikt z forumowiczów nie ma podłączonej suszarki do wentylacji?
  12. Rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002 r.( Dz.U. 2002 nr 75 poz. 690 ) w §.151.2 - określa, że: "Zabrania się stosowania zbiorczych przewodów wentylacji grawitacyjnej". 3 piętrowy budynek jest z tego roku, protokoły kontroli kominiarskiej, dotyczące wszystkich przewodów kominowych, są protokołami pozytywnymi, z tego wyciągam wniosek, ze przewód wentylacyjny należy tylko do mojego mieszkania. Mam na myśli przewód wentylacji grawitacyjnej a nie przewód kominowy do pieca z zamkniętą komorą spalania. Czy w takiej sytuacji mogę podłączyć suszarkę wywiewową do przewodu wentylacyjnego?
  13. Witam, Zamierzam kupić suszarkę wywiewną i mam pytanie: w jaki prawidłowy sposób powinienem podłączyć taką suszarkę do przewodu wentylacyjnego. Rura ma ok. 15cm średnicy zasłoni mi całą kratkę, gdy ją bezpośrednio do niej przyłącze. Chciałbym podłączyć to w następujący sposób: kratkę wentylacyjną mam na wysokości ok. 2,2m od podłogi. Zamierzam w tym samym przewodzie wykonać dodatkowy wlot do kanału wentylacyjnego, na wysokości ok. 1 m nad podłogą i włożyć tam na stałe przewód odprowadzający wilgoć z suszarki. Czy takie rozwiązanie jest ok.? czy kominiarz nie przyczepi się do takiego rozwiązania? Jak montujecie suszarki ewakuacyjne w swoich mieszkaniach w bloku? Pozdrawiam, Paweł
  14. rura to nie takie głupie rozwiązanie... suszarka kondensacyjna, oprócz prądu, pożera dodatkowo ze 100 litrów wody niezbędnej do skraplania się prary wodnej.. w suszarkach wywiewnych płacisz tylko za prąd. Pranie łatwiej wysuszyć w suszarce ewakuacyjnej, gdyż w zastosowanych technologiach nigdy powietrze skroplone nie będzie suchsze niż powietrze z zewnątrz (w dobrze wentylowanych łazienkach oczywiście) suszarka wywiewna cykl (5kg) to ok 4kwh, 1kwh to koszt ok 40gr => 10kg kosztuje ok 3,2zł suszarka kondensacyjna: 3,2zł + koszt ok. 150l wody + 150 l ścieków..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...