Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kry

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

kry's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Forumowicze! Czytajcie umowy kredytowe! Oprocetowanie zmienne zależne jest w złotówkach od (składa się z): - stałej marży banku (np. 1,5%) - zmiennej stawki WIBOR-u. I tak naprawdę oprocentowanie kredytu jest zmienne, ponieważ WIBOR jest zmienny. Banki aktualizują oprocentowanie kredytów na bazie aktualnej stawki WIBOR. W przypadku kredytów dewizowych stosowana stawka zmienna oparta jest na LIBOR-ze lub EUBOIR-ze. W tej chwili właściwie nie ma kredytów o stałej stopie przez cały okres kredytowania. Bo jak można nazwać kredytem (a nie złodziejstwem)oprocentowanie stałe w CHF w wysokości 10% (na rok) przy 10 letnim kredycie. Wszystkie promocje i reklamy opierają się na promocyjnym okresie obowiązywania stawek stałych i jest to okres przeważnie od 6 do 12 miesięcy. Później wpadamy w oprocentowanie zmienne. Uważajcie na to.
  2. kry

    pytanie o Expandera

    Muszę również dodać, że we Wrocławiu byłem obsłużony niesłychanie mile i profesjonalnie. Rzadko kiedy spotyka się tak dobrze przygotowaną i kulturalną obsługę klienta. Nie starano mi się wcisnąć produktu lecz wybrać, zaproponować najlepsze rozwiązanie. Mimo mojego wcześniejszego postu dotyczącego braku możliwości negocjowania prowizji i ewidentnej straty, jaką mógłbym ponieść, gdybym nie udał się do banku - polecam Expandera osobom zabieganym, niechętnym do pouczania pracowników (pewnie nie wszystkich) działów kredytowych banków. Przyznam jeszcze, że aż dwoje moich znajomych skorzystało z Expandera w ostatnim czasie, mimo że dokładnie wyjaśniłem im sytuację z prowizją. Decyzja należy do każdego z WAS.
  3. kry

    Niedoszacowany kredyt

    Jak każdą umowę można negocjować. W moim banku BPH za zmianę (aneks) płaci się 150zł. Ale w Twoim przypadku trzeba będzie na pewno na nowo wycenić Twoją zdolność kredytową.
  4. kry

    pytanie o Expandera

    Nie jest tak do końca, że płacisz tyle samo w banku i w Expanderze. Expander najprawdopodobniej zarabia na prowizji, jaką płaci się za uzyskanie kredytu (czyli procent od wartości kredytu). W Expanderze prowizja ta jest nienegocjowalna. W banku natomiast jest negocjowalna. Np. ja obniżyłem prowizję za kredyt z 2% (standardowo) do 0,75%. W Expanderze zapłaciłbym 2% na pewno. Przy moim kredycie wartości 130000zł to byłoby 1625zł w plecy.
  5. Z tego co wiem, to banki udzielają kredyty tylko dla inwestycji, które będą zakończone. Więc chyba trudno będzie uzyskać kredyt na rozpoczęcie inwestycji.
  6. Możesz zmienić właściwość urzędu skarbowego, czyli przepisać się do urzędu bliższego, który Ci bardziej odpowiada.
  7. Widzę, że minęły następne 2 tygodnie i nic się nie zmieniło. Żadnego komentarza od muratora i oczywiście od "bujdziarzy" z Hajnówki.
  8. Dowiadywałem się w US. Nie ma kolizji między tymi dwoma podatkami. Aczkolwiek musieli się zastanawiać przez cały dzień i sprawdzić odpowiednie paragrafy.
  9. Zapomniałem dodać, że początkowo marża banku wynosiła 4%.
  10. Pamiętajcie, że oprocentowanie składa się z np. w CHF: z marży banku (np. 2,5% - jest to stała marża banku NEGOCJOWALNA) plus zmienny koszt pieniądza na rynku międzybankowym (np. LIBOR CHF 6M - miesięcy - 0,33%). Razem daje to 2,83%. Ja mam tyle. Jest to oprocentownie zmienne, niepromocyjne.
  11. U mnie na razie jest stan surowy zamknięty. Ale z tego co czytałem i co mi mówił mój wykonawca to rewelacja. Brak możliwości rozwoju grzyba (wapno), dokładność wykonania bloczków poniżej 1 mm. W Muratorze jest sponsorowany artykuł na temat silikatów.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...