Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szynszyl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    56
  • Rejestracja

Szynszyl's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Pati25 - jeśli mogłabyś, to poproszę kilka fotek waszego domku i ogrodu. Czytam i czytam m.in. Twoje wpisy na tym forum i moja wyobraźnia zaczyna wzbijać się na wyżyny:-))) OlaiPawel - u nas oświetlenie salonu jest rozwiązane następująco: podobnie jak Pati25 - nad stołem w salonie mamy zawieszoną lampę z 3-ma zwisającymi punktami świetlnymi. Na środku salonu również punkt świetlny oraz dodatkowo 2 kinkiety - 1 na ścianie po lewej stronie kominka i 2-gi na ścianie pomiędzy wejściem głównym do salonu a wejściem do kuchni. Oprócz tego w rogu pokoju stoi duża ozdobna lampa:-)) U nas przy takim rozwiązaniu światła zupełnie wystarczy:-))
  2. Witam, poszukuję sprawdzonej i godnej polecenia ekipy do wykonania elewacji zewnętrznej domku jednorodzinnego. Domek jest już ocieplony styropianem. Pozostał do nałożenia tynk z kolorem. Prace przewidziane są na wiosnę 2011 r. Wszystkich budujących pozdrawiam:-)
  3. chef - dzięki za odpowiedź. Też mi się wydaja ta cena z lekka zawyżona. Muszę jeszcze do wiosny mocno się zastanowić i poszukać innych wykonawców - dla porównania. Co do wełny - to masz rację. U nas chłopaki na budowie kładli wełnę latem. Co rusz wynurzali się z poddasza na zewnątrz i brali prysznic:-) Dobrze, że woda była i podłączony na ogrodzie wąż Pati - w środku urządziliście bardzo ładnie. Na pewno przyjemnie będzie się mieszkało:-)
  4. Jeden z fachowców zaproponował mi 20 złm2 za położenie koloru. Jak dla mnie to chyba wygórowana cena. Co wy na to?
  5. Witam Maryśkowiczów. Jestem obecnie na etapie wykonania elewacji. Domek jest już ocieplony styropianem i pozostał temat zrobienia koloru i jego ostatecznego wykończenia. W związku z tym mam do was pytanie. Przy standardowych wymiarach Marysi i ściance kolankowej na 2,5 pustaka (gazobeton) ile jest m2 ścian do "pomalowania"? No i jaki może być średni koszt wykonania m2 koloru na elewacji? Proszę o pomoc. Serdecznie pozdrawiam:-)
  6. Jeszcze jedna podpowiedź dla budujących. Z racji, tego, że u nas na Pomorzu przeszedł w sierpniu solidny grad, wszystkim budującym odradzam montaż plastikowych rynien i spustów do wody. Tylko i wyłącznie blacha. Z plastiku po solidnym gradzie zostaje sito, albo praktycznie nic. Pozdrawiam:-)
  7. Odnośnie ocieplenia na poddaszu, to my mamy wełnę Megaroock 20. Z tym, że u nas ocieplenie jest pod sam szczyt domu, tzn. mamy ocieplony, obity płytami G-K i wycekolowany także strych. Sprawdza się super; jest w domu ciepło:-)
  8. Pati25 - mam małe pytanko odnośnie kredytowych 50 tysięcy. Czy w tym budżecie planujecie zrobić: schody wewnętrzne, kuchnię, wyposażyć salon i pozostałe pokoje, zrobić kominek, kolor elewacji, wyłożyć kafle na schody i taras, zrobić kostkę i ogrodzenie? Bo w moich oczach, jest to ciut mało na powyższe prace. Chyba, że macie już część zrobioną.
  9. Co do kotłowni - w standardowych rozmiarach Marysi, wg projektu: moim zdaniem, kotłownia nie należy do dużych. Jeśli chce się korzystać z zewnetrznych drzwi, to niestety, miejsca na składowanie opału jest troszkę mało:-(( Tak naprawdę, to super by było, aby kotłownia miała rozmiar 2x większy. Wówczas miejsca na opał byłoby pod dostatkiem. Gdyby do kotłowni standardowej, poukładać worki z ekogroszkiem, to faktycznie troszkę się tego zmieści, ale znowu jest problem gdzie poukładać drewno np. do kominka. Przy takiej zimie, jaka jest obecnie materiału opałowego trzeba troszkę w zapasie mieć Niektórzy powiedzą, na dworze można zrobić zadaszony składzik opału. Tak, zgodzę się z tym, ale tak jak napisałam, przy takiej zimie, drewno tak przechowywane będzie wilgotne i nie będzie się dobrze paliło. Trzeba mieć miejsce, aby je wysuszyć. W naszej maryśkowej standardowej kotłowni, niestety miejsca tego brakuje:-(((
  10. u nas oba kominy są wymurowane z pełnej cegły klinkierowej. Cegły dziurawki NIE powinno się stosować na kominy, bowiem będzie ciekła woda. Temat sprawdzony u znajomych. Wszystkim budującym Maryśkę Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, a przede wszystkim szybkiego zamieszkania Szynszyl życzy:-))
  11. marcek10 - według mojej oceny troszkę u ciebie mało miejsca w przejściu z korytarza do kuchni. U nas jest szerokość taka jak w projekcie i uważam, że i tak jest trochę ciasno. Mieszkamy już prawie rok i teraz wiem, że niestety trochę tego miejsca brakuje. Ale zrobisz oczywiście tak, jak uważasz. Najważniejsze, aby inwestorowi się podobało:-)) Pozdrawiam wszystkich budujących:-)
  12. Witam, nasza kuchnia jest identyczna jak w projekcie. Uważamy, że jest wystarczająca. Spiżarnia jest pod schodami i też jest ok. Fakt, trzeba zrobić do niej więcej kilkometrów, bo nie jest obok. To oczywiście rozwiązanie dla osób, które wylewają w domu schody żelbetowe. Co do pokoju na dole,to też zastanawialiśmy się nad nim, ale suma sumarum powstał garaż. I jedno szczęście:-)) Mamy piec na ekogroszek i przynajmniej jest miejsce, aby go składować. Autko też się zmieści. No i zamrażarkę jest gdzie postawić, bo to bardzo cenny mebel w domu:-))) Suszarnię rozwiązaliśmy w ten sposób, że u nas górna łazienka jest nad dolną i obok zrobiliśmy sporą garderobę z bezpośrednim wyjściem na balkon. Jak jest ładna pogoda to ubrania suszą się na dworze:-))
  13. U nas jeden z rozdzielaczy grzejnikowych jest po prawej stronie, na ścianie, w przejściu pomiędzy korytarzem a garażem. Co do grzejnika w garażu i kotłowni - zdecydowanie są zbędne. U nas także nie ma belki w salonie, mimo że mamy monolit. Z tego, co słyszeliśmy to ponoć dodatkowe wzmocnienie winno być w przypadku, gdy szerokość pomieszczenia jest szersza niż 5m. Okna 150x150 wcale nie są zbyt duże. My zrezygnowaliśmy z okna dachowego nad klatką schodową, okienko po środku schodów w zupełności wystarcza.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...