Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomasz_swierczynski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    46
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tomasz_swierczynski

  1. No wlasnie wolabym tego uniknac, bo zaraz mi beda hydraulicy wchodzic, a za nim to wyschnie to troche minie. Chyba poswiece wiecej czasu na ulozenie styropianu.
  2. Czesc, mam taki maly problem, Ostatnio sprawdzalem poziom pierwszej wylewki na parterze i okazalo się ze w niektórych miejscach jest roznica 2 moze 3 cm. gdybym nie mial tam zaplanowanej podlogowki to wogole bym sie tym nie przejal. jednakze czym najlepiej wyrownac te nieroznosci: - styropianem ( polozyc pod wlasciwa warstwa ocieplenia taka 1, 2, 3 cm warstwe styropianu) - a moze sie nie przejmowac tylko ulozyc styropian , podlogowke i zalac je betonem ( a to ze w roznych miejscach podlogowka bedzie na roznej glebokosci nie ma tak wielkiego znaczenia. bylo by od 5 do 8 cm betonu). - moze inne pomysly ( wolal bym unikac wylewania cienkiej wyrownawczej warstwy betonu, mam juz papa na podlodze )
  3. Czyli oznacza to ze nie mozna ich stosowac na oknach? Czy analizator moze sie znajdowac w obudowie razem z centralka( jezeli sie zmiesci oczywiscie ). A czy istnieja inne tak samo male czujki?
  4. A prosze bardzo http://www.hsa.pl/katalog.php/gid/46/gr/Czujniki_Inercyjne/tid/336
  5. czesc, Jeszcze jedno pytanko apropo sprzetu. Czy mial ktos do czynienia z czujkami GE GS600, sa to najmniejsze czujki inercyjne jakie znalazlem. Co sadzicie o tym sprzecie i czy da sie je podlaczyc do centralki DSC?
  6. Czesc, Powiedzcie mi czy warto stosowac czujki typy DSC LC-102( PIR + zbicie szyby ), czy lepiej zainwestowac w dwie oddzielne czujki PIR + np. DSC LC-105-DGB. I co sadzicie o czujce LC-104 - PIMW - czy warta jest swojej ceny, a moze cos innego ?
  7. czesc, stoje wlasnie przed wyborem blachodachowki. chcialem kupic blache z powloka HPS 200, ale dekarz polecil mi takze blache aluminiowa w bardzo podobnej cenie co HPS 200. Czy ma ktos doswiadczenie z tymi blachami. Czy warto wybrac aluminium zamiast stali?
  8. Witam, Jak narazie absolutnie NIE POLECAM tartaku z Konstantynowa ( NOW TRAK TARTAK NOWIŃSKI z ulicy KRĘTEJ 8 ). Dla właściciela słowa takie jak czas realizacji, termin dostawy, impregnacja to chyba czysta abstrakcja. Jeżli ktoś nie chce mieć problemów i wykonywać milion telefonów z dopytywaniem się o drewno to odradzam. T.
  9. Witam, Jak narazie absolutnie NIE POLECAM tartaku z Konstantynowa ( NOW TRAK TARTAK NOWIŃSKI z ulicy KRĘTEJ 8 ). Dla właściciela słowa takie jak czas realizacji, termin dostawy, impregnacja to chyba czysta abstrakcja. Jeżli ktoś nie chce mieć problemów i wykonywać milion telefonów z dopytywaniem się o drewno to odradzam. T.
  10. Mi także wykonawca zaproponowal cegły. Na bloczkach betonowych najpierw jest papa, 1 lub 3 warsty cegły (zalezy gdzie) i znowu papa, dopiero na to idzie BK. Mam nadzieje że takie rozwiązania zapewni ciepły i suchy domek:)
  11. dzieki za odpowiedzi, czyli BK pojdzie prosto na izolacje.
  12. tak, wiem że sama cegła będzie i tak wodę podciągać. oczywiście będzie izolacja pionowa oraz pozioma z folii x2, tylko wydawalo mi się że widziałem domy które maja zarówno izolacje z folii czy papy jak i cegły. Sam wolabym tego nie robić, ale zawsze lepiej się upewnić.
  13. czyli oplaca się zastosowac chociaz jedna warste cegły , żeby ograniczyć podciąganie wody. A jaki rodzaj cegieł stosuje się do tego, klinkierowe czy zwykłe pełne cegły?
  14. Czesc, W wielu nowo budowanych budynkach zauważyłem że pierwsza warstwa lub dwie warstwy są wymórowana z cegieł. Czy ma to jakies uzasadnienie ? czy może być to spowodowane inną nasiąkliwości cegły niż np. betonu komórkowego, lub większą wytrzymałościa.
  15. Czesc, mam takie pytanko, Czy w okolicach Łodzi beton komórkowy na pioro i wpust h+h 24 z dowozem i składowaniem do wiosny w cenie 8,8 brutto to dobry interes?
  16. sSiwy12 - dziekuje za odpowiedz, wlasnie uzupełniam lekture na temat tych pomp, ZW, możliwe że faktycznie pytanie było mało konkretne, ale chodziło mi o prostą odpowiedz, "która z pomp według Ciebie jest lepsza i dla czego". Najbardziej zależy mi na Waszych opinniach, za co cenicie jakąś firme, czy widzicie wady jakiegoś rozwizania itd. Bardzo duże wrażanie zrobiła na mnie firma Vaillant. Nie chodzi mi o jakość produktów (ponieważ nie jestem w stanie tego obiektywnie ocenić po rozmowie z konsultantem z Vaillant'a tylko dzięki waszym odpowiedzią) lecz o wiedzę jaką posiadają. edde - po rozmowie z Panem z Vaillant'a doszedłem do wniosku że pompa działa w miare bezobsługowo, i mam nadzieje że tak będzie. Ponieważ właśnie najbardziej w PC pociąga mnie bezobsługowość i czystość ( w porównaniu do eko-goszku).
  17. Pytanie zadaję po to aby otrzymać konkretną odpowiedź. Proszę zrozumieć że forum służy do pomocy a nie do pisania bezuzytecznych uwag. Jeżli stworzył by Pan post z konkretnym pytaniem to także oczekiwał by Pan konrketnej odpowiedzi, a nie tekstów w stylu : - a nie ma opcji szukaj? lub - wiesz co to google? Jeżli znalazł bym interesujące mnie informacje w innych wątkach/źródłach nie tworzył bym tego. Prosiłem tylko o informacje na temat pomp ciepła, a nie informacji na temat opcji szukaj. Więc jeżeli wie Pan coś na interesujący mnie temat to proszę podzielić się tymi informacjami, wtedy wątek byćmoże będzie pomocny także dla innych.
  18. Wlaśnie takiej postawy nie znoszę na Polskich forach. Jeżeli nie chce Pan udzielać żadnej odpowiedzi, bądź nie ma Pan do powiedzenia nic konstruktywnego, proszę tego nie robić. Na szczęście nie wszyscy podchodzą to tematu pomocy innym, tak jak Pan. Pozdrawiam i życzę powodzenia
  19. Witam, wiem że temat był juz kilka razy na tym forum, ale... mam kilka pytań odnośnie pomp ciepła do Was. 1. Której firmy wybrać pompę: - Nibe - Viessmann - Vaillant - lub moze jakies inne? 2. Jaki rodzaj instalacji jest sprawniejszy: - pozioma - pionowa chodzi mi o to , który jest mniej zawodny. Rozumię że jeżeli chodzi o instalację poziomą, to się ją umieszcza poniżej poziomu przemarzania gruntu, ale w tak szybko zmieniającym się klimacie nie wiadomo co będzie za 5, 10 lat. Czy mogli byście mi doradzić. z góry dzięki
  20. to sa stawki miesieczne czy roczne? Jezeli miesieczne to jakas masakra
  21. Dzieki za odpowiedzi, mam nadzieje ze to sie jakos wyjasni w najblizszym czasie.
  22. studnia jest dobrym pomyslem, jezeli nic nie wyjdzie z wodociagu to tak chyba zrobimy. Co do przejecia przez gmiane wodociagu to moze to nastapic w blizej nie okreslonym czasie. Niestety temat wody ciagnie sie juz zdecydowanie za dlugo jak dla mnie, wiec w niedlugim czasie wybieramy sie do Wojta, moze ona cos poradzi na to. Czy nie ma jakiegos typu rozpozadzenie ktore mowi co robic w takich sytacjach? przeciez to jest chore. Wyobrazmy sobie ze nowy teren wzdloz drogi gminnej zostal podzielony na dzialki, kupilo je 20 osob, ktore postanowili wybudowac wspolny wodociag. Ale jedna osoba ktora mieszkala najblizej miejsc przylaczenia postanowila zrobic go sama, wiec cala reszta jest uzalezniona od tej jednej osoby i jej dobrel woli. to jest CHORE
  23. Co do zycia sasiedzkiego, to zdaje sobie z tego sprawe Dowiadywalismy sie juz w gminie o to rozwiazanie, ale jak zwykle jest jedno ALE. Gminia nie przejmuje na wlasnosc wodociagow poniewaz musiala by zwrocic inwestorowi koszt budowy, a poniewaz nie ma na to srodkow wodociag pozostanie jej wlasnoscia. Dowiadywalem sie w starostwie: byla tam bardzo mila Pani ktora mi powiedziala ze jakas tam osoba nie moze wstrzymywac/zabraniac przylaczania sie innych osob do wodociagu i wszystko zalezy od Gminy. Ale Gmina nie moze jakos znalesc rozwiazania na ten problem. Pozostaje jeszcze jedna kwestia, poniewaz dostalismy warunki techniczne z Gminy, ktore powinny byc wiazace dla obu stron. Jednak gmina nie uwaza ze budowanie drugiej nici wodociagowej rownoleglej do lini sasiadki jest wlkasciwym rozwiazaniem. Jakie cudowne prawo my mamy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...