Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sako33

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sako33

  1. Zamierzam wykonać podbitkę z blachy trapezowej. Jeśli ktoś robił to proszę o zdjecia, chcę zobaczyć jak to wygląda w praktyce. Mam również klika pytań odnośnie wykonawstwa: 1. czy zamawialiście docięte odcinki, czy tez całe arkusze a reszta była docinana na miejscu, 2. czy stosowaliście listwy maskujące z obu stron podbitki czy tylko z jednej i jaką miały szerokość, 3. jakie jest przeciętne zużycie wkrętów farmerskich, 4. stal ma dużą rozszerzalność cieplną, czy są jakieś zasady odnośnie mocowania i pasowania poszczególnych arkuszy. 5. jak robiliście ewentualną wentylację, o ile w tym przypadku jest potrzebna 6. w blasze trapezowej zwłaszcza przy orientacji prostopadłej do ściany nie da się zamknąć wszystkich otworów ze względu na prze-żłobienia, czy nie ma niebezpieczeństwa zagnieżdżania się os, szerszeni itd. Jak się wam taka podbitka sprawuje,
  2. I tak właśnie zrobię. Dzięki.
  3. Cóż ale cena jaką ode mnie zażądano ( blisko 400 za 4 malutkie narożniki) dla rynny fi 75mm to czysty rozbój.
  4. Witam Chciałbym zamontować rynny PVC przy wykuszu w kształcie trapezu. Poszczególne odcinki muszą być złączone przy nietypowych katach , co z góry wyklucza fabryczne złączki zarówno proste jak i kątowe. Z góry zastrzegam, że nie interesują mnie rynny stalowe gdyż klika elementów systemu z PVC mam już kupione. Jak wykonuje się takie łączenia tak, by spełniały warunek szczelności. Proszę o poradę.
  5. Jestem przed zamówieniem płyt G-K na poddasze. Interesuje mnie z jakim zapasem materiału w stosunku do całkowitej powierzchni montażowej, zamawialiście te płyty. Zdaję sobie sprawę, że poddasza są mniej lub bardziej skomplikowane w związku z tym na jednym jest więcej odpadów na innym mniej. Ale może jest jakaś średnia. Jakie są wasze doświadczenia.
  6. Sprzęt pożyczyłem od rodziny, sam również będę brał udział w tej robocie ale dodatkowo biorę fachowca (przy okazji się czegoś poduczę). Zresztą na dwie osoby robota idzie efektywniej. Rozchodzi mi się dokładnie o stawkę godzinową a nie za m2
  7. Interesuje mnie stawka netto za godzinę przy układaniu papy termozgrzewalnej na podłodze. Jakie są przeciętne stawki robocizny dekarza wykorzystującego mój sprzęt i materiał.
  8. sako33

    wykusz a ocieplenie

    Planuję zrobić podobnie. Jak mocowałeś słupki balkonowe i czy stosowałeś obróbkę blacharską i orynnowanie.
  9. sako33

    Ile za wylewke ?

    Mam pytanie. Jak byście skalkulowali cenę z m2. Przy następujących założeniach: - po mojej stronie takie materiały jak folia, styropian, włókna polipropylenowe i taśma dylatacyjna. - sam wykonuję położenie styropianu i folii. Wykonawca wylewa tylko samą wylewkę z mixokreta z jego materiału.
  10. Mam kilka pytań dotyczących wykusza i balkonu na nim: 1. Styk izolacji ścian wykusza z izolacją pod balkonem na górze wykusza: - czy przedłużamy izolację ściany bocznej wykusza powyżej górnej krawędzi wykusza na grubość izolacji pod balkon tak, że bok izolacji ściany wykusza stykał się z czołem izolacji pod balkon, - czy też, przedłużamy izolację pod balkonem na grubość izolacji ścian wykusza tak, że dno izolacji balkonowej styka się z górną krawędzią izolacji ścian bocznych wykusza. Które rozwiązanie jest prawidłowe i jak zabezpieczamy ten styk 2. obróbki blacharskie ( o ile konieczne ): - jak i gdzie montujemy. 3. Słupki balkonowe: - jak mocujemy , na jaką głębokość, w jakiej odległości od krawędzi wykusza i na jakim etapie ( po wykonaniu całej hydroizolacji balkonu czy też wcześniej przed położeniem izolacji na balkonie).
  11. Z tym przycięciem XPS to nie takie proste bo XPS ma na powierzchni tzw naskórek, którego usunięcie z jednej strony może spowodować zmianę napięcia powierzchniowego i wygięcie płyty w tzw "banan". Osobiście widziałem raz coś takiego . Nie twierdzę, że tak musi być zawsze, mówię to co widziałem. Z drugiej strony płyty w mniejszych grubościach niż 20 mm są spotykane ale za to znacznie droższe bo niestandardowe i bardzo trudne do dostania.
  12. Jaki zapas betonu mam przyjąć do wylania ławy fundamentowej. 10% wystarczy?
  13. Ceny stali ( netto: złp/kg) stal żebr.: fi 16 - 2,77 fi 12 - 2,83 fi 10 - 2,90 fi 8 - 3,01 stal gładka fi8 - 2,61 fi6 - 2,61 stal gięta, niezależnie od śred: 3,53 zł[/kg Stal-Export Katowice , obsługuje bardzo miła pani Joanna - polecam . Cena uwzględnia już transport. Dostawa 17.07.2008.
  14. Witam wszystkich Właśnie rozpoczynam budowę w Łaziskach Górnych. Poszukuję stempli na teraz i wykonawcy dachu na październik. Może ktoś może służyć jakimś namiarem. Sławek 607 650 063
  15. Witam wszystkich Właśnie rozpoczynam budowę w Łaziskach Górnych. Poszukuję stempli na teraz i wykonawcy dachu na październik. Może ktoś może służyć jakimś namiarem. Sławek 607 650 063
  16. Pozdrowienia dla szanownego kolegi. Jeszcze walczę, na razie to co wołają za stan surowy to załamka . Chcę znaleźć ekipę tak do 10 czerwca. Zobaczymy.... .
  17. Witam forumowiczów Wybrałem projekt z Archona - " dom w robiniach" http://www.archon.pl/index.php?act=12&sid=m44c0e14442ba3 Czy ktoś buduje albo zbudował wg tego projektu. Zapraszam do wymiany opinii na ten temat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...