Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rocky

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    808
  • Rejestracja

O Rocky

  • Urodziny 08.12.1975

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Ogrodzenia, podjazdy, powierzchnia działki
  • imię i nazwisko
    Rafał

Dane osobowe

  • Miejscowość
    z okolicy stolicy
  • Województwo
    mazowieckie

Rocky's Achievements

 DOMOWNIK FORUM (min. 500)

DOMOWNIK FORUM (min. 500) (5/9)

10

Reputacja

  1. Uuuups, co za niedopatrzenie z mojej strony W pozycji 1 nie wpisano, a wręcz odwrotnie, wykreślono zapis Nieruchomość Niezabudowana (wpisy wykreślone prezentowane są na szarym tle)! A wracając do ujawnienia budynku, to Pani w sądzie powołała się na Rozporzadzenie Ministra Sprawiedliwości z dnia 20.08.2003 w sprawie zakładania i prowadzenia KW w systemie informatycznym (Dz.U Nr 162 poz. 1575), a w szczególności &20 ust.2, który swoim zakresem nie obejmuje "własnego domu wybudowanego na własnej działce", a tym samym ujawnienie nie jest możliwe. W takim przypadku jedynym mozliwym, wskazującym na zabudowanie działki budynkiem mieszkalnym, jest wpis "B-Tereny Mieszkaniowe".
  2. Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź !!! Przekonałaś mnie, żeby z tym nie zwlekać. Tym bardziej, że konieczność ujawnienia budynku również mam zapisaną w umowie kredytu, chociaż dostarczyłem już do banku potwierdzone xero tego wniosku (o którym pisałem wyżej) o wpis do KW wraz z dowodem opłaty i Pani uznała, że to załatwia tą sprawę.
  3. Właśnie z takim wypisem udałem się do sądu z zamiarem złożenia wniosku o ujawnienie budynku w KW. Jednak Pani poinformowała mnie, że nie składa się wniosku o ujawnienie, a o zmianę sposobu korzystania z nieruchomości. W wyniku tego dostałem teraz zawiadomienie, że dokonano wpisu w KW i w polu "Spoób korzystania" pozycja 2 wpisano B-Tereny Mieszkaniowe, ale w pozycji 1 wpisano ponadto Nieruchomość Niezabudowana. W związku z tym mam pytanie, czy można jednak ujawnić budynek w KW, czy jest to obowiązek i w jakim celu się robi takie ujawnienie, czy jest sens składać kolejny wniosek i dążyć do ujawnienia budynku w KW?
  4. Proszę tylko nie traktować mnie jako wyroczni , nie jestem zawodowo związany z podatkami, a to co napisałem to tak mi wygląda na zdrowy rozsądek. Twoje wątpliwości, czy urzędnicy by do tego doszli, jak najbardziej podzielam
  5. Rzeczywiście nie powinnaś odliczać odsetek zapłaconych od części kredytu przeznaczonej na zakup działki. Zatem do czasu podjęcia pierwszych pieniędzy przeznaczonych na budowę wszystkie odsetki przepadają. Następnie zaczynasz odliczać procentowo taką kwotę odsetek, która przypada na część wykorzystanego kredytu przeznaczoną na budowę. Niezła zabawa z wyliczaniem Fakt, że od sierpnia 2006 roku zaczęliście spłacać kapitał wg mnie nie ma znaczenia - przez cały okres kredytu odliczacie odsetki procentowo przypadające na 189.000 kredytu. Nawet jeśli ktoś udzieli Ci tutaj kompetentnej odpowiedzi to trudno traktować to jako podstawę do takiego a nie innego sposobu odliczenia. Jeżeli mógłbym coś zaproponować to może skonsultuj się dzwoniąc do Krajowej Informacji Podatkowej http://www.kip.mofnet.gov.pl/ W bardziej skomplikowanych przypadkach często przełączaja do eksperta, może od razu poproś o takie przełączenie. Sądzę, że wiążącego rozstrzygnięcia Twojego problemu może dokonać wyłącznie Naczelnik właściwego Urzędu Skarbowego. Można napisać do Naczelnika wniosek o udzielenie pisemnej informacji o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego (interpretacji indywidualnego przypadku). Mając takie rozstrzygnięcie można już spać spokojnie
  6. Rocky

    pit-2k

    Też się tym ostatnio zainteresowałem, zerknij tutaj: http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=10010
  7. Z moich wcześniejszych rozmów z konsultantami KIP wnioskuję, że jeżeli nie masz udokumentowanej całej kwoty kredytu to w przypadku kontroli prawdopodobnie urzędnicy zakwestionują, że naliczyłeś ulgę od całej kwoty kredytu i zweryfikują Twoje obliczenia do tej części kredytu, która jest udokumentowana, co przełoży się na konieczność zapłaty przez Ciebie podatku, którego nienależnie nie uiściłeś wraz z odsetkami karnymi.
  8. Wiele można wyjaśnić dzwoniąc do Krajowej Informacji Podatkowej http://www.kip.mofnet.gov.pl/ Bardzo sprawnie działająca infolinia! Jak się dowiedziałem, w poz.32 PIT-2K należy wpisać łączne wydatki poniesione na inwestycję, ale w przypadku kontroli, trzeba być w stanie te wydatki udokumentować. Do udokumentowania wydatków mogą służyć poza fakturami wykazanymi w poz.33 również rachunki, paragony, inne faktury itp. Poza tym najistotniejszy jest fakt, żeby mieć udokumentowane wydatki na kwotę kredytu (pomimo tego, że bank nie wymagał żadnych rachunków) i aby te faktury, rachunki itp. na kwotę kredytu były datowane po dniu podpisania umowy kredytowej.
  9. Dwa latka minęły, pytanie pozostało bez odpowiedzi, a rozliczenie roczne tuż tuż... Jak myślicie co dla US wynika z różnicy w kwocie łącznych wydatków i tych udokumentowanych fakturami, jakie niesie to konsekwencje?
  10. Mam nadzięję, że zdjęcia doszły My nie podnieślismy ścianki kolankowej. Na strop daliśmy jeszcze 3cm styropianu akustycznego, którego nie ma w projekcie i dopiero wylewkę ok. 4cm oraz 5cm wełny pod krokwie. Mamy więc pomieszczenia nawet ciut niższe niż w orygniale. W każdym pomieszczeniu zrobiliśmy sufity poziome na 2,60m, jednak są one dość małe (ok. 2m2), dalej są skosy schodzące do 1,10m. Te pokoje planowaliśmy od początku jako pokoje dzieci i jak na razie są one w zupełności wystarczające. Myślę jednak, że podwyższenie ścianki kolankowej o 1 pustak warto poważnie rozważyć. W pomieszczeniu gospodarczym, oprócz kotła gazowego i zasobnika, mamy właśnie również pralnię i takie wiszące poprzeczki przeznaczone do suszenia prania. To pomieszczenie sprawdza się bardzo dobrze w tej roli, miejsca jest akurat! Dom wybudowaliśmy z pustaka ceramicznego U220 ocieplonego styropianem. Jak już wcześniej pisałem, mieszka się bardzo przyjemnie. Dużo więcej miejsca niż w większości mieszkań w bloku, bardzo wygodny układ pomieszczeń - już na samym parterze można swobodnie funkcjonować (a jest jeszcze poddasze), ogień płonący w kominku w długie zimowe wieczory... Po prostu BAJKA
  11. Tak, parter jest już wystarczający, żeby spokojnie sobie mieszkać, 86m2 to już jak spore mieszkanie w bloku. Ale co do odkładania góry na później to chyba lepiej zmobilizować siły i wykończyć od razu poddasze, nam się (prawie) udało, choć wiadomo, że głównie kwestie finansowe o tym decydują My mamy spiżarnię dokładnie taką jaka była w projekcie. Prawdę mówiąc okazuje się ona niezastąpiona, mieści tyle różnych niezbędnych w kuchni rzeczy, namawiałbym do zastanowienia się jeszcze nad jej pozostawieniem. Wiem, że i Anna Wiśniewska i Oka mają spiżarnię, może też coś podpowiedzą. magda75 a czy rozważaliście może podwyższenie ścianki kolankowej? Wysłałem mailem kilka zdjęć, m.in. właśnie to z barkiem. Miłego oglądania !
  12. Witaj magda75! Więc jednak klub Niedużych wciąż jeszcze się powiększa W okolicach Poznania to chyba któryś z kolei Nieduży... Dlaczego zdecydowaliście się właśnie na D33, długo się wahaliście z wyborem projektu? W jaki sposób będziecie odgradzać kuchnię od salonu? My zrobilismy taki barek na 1,20 wysokości i 2,40 długości od okna i jesteśmy bardzo zadowoleni z tej decyzji. Pamiętam jak sam szukałem zdjęć wnętrz, magda75 podaj maila to prześlę Ci kilka fotek.
  13. Z ruchu na forum wygląda, że chyba nowe projekty np.Niewielki skutecznie wypierają D33... Nie zmienia to faktu, że D33 to naprawdę bardzo funkcjonalny domek !
  14. Oto zestaw dokumentacji, jaki składałem w listopadzie, z tym że nie posiadam własnego ujęcia wody: 1. Zgłoszenie zakończenia budowy 2. Oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy 3. Dziennik budowy 4. Pozwolenie na budowę 5. Numer porządkowy budynku 6. Opinia kominiarska 7. Oświadczenie elektryka 8. Protokół z odbioru przyłącza wody 9. Protokół z odbioru przyłącza gazu 10. Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza 11. Opłata skarbowa 10zł W czasie składania dokumentacji Pani sprawdziła jej kompletność, zapytała o ewentualne zmiany (wg wpisu kierownika "bez zmian"), porównała plan zagospodarowania działki z mapką inwentaryzacyjną i... za dwa tygodnie kazała się zgłosić po odbiór zaświadczenia.
  15. Rocky

    Chotomów Grupa

    Oto zestaw dokumentacji, jaki składałem w listopadzie, z tym że nie posiadam własnego ujęcia wody: 1. Zgłoszenie zakończenia budowy 2. Oświadczenie kierownika budowy o zakończeniu budowy 3. Dziennik budowy 4. Pozwolenie na budowę 5. Numer porządkowy budynku 6. Opinia kominiarska 7. Oświadczenie elektryka 8. Protokół z odbioru przyłącza wody 9. Protokół z odbioru przyłącza gazu 10. Inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza 11. Opłata skarbowa 10zł W czasie składania dokumentacji Pani sprawdziła jej kompletność, zapytała o ewentualne zmiany (wg wpisu kierownika "bez zmian"), porównała plan zagospodarowania działki z mapką inwentaryzacyjną i... za dwa tygodnie kazała się zgłosić po odbiór zaświadczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...