Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dareks

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    243
  • Rejestracja

dareks's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Ubiegłej zimy mróz wysadził fundament słupka jednego skrzydła bramy. Teraz brama szoruje po ziemi ale zimą jej nie zamknę. Przekrzywiony jest słupek. Jego konstrukcja to fundament (pewnie za płytki), w nim osadzona rura obmurowana cegłami klinkierowymi. Do rury przypawane są uchwyty na zawiasy. Jak wyprostować słupek ? Czy dobrze myślę ? Podkopać słupek z jednej strony i wyprostować słupek do pionu następnie podlać głębiej fundament. Poczekać jakiś czas aż zrobi się trwały (ile dni ? ). Następnie podkopać słupek z drugiej strony i też tak zalać.
  2. "Buten" to z kaszubszczyzny. "zewnątrz", coś w tym znaczeniu Idź buten i zobacz czy równo. Zgłupiałem jak to usłyszałem.
  3. Czy te otuliny są rozcięte, jak je założyć na rury ? Też mi się skrapla woda na rurze z wodomierzem ( jak go zaizolować ? ).
  4. "buten" Podpowiem. Idź buten. Zobacz buten.
  5. Mam do zamontawania taki kinkiet. I poradzę sobie z tym aby włączał się na czujnik ruchu. Ale chcę włączyć go również z kontaktu. Tak, by w razie potrzeby światło paliło się stale. Jakie kabelki jeszcze są potrzebne i do czego je podłączyć ? http://img832.imageshack.us/img832/5589/dsc00542b.jpg
  6. Czy jestem zły na wieś ? Wydaje mi się, że nie, ale te zachwyty wsią mnie dziwią. Moja ma 8 lat. Jak ją przywiozę ze szkoły to do domu na obiad nie chce przyjść, zrobiłem jej huśtawkę, ma też kask bo widziała jak jej kuzyn hamował zębami po ziemi, jeździ na rowerze. Ale nie puszczam jej na "ulicę" bo tam wariaci jeżdżą i coś się może stać. Koleżanki z klasy ma kilka km dalej. Właśnie dzisiaj umówiłem się z rodzicami jednej z nich, że przywiozą swoją pociechę to się razem pobawią. O takiej wsi mówię. O takiej, gdzie dzieci idą do autobusu szkolnego lub jak to jest u nas trzeba dowozić do szkoły. Do kościoła jeździmy do miasta bo tam jest msza dla dzieci i kazanie na odpowiednim poziomie intelektualnym, to małą rozwija. Nie wszystkie dzieci mają taką możliwość. Tutaj są cztery msze niedzielne ale dla dzieci nie ma. Przy czytaniu listu pasterskiego nawet ja się nudzę Poczekaj aż sześciolatka będzie miała parę lat więcej. Druga ma 18 lat i w wieku młodszej wychowywała się w innych warunkach. Teraz na osiemnastkę tata musi zawieźć i przywieźć. Plac zabaw miał pod bokiem, koleżanki przez ulicę, szkoła 300 m. podwórko ogrodzone. To wieś i to wieś. Telefon komórkowy mam internet też. Odległość jednak przeszkadza. Wyskocz sobie spontanicznie gdzieś. Są zalety wsi ale i wady. I te wady dla nas są mniej dokuczliwe, na dzieci jednak mocniej działają. Poziom nauczania - popatrz na statystyki ogólnopolskie. Pomiń skrajne przypadki. Nie mów, że wieś nie uwstecznia.
  7. A ja zgadzam się, że zamieszkanie na wsi to jednak cofanie się w rozwoju. Ale wieś wsi nie równa. Mieszkać w "centrum" wsi a mieszkać 3 km od wsi robi różnicę. Gdzie dzieci znajdą kolegów, koleżanki. Internet - telefonu nie opłaca im sie doprowadzić, bezprzewodowe działają z "zawrotną" prędkością. Dowozić dziecko do rówieśnika nie zawsze można lub jest czas. Do koleżanki z klasy daleko a w szkole coś było zadane. W mieście lub w większej wsi wyjdzie i pobawi się z kolegami ze szkoły. A na obrzeżach nuuuda. Do kina, na plac zabaw, nawet pojeździć na rowerze na drodze, ścieżce gdzie samochody nie jeżdżą daleko. Wrotki, rolki - na drodze z płyt yumbo - zapraszam tych co tak wieś uwielbiają, przyjedźcie z dziećmi. Na wieś gdzie do przystanku PKS 2 km po częściowo tylko utwardzonej drodze. WIEŚ WSI NIE RÓWNA. Nie p.......e że tak ach i och. Że tu zamieszkaliśmy to tak wyszło, to inny temat.
  8. Jak córka chodziła jeszcze do przedszkola, gdy byliśmy w kościele na mszy po tym jak wrzuciła pieniążka do tacy głośno powiedziała " już zapłaciliśmy. Możemy iść do domu"
  9. dareks

    Naprawa drogi

    U nas gmina buduje drogę z płyt yombo. Co roku po kawałku. I od mieszkańców mających domy przy niej chce udziału w formie zakupu żwiru pod te płyty. A ja nie chcę płacić. Przecież to gminna droga a utrzymaie jej należy do gminy. Jestem wkurzony jeszcze po zimie kiedy to odśnieżanie kompletnie leżało. Na całą gminę były 4 pługi (traktory). Jak wydali pozwolenie na budowę to chyba drogę jakąś przewidzieli. Jak na zebraniu wiejskim powiedziałem, ż należy powycinać krzaki i gałęzie przy drodze bo ją zarastają to czekaliśmy od lutego do maja i trzeba było się przypominać. Czy ja mam utrzymywać gminę ? Jak są takie sprawy załatwiane w waszych gminach ?
  10. A mnie interesuje ile kosztuje samo gruntowanie i tynkowanie. Tynk Caparol silikat. Styropian, klej jest już na ścianiach od dwóch lat.
  11. Masz moją wiatę (podobna wielkość ) : http://img14.imageshack.us/img14/1368/wiata.jpg Słupy nośne 14x14 (cztery rogi i w połowie ścian bocznych) zakotwione w kotwach je obejmujących do wysokości 70 cm. Długość kotwy w dole zalanym betonem to ok. 1 m. Poziomo położone belki, na których opiera cię konstrukcja dachu 14x14 Krokwie co 80 cm chyba 7x14 Ale to jest pod dachówkę. Jeżeli masz na myśli kotwy ze sklepu z 1 krótkim prętem żebrowanym to wydaje mi się, że stabilne to nie będzie. Moje zrobił kowal (ślusarz) za 300 zł
  12. Z tymi "ukraincami" to się zagalopowałaś.
  13. Ja też przeklinam jak na swój płot patrzę. To zdjęcia z poprzedniego roku: http://img440.imageshack.us/img440/6703/dsc00009x.th.jpg http://img8.imageshack.us/img8/3104/dsc00011pr.th.jpg Całość do rozwalenia, kruszy się w ręku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...