Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

maciuch1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez maciuch1

  1. Witam; Miałem to samo z k7. Nigdzie nie znalazłem pomocy. Wyciągnąłem baterie z pistoletu, włożyłem z powrotem. Sparowałem na nowo i działa. Ps brencik. Odpisywanie: typowa usterka, bez komentarza i rozwiązania problemu nikomu nie pomaga. Pozdrawiam;
  2. Pytanie do Olka: Przeglądałem ofertę Promontu, wg danych na stronie chłodnice robią w ramie. Czy wykonali by też kołnierze pod kanały okrągłe fi 160 czy trzeba samemu gdzieś dorabiać. Wg cennika ze strony: CW12KZ/10T-04R-0270A-30P-05NC 1/2" -614 zł netto.
  3. OK. W takim razie jaki wymiennik by Panowie proponowali do reku Jangaz 350, rurki 25mm wkopane na 2m, 2 pętle x 75m, podłoże czysta glina, przeważnie mokra.
  4. Witam; Rekuperator Janka pracuje od 2 lat, pora najwyższa na gwc. W jednym ze sklepów internetowych znalazłem nagrzewnicę kanałową:NKV 160-4 Vents w dobrej cenie. Pytanie do znawców tematu czy to si nada, karta w linku: http://www.vents-group.pl/download/nagrzewnice/nkv-01:Karta%20produktu.pdf Pozdrawiam;
  5. Witam; Zastanawiam się nad zakupem Janka WNW0350PBAE5EC. Byłem przekonany że to dobra centrala za rozsądne pieniądze, ale śledząc forum nabrałem wątpliwości. Jak to jest z tymi przeciekami, czy faktycznie są one standardem, czy zdarzyły się w kilku sztukach. Jakich problemów jeszcze mogę się spodziewać. Jeżeli w podobnych lub niższych cenach można kupić lepszy reku, co polecacie. Pozdrawiam;
  6. Witam; Jeżeli ktoś myśli o wentylacji mechanicznej i ma zamiar wylewać stropy monolityczne polecam następujący "patent": Rura kanalizacyjna 100 pocięta po np. 15cm (w zależności od grubości stropu) owinięta papą do średnicy np. 12,5cm (w zależności od planowanych anemostatów). Na to taśma klejąca, zwykła zielona, żeby się nie rozleciało. Taką rurę ustawiamy na deskowaniu pomiędzy zbrojenie przed wylaniem betonu. Przygotowanie to koszt 2mb rury + trochę papy + godzina roboty. Usunięcie rury wiertarką z udarem lub dłutem i młotkiem (jak kto lubi) zajmuje 15 min dla całego domu. Otwór prawie idealnie okrągły. Polecam.
  7. O rurki się nie martwię, tylko o wylewkę. Jeżeli 4cm wystarczy, to zastosuje rurki 75mm ułożone w styropianie 70mm, na to wylewka z miksokreta, podłogówka w miejscach prowadzenia rurek nie występuje. Wydaje mi się że będzie ok.
  8. Domek parter + poddasze, sufit podwieszany odpada. Pozostaje tylko prowadzenie w warstwie styropianu. Po założeniu przewodów 75/63 zostaje tylko 4-4,5cm wylewki, boje się że popęka.
  9. Witam; Również mam zamiar samodzielnie instalować przewody wentylacyjne. Przewidziałem 12cm na posadzkę (styro+wlewka). Schody już wylane, drzwi balkonowe zamontowane. Moje pytanie do bardziej doświadczonych: czy mogę użyć przewodów 75mm czy muszę zakładać 63. Obawiam się o pękanie wylewki.
  10. Witam wszystkich. Jestem zainteresowany budową domu wg projektu "Helios". Domek jest piękny. Obawiam się tylko o wielkość pomieszczeń (skosów) na poddaszu. W sieci jest bardzo mało zdjęć poddasza. Proszę o opinie i zdjęcia tych którzy mają SSZ lub już mieszkają. Z góry dzięki za pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...