Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

nevs

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

nevs's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Na zewnątrz jest gotowe. Piszesz 500 zł w środku..: ). Dobrze, ale czyżby części były aż tak drogie?, czy po prostu ktoś proponuje nam takie rozwiązania, które niestety ciągną po kieszeni ?. Chodzi również o rozdzielenie wyjścia temperatury na podłogówkę i na grzejniki.
  2. Instalacja gazowa na zewnatrz jest gotowa. W środku w kotłowni wisi kocioł i pod nim stoi zbiornik. Fachowiec od gazu zrobił również wyprowadzenie gazu do kuchni. I to wszystko. A budowlaniec jest zarazem hydraulikiem. Ot taka złota (podobno) rączka. Wykonał ogrzewanie podłogowe na dole i u góry. Osobno grzejniki. I tak jak napisałem.. są do tego trzy skrzynki z zaworami. Co nie jest podłączone, a na co dostałem wstępną wycenę od Viessmanna, to wiszący w kotłowni kocioł kodensacyjny z całością, prócz podłączenia do zbiornika na zewnątrz.
  3. Ja w zasadzie też nie wiem, jak do tego sie zabrać Podjeliśmy decyzję by ogrzewać gazem płynnym. Firma gazowa zapewniła w ofercie oczywiście gaz, zbiornik i w.w. kocioł z 80 litrowym zbiornikiem. W cenie miał być montaż tego urządzenia na ścianie. No i w zasadzie jest. Vitodens wisi, a zbiornik pod nim. I to tyle. Dalej... Nasz budowlaniec zrobił wcześniej ogrzewanie podłogowe (cały dół) i na górze w połowie pomieszczeń. Sypialnia i jeden pokój bedzie miał jedynie grzejniki. Wszystkie te przewody schodzą się do 3 skrzynek. Z czego jedna to ogrzewanie na dole, druga podłogowe u góry i trzecia na grzejniki. Nie są one podłączone z piecem. A piec nie jest połączony ze zbiornikiem. Trzeba to po prostu wszystko podłączyć i rozdzielić ogrzewanie podłogowe z "kaloryferowym" (ze wzgl. na różnicę temperatur). Niestety na tym się nie znam. Tak mi tam jedynie zasugerowano. Chciałbym to zrobić w w miarę sensownych kosztach. To firma Viessmana, która zaoferowała tę cenę. Z montażem. Zastanawiam się, czy mógłbym zaoszczędzić kupując jedynie potrzebne części i wykonawstwo zlecić komuś, kto i zna się na rzeczy i nie weźmie za drogo. Lub wszystko po prostu w firmie, która jest po prostu tańsza i rzetelna. Mam nadzieję, że jest już jaśniej : )
  4. Witam Chciałbym się dowiedzieć, czy ktoś z was orientuje się (na czasie) z kosztami związanymi z podłaczeniem wewnętrznej instalacji gazu do ogrzewania i c.w.u. Sytuacja wygląda tak: Parter ogrzewanie podłogowe, poddasze w kuchni i łazience też podłogowe, w 2 innych pokojach "kaloryfery". Piec to kondensacyjny Viessmann Vitodens 200 z 80 litrowym zbiornikiem. Firma gazowa w swojej ofercie zaznaczyła, że nie robi podłączenia instalacji wewnętrznej, tylko kotła na ścianę i zbiornika. Kocioł nie jest podłączony do zbiornika. Szacunkowo wyceniono mi to na 6.500 - 7000 netto z montażem. Czyli wyprowadzenie rury na zewnątrz. Połączenie kotła rurkami ze zbiornikiem i 3 "skrzynkami" z ogrzewania podłogowego. Czy ktoś z was miałby pojęcie, czy ta kwota (netto) jest adekwatna ?. Ewentualnie może jakiś namiar na kogoś z poludnia łódzkiego lub zachodu świętokrzyskiego ?..: ). Pozdrawiam
  5. Wielkie dzięki za kilka opcji : ). Nigdy w życiu jeszcze nie budowałem. A to przecież nieduży budyneczek: ). Mam jeszcze jedno pytanie.. Czy (jeśli mam już kupione te 10cm styropianu), można nakładać kolejną 5 lub 10cm drugą warstwę?. Co do ogrzewania.. Mam do wyboru albo gaz płynny, albo prąd albo.. węgiel. Co do tego ostatniego, pomimo niższej ceny (choć widać ostatnio mocno drożeje) martwi mnie nie tyle ekologia co zapach i dym w domu, a i również codzienność obsługi..
  6. Szawnowni forumowicze.. czy BK 24 cm + 10 cm styropianu dla niedużego budynku 10mx10m może być wystarczające by nie płacić za dużych rachunków z ogrzewania gazem płynnym ?
  7. Witam!. To może i ja zapytam fachowca o poradę... Czy kominki mają również zastosowanie na mieszkalnym poddaszu ?. Ma to sens ?. Na dolnej kondygnacji uruchamiany będzie lokal usługowy, w związku z wymogami kominek na dole odpada. Pozdrawiam
  8. Witam wszystkich forumowiczów w moim pierwszym poście : ). Dotychczas jedynie czytałem, ale postanowiłem się zarejestrować, bo niestety mam dylemat. Chyba jak i wielu: ). Samo czytanie postów problemu niestety nie rozwiązało... Problem..: Stawiamy więźbę w 120m budynku z użytkowym poddaszem.. Konketniej - ok. 60m2 na dole (działalność usługowa od 8 rano do 16) i ok. 60m2 mieszkalnego poddasza. Dom: 24 cm beton komorkowy i 10 cm (w zalozeniu) styropianu. Na poddaszu w zalozeniu wełna ok 20 cm. Myślę, że będzie to stosunkowo dobrze ocieplony dom. Pytanie: Czym grzać ?. Mając do "dyspozycji" węgiel, gaz płynny i prąd. Pozdrawiam wszystkich
×
×
  • Dodaj nową pozycję...