Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tofek

Users Awaiting Email Confirmation
  • Liczba zawartości

    164
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tofek

  1. Bardzo proszę o Waszą pomoc. Posiadam budynek 2 piętrowy ogrzewany kotłem na paliwo stałem. Instalacja grzewcza typu otwartego z grzejnikami żeliwnymi. Zbiornik przelewowy umieszczony jest na strychu - wszystkie piony są podłączone do niego – schemat instalacji w załączeniu. Do chwili obecnej, miałem zamontowany zawór różnicowy na wyjściu z kotła węglowego, ale zgodnie z normą, taki układ jest nie zgodny z PN. W związku z tym, postanowiłem zmodernizować swoją kotłownię i zamontowałem Zawór Zwrotny Klapowy 2” na powrocie – zamiast różnicowego. Okazało się, że taki układ wprowadził zakłócenia w pracy instalacji, tzn. piony najdalej oddalone od kotła są zimne. Dopiero po uruchomieniu pompy, piony zaczynają grzać. Przeczytałem w internecie, że Zawór Różnicowy firmy Tech-POL może pracować w pozycji poziomej, w związku z tym chciałbym podmienić obecny klapowy na różnicowy wymienionej firmy. Tylko mam pytanie, czy jeśli dokonam podmiany, efekt nie będzie podobny jak w przypadku klapowego - ograniczony przez kulkę przepływ.
  2. Chciałbym się Was poradzić, czy można położyć płyty betonowe dekoracyjne na balkon zamiast robić wylewkę betonową ? Obecnie zerwałem wraz z wylewka do płyty nośnej płytki ceramiczne, które uległy odparzeniu i popękały. Płytę konstrukcyjną balkonu zabezpieczyłem Abizolem.
  3. Chciałbym się Was poradzić, czy można położyć płyty betonowe dekoracyjne na balkon zamiast robić wylewkę betonową ? Obecnie zerwałem poprzednie płytki ceramiczne które odparzyły i popękały wraz z wylewka do płyty nośnej i zabezpieczyłem Abizolem.
  4. Dzięki za informację, ale zamówiłem już ZZ klapowy. W niedługim czasie będę montował na powrocie kotła węglowego
  5. Obecnie zawór różnicowy mam na zasilaniu kotła, i ciepła woda pcha od strony zasilania, a nie powrotu.
  6. Nie wiem czy Ciebie dobrze rozumie, masz na myśli, że woda ciepła z kotła gazowego będzie pchała kulę rurą powrotną (zgodnie z kierunkiem strzałki), tak??
  7. Jeżeli chodzi o gazowy to wszystko jest ok, zawór trzyma jak należy. Problem jest po stronie węglowego i dlatego zawór różnicowy chcę przenieść z zasilania na powrót, pływająca kulka będzie miała łatwiej domknąć zawór, ponieważ będzie już w jego gnieździe.
  8. przy gazowym mam założony zwrotny. Kiedyś sprawdzałem różnicowy, nalałem wody w rurę z zaworem to trzymał. Tylko nie wiem czy w instalacji będzie kulka trzymała (jak pływa).
  9. Przecież kulka w różnicowym będzie pływała przy wejściu do zaworu różnicowego, kierunek wsteczny z kotła gazowego powinien ją popchnąć i zablokować przepływ. Natomiast przy pompie założę zwrotny ze sprężyną, żeby woda nie wracała przez pompę.
  10. Witam, przy kotle węglowym obecnie na zasilaniu mam zamontowany zawór różnicowy oraz pompę, ale podczas pracy kotła gazowego, zawór różnicowy nie zamyka obwodu i ciepła woda wraca przez kocioł węglowy. Mam do Was pytanie, czy jak przeniosę zawór różnicowy z pompą na powrót kotła węglowego, to czy pływająca kulka zaworu nie będzie lepiej domykała (będzie u góry na wejściu) cofającą się wodę. Obecnie wspomagam się zwykłym zaworem odcinającym, ale jest to dla mnie uciążliwe, chcę połączyć dwa kotły, żeby jak wygaśnie w węglowym ogrzewanie przejął gazowy i analogicznie w drugą stronę. Poniżej schemat jak chcę to zrobić.
  11. Dzień dobry, proszę o informację, czy istnieje na rynku zawór zwrotny (inny niż klapowy) z jak najniższym oporem hydraulicznym który współpracowałby w instalacji grawitacyjnej c.o. Potrzebuję zawór 2" , który podczas pracy kotła gazowego, blokowałby przepływ wody przez kocioł węglowy.
  12. tofek

    Czy ocieplac budynek mieszkalny

    Dziękuję Wam wszystkim za poświęcony czas, zobaczymy może z czasem będą dofinansowania na termomodernizację.
  13. tofek

    Czy ocieplac budynek mieszkalny

    5 komorowe, 2 szyba
  14. tofek

    Czy ocieplac budynek mieszkalny

    Budynek posiada elewacje cementowo-wapiena (baranek). Na strychu mam 30 cm welny. Strop piwnicy ocieplony styropianem 10cm
  15. tofek

    Czy ocieplac budynek mieszkalny

    Obecnie kosztuje 770zl/t
  16. tofek

    Czy ocieplac budynek mieszkalny

    Tak, obecnie pale weglem, spalam 5-6 ton wegla rosyjskiego.
  17. tofek

    Czy ocieplac budynek mieszkalny

    Podaje wysokości pomieszczeń: 1. Piwnica - 2,20m 2. Parter - 3 m 3. Piętro - 2,7m, 4. sklepienia ok 0,3m, Poniżej link z parametrami mojego budynku. http://cieplowlasciwie.pl/wynik/2ipz
  18. tofek

    Czy ocieplac budynek mieszkalny

    Budynek 10mx10m wysokość ok. 9m. Ogrzewane 2 poziomy.
  19. tofek

    Czy ocieplac budynek mieszkalny

    Sąsiad ocieplał w 2016r. swój budynek (podobny gabarytowo do mojego) i na elewację wydal 40 tys (robocizna+materiał).
  20. Dzień dobry, Mam do Was pytanie, czy przy nw. temperaturach, ocieplenie domu jest zasadne ? Pomiary temperatur ścian w domu kamera termowizyjną. 1. temperatura otoczenia (- 7st.C) 2. temperatura w domu 22,5st.C 3. temperatura ścian wewnątrz pomieszczeń 20st na wysokości ok 1,5 m. 4 w narożnikach pomieszczeń 17 st.C Dom wykonany z cegły ceramicznej MAX, grubość muru 0,5m z pustka powietrzną. Temperatura w domu spada bez ogrzewania np. przez noc o ok. 2-3 st. C.
  21. chodzi o to, że schody na strych są w części zimnej, a spód tych schodów w ciepłej. Ciepłe powietrze przenika przez betonowe schody do części chłodnej. Po prostu chcę to odizolować i w razie potrzeby wchodzić na strych po ociepleniu (styropian twardość EPS 100)
  22. Witam, posiadam klatkę schodową wewnątrz budynku, schody w części strychu są nie ocieplone. Planuje wykleić je twardym styropianem EPS 100, grubość 10 cm i po tym chodzić, czy takie rozwiązanie się sprawdzi ? Może macie pomysł na tańsze i trwalsze rozwiązanie
  23. Czyli, jak nie pomaluje to nic się nie stanie ?
  24. Witam, proszę Was o poradę, ociepliłem 10cm styropianem sufit w piwnicy, chciałbym go pomalować farbą emulsją jako zabezpieczenie przed utlenianiem się.
  25. Czy wymiary PG i PW oblicza się tak samo dla piecy GS i DS. Tj 1/6 powierzchni rusztu dla PG I 1/17 powierzchni rusztu dla PW Czy nikt nie posiada takiej wiedzy ??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...