Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Darek49

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    128
  • Rejestracja

Darek49's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam,

     

    Zapoznałem się z wątkiem o opadajacej podlodze. Widzialem, ze zdecydowal sie Pan na ureteka i patrząc po zdjeciach usługa zostala wykonana bardzo dobrze. Minęło już kilka lat, czy problem powrócił czy to co wykonał uretek uspokoiło sytuację ? Niestety zmagam sie z podobnym problemem. Będę wdzięczny za informację. Pozdrawiam serdecznie

  2. Muszę Cię zmartwić ale to że dom jest na wzniesieniu wcale nie oznacza że niema pod nim wody. Cieki wodne to nie poziome kreski. Zawsze możesz to sprawdzić tyle że trzeba zrobić mały otwór w podłodze aż w chudziaku i włożyć pręt tak głęboko jak dasz radę. Jeżeli wejdzie lekko znaczy nie jest tam zbyt ,,ciasno,, ubite. Dowiesz się też czy i na jakim poziomie jest woda. Uprzedzę spadające na mnie za ten pomysł gromy. To nie mój pomysł, tak wykonują swoją pracę podczas iniekcji. Oni używają rurek zakończonych korkiem czyli do samego testu wystarczy pręt. Płytka i tak do wymiany więc małą strata a sam otwór byłby w środku budynku więc izolacja nie ucierpi aż tak bardzo jeżeli fundament ma równie dobrą izolację, a otwór można zawsze uszczelnić. Zresztą elita to na pewno wie.
  3. Wydaje się że co miało to już siadło. Świat idzie w złym kierunku. Nie chcę się rozwodzić nad moralnością czy innymi pierdołasmi ale produkuje się dziś wyroby by je sprzedać i szybko wyprodukować nowe. Jeżeli to pralka to można kupić nową a np. taki styropian? Chińczycy produkują grundfosa i wcale nie kryją się z tym że go ordynarnie podrabiają. Dzieje się tak ze wszystkimi wyrobami tam produkowanymi. Sukces tego rynku zachęca innych również na naszym i tak mamy towar który nie zawsze spełnia normy ale jeżeli nie można ufać renomowanym producentom to w końcu komu? Jakość przestaje być normą...Jest nią cena.
  4. Witam. Beton raczej się nie skurczył, ugięcie stropu zapewne spowodowałoby obniżenie raczej środka powierzchni. Była dyskusja już w tym wątku na temat uginania czy jak kto woli ugniatania styropianu. Wszystko wskazuje na to że wystarczy wyrównać podłogi i zapomnieć o sprawie a jeżeli są już wykończone to cóż.... Tak zrobił mój znajomy na etapie surowym i po 4 latach nie ma żadnych problemów. To nie jest odosobniony przypadek szczególnie jeżeli dotyczy stropu i ułożonego tam styropianu. Rozmawiałem ostatnio z przedstawicielem handlowym pewnej naprawdę dużej firmy sprzedającej i produkującej styropian. Nie zawsze 100 ma 100 mimo że tak informuje opis na opakowaniu i tak naprawdę nie możemy mieć pewności ile ma zakupiony przez nas styropian chyba że zlecimy jakieś pomiary. 100 potrafi mieć 70, nie napisze ile może mieć 50. Nie tylko banki nas rolują. Jak nie może się zmienić cena to zmianie ulega jakość ale to tak na marginesie.
  5. Nie wiem czy to do mojego pytania o wykorzystanie instalacji reku do ogrzania pomieszczeń się odnosisz ale nie chodziło mi o ogrzanie reku tylko ,,o przetranspotrowanie ciepła,, do odległych pomieszczeń w domu parterowym za pomocą instalacji nawiewowej omijając wymiennik bo raz że temperatura mogła by być za wysoka dla wentyli a dwa że za duże ryzyko kondensacji.
  6. Kurde tylko jak taki człowiek który chce dom wybudować musi na niego tyrać by go spłacić i jeszcze ma tyle wiedzy posiąść? To właśnie fachowcy powinni być biegli i uczciwi w swojej dziedzinie a nie my inwestorzy ale to chyba naiwne życzenie.
  7. O ile dobrze rozumiem to GWC compi też pobiera energię na jego dwa wentyle.
  8. Na bagienku? Okolice Puszczy Kampinowskiej od ponad 20 lat nie widziały tak wysokiego poziomu wód gruntowych jak w ostatnich 2 latach a w 2007 roku było sucho jak nigdy przedtem. Woda w moim stawie była wtedy spokojnie ok 1m niżej niż dzisiaj a gdy woda była najwyżej czyli w tamtym roku ok 1,5m. Ja przynajmniej działki nie kupowałem ale masa nowych domów to działki zakupione tylko czy o czymś to świadczy?
  9. Problem w tym że sztuka budowlana schodzi u nas na psy. Jak inwestor mieszka na budowie i zna sam wszystkie kruczki to raczej wszytko się uda. Jak zleci wykonanie i zaufa fachowcom a tak jest w przeważającej większości to tu zaczynają się kłopoty których wynikiem są potem wady ukryte. Mnie wykonawca kazał zamówić ziemię u swojego znajomego do wykopu a i tak wsypał część tego co wybrali a gdy wyszły problemy zaczął twierdzić że chciałem tanio i sam kazałem mu wsypać część tego co wybrał dodając ty samym tchem że zawsze tak robił i nic się nie działo. Chciałem tanio a wziąłem najdroższego w okolicy który miał dobrą opinię by uniknąć problemów których niestety nie udało się uniknąć. Co się zresztą dziwić małej budowie jak autostrady psują na grandę. Fachowców mamy z naturą chosztaplerów i to jest cała tajemnica. Zbudować szybko, wziąć kupę kasy a potem jakoś to będzie. Na szczęście mój drogi fachowiec który twierdzi że chciałem tanio partycypuje w kosztach więc dobre i to że przyznał się w końcu do błędu. Po prostu powinniśmy zanim się za coś weźmiemy dokładnie poznać aspekty twożenia tego czegoś by wiedzieć czego wymagać. Kupa ludzi nie wie co ma spieprzone bo objawy nie zawsze są tak drastyczne. Mój klient miał awarie kanalizacji i podczas naprawy okazało się że posadzka mu wisi ok 10cm. Wypełnił widać w porę bo niema z tym widocznych problemów. Inny w kuchni listwe od blatu w kuchni ma ok 1cm wyżej i jest przeświadczony że to naturalne osiadanie, trochę osiadło w całym parterze. Do tej pory nie był to znaczący problem ale ostatnie 2 bardzo mokre lata mogły to znacząco zmienić.
  10. A gdyby woda była na ok 0,5-0,8m to jak ma sie wtedy GWC? Nie wszędzie można zastosować takie rozwiązanie. Rozmawiałem ostatnio z fachowcem od pomp ciepła i ujego klienta w układzie poziomym płyn miał temperaturę -2 po mrozach w połowie Marca, grunt piaszczysty a rury zakopane podobno głęboko. Warunki gruntowe nie wszędzie są takie same a z zastosowaniem rekuperatora niema takich problemów. Żałowałem że nie zrobiłem gruntowego ale teraz miałbym go w wodzie, co by mi z niego był teraz za pożytek?
  11. Wszystko zależy od tego co chcemy uzyskać, można wybudować dom i poprzestać na grawitacji za DARMO! Można zainstalować nawiewniki hydrosterowane w oknach co jest w obydwu przypadkach tańsze niż licząc GWC czy reku razem czy też osobno. Ktoś ma GWC ktoś ma reku ktoś grawitacje a inny grawitacje i nawiewniki i każdy zapewne jest zadowolony. Nic nie jest tak dobre jak sądzą o tym jego użytkownicy ale o takie Polskie walczyli dziady i pradziady by każdy mógł zdecydować co dla niego dobre. Jednemu nie pasuje bo przeczytał że środowisko w GWC jest potencjalnie chorobo twórcze, inny to samo powie o reku a inny o nawiewniku. Coś jest tańsze a coś droższe, w reku moge zmienić przewody, w GWC? Kolega Compi wybrał GWC i dobrze. Ja go nie oceniam a nawet ciesze sie że wybrał to co dla niego dobre. Ja wybrałem Bartka i nic tego nie zmieni.
  12. Nie wszędzie GWC da się wykonać dlatego reku jest nadal w większości przypadków zasadne. Warto jednak docenić Twoje doświadczenie bo kto może je wykonać może też dokonać wyboru. Wydaje mi się jednak że przy GWC i Bartoszu efektywność jest dużo wyższa niż tylko przy samym GWC. Ja bez GWC po Batroszu mam 12 stopni przy ostatnich mrozach a Bartek stoi na nieocieplonym strychu a gdybym miał też GWC zapewne nawiew byłby o kilka stopni wyższy Wydałem swoje na Bartka ale GWC też nie mało kosztuje. Te dwa systemy razem są drogie, stosowane oddzielnie oczywiście tańsze i tu się zgadzam. Zastosowanie ich razem zapewne się opłaca.
  13. Myślisz że ziemia przemarza w środku między fundamentami?
  14. Wątek to zbieranina problemów, nie znaczy to że wszystkie naraz wystąpią w tym samym czasie. Z reguły po usprawnieniu system działa sam. Nie licząc filtrów.
  15. By-pas spowoduje że nawiewane powietrze nie przejdzie przez wymiennik a w mrozy to nawiewanie mroźnego powietrza więc trzeba by mocniej grzać i możliwe jest wykraplanie przy anemostatach. Jaki ma to sens? Brak powietrza nie jest problemem przynajmniej u nas. Nie twierdze że jestem taki mądry tylko już to przerabiałem gdy rozłączyło się sterowanie by-pasu który nie zamknął się na zimę po ustawieniu w tryb ,,grzania,,. Odkryłem to właśnie w mrozy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...