
vlasi
Użytkownicy-
Liczba zawartości
27 -
Rejestracja
vlasi's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Zaizolowac powiadasz... Szczerze mowiac myslalałem, coby z zewnatrz obłożyć bryłę kominka płytkami klinkierowymi (że niby z cegły jest) . No, ale kwestie izolacji to nie zaprawa wiec byloby OT. Jak zbiore do kupy moje idee odnosnie kominka, ktory planuje zrobic, to wrzucę je do osobnego wątku - oczywiście bede wdzieczny za wszelkie uwagi. Pozdrawiam serdecznie i dzieki za rady.
-
Wojtek, dzieki za informacje W moim wypadku chodzi (tak myślę) o taki najzwyklejszy magnezyt. Mam jakies 20 blokow magnezytowych, mniej wiecej 7x14x40cm ze starych elektrycznych piecow akumulacyjnych. Kanalow spalinowych murować z nich nie będę, planuje je wykorzystac do zrobienia "cieplej" obudowy kominka.
-
Witam Pozwolę sobie włączyć się w wątek z pytaniem "zaprawowym" Czy cegły magnezytowe można łączyć zaprawą szamotową (z dodatkiem cementu oczywiście) czy jest do nich potrzebne jakieś specjalne spoiwo?
-
Marcin, czy masz moze wiecej zdjec z etapu budowy Twojego kominka? Planuje u siebie ogrzewanie oparte wlasnie na modulach akumulacyjnych (pierscienie Ortnera odpadaja ze wzgledu na cene i na wklad, ktory juz posiadam) i jestem "glodny" wszelkich informacji zwiazanych z ta technika. Jesli nie chce Ci sie wklajec zdjec, moga byc na priva.
-
No tak, ale przeciez w dymie papierosowym jest tlenek wegla - nawet na paczkach z papierosami pisza Jak na moj czujnik podmuchalem dymem, to co prawda nie wzbudzil sie, ale na wyswietlaczu pokazalo sie ileśtam ppm.
-
Ja polecam ten firmy kidde (link do Allegro kilka postow wyzej). Uzywam od paru miesiecy (zasadniczo, tak dlugo jak kominek). Moim zdaniem czujnik czadu to "must have" jesli ma sie kominek, kociol itd... Jak do tej pory nie mialem falszywych alarmow. A wyswietlacz zawartosci czadu w powietrzu uswiadomil mi, dlaczego nalezy doprowadzic z zewnatrz powietrze do spalania...
-
REMONT=CZARNA ROZPACZ :(:(:(:( potrzebuję rady
vlasi odpowiedział Tatiana84 → na topic → Przebudowy i remonty
OK, odezwe sie via e-mail. Co do podkladow, to Sniezka wyglada lepiej. Pozostaje jeszcze kwestia ceny zagruntowania metra kwadratowego jednym i drugim preparatem. No i pytanie ile chcesz inwestowac w to mieszkanie, to jest czy wynajmujesz je (a jesli tak to jak dlugi okres wynajmu planujesz) czy tez je kupilas. -
REMONT=CZARNA ROZPACZ :(:(:(:( potrzebuję rady
vlasi odpowiedział Tatiana84 → na topic → Przebudowy i remonty
A w jakim stanie jest parkiet? Moze zamiast inwestowac a panele czy "gołego Leona" (gumeleum) warto byloby rozwazyc cyklinowanie i polakierowanie? Gdybys byla zainteresowana to mam do oddania zlew kuchenny stalowy z syfonem. Jednokomorowy z ociekaczem, wpuszczany w blat. Tzn nie naklada sie go na szafke kuchenna, tylko wycina na niego otwor w blacie kuchennym. Uzywany. Ma kilka lat, ale jest w dobrym stanie (wymaga oczywiscie gruntownego wyczyszczenia, aktualnie lezy mi w piwnicy). Moge Ci podeslac zdjecia na maila. Odbior u mnie w Piastowie lub w pracy Mokotow-Stegny. Ewentualnie mozemy sie jakos na miescie umawiac. -
Podrzuce jeszcze jeden namiar Warszawski Fashion House w Piasecznie pod Warszawa. Sklepy w 98 procentach to butiki, ale sa trzy sklepy z artykulami wyposazenia wnetrz/agd. Tefal/Moulinex, Vileroy & Boch i jeszcze jeden sklep (firmy nie pomnę) z talerzami/miskami i drobnicą kuchenną.
-
CEGŁA we wnętrzach - inspiracje, realizacje, problemy, opinie, impregnacja, rodzaje
vlasi odpowiedział truskaweczka → na topic → Wnętrza
No to i ja dorzuce swoja cegielke Co prawda to nie moje wnetrze, ale mam w domu takie stropy i kusi mnie zeby skuc tynk na suficie w kuchni... http://www.zut-projekt.pl/vlasi/murator/61365-01.jpg zdjecie z portalu gazeta.pl, tekst artykulu: http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,5228393.html- 2 221 odpowiedzi
-
- cegła
- cegła w kuchni
-
(i 10 więcej)
Oznaczone tagami:
-
No to stanowczo nie byla to polepa Byl to gruz, koloru bialego, po zmoczeniu wodą zrobil sie czerwony, i okazalo sie, ze to kawalki cegiel. No i byl suchy - nawet sam sie zdziwilem, bo budynek pierwotnie nie mial izolacji poziomej. Ponoc jakas byla wykonana ponad 20 lat temu metodą injekcyjną, ale nie jestem tego pewien - budynek jest z "żywej" cegly, nieotynkowany i przypuszczam ze byloby widac slady po nawiertach. W kazdym razie w innym budynku tego osiedla na elewacji są widoczne slady po takich nawiertach. Osiedle sklada sie z 9 jednakowych budynkow wielorodzinnych. Mieszkania pracownicze kolei Warszawsko-Wiedeńskiej, cos w stylu śląskich familoków. Fakt tez, ze przebicie przez strop robilem w srodku mieszkania, przy wewnetrznej scianie konstrukcyjnej, wiec nie mozna wykluczyc, ze przy scianach zewnetrznych gruz nie gedzie juz taki suchy... Dzieki za patent z perlitem. Jak myslisz, 10 cm wystarczy?
-
Gagucia, sprobuj Mr Muscle do piekarników. Kosztuje toto (spray) w markecie parenascie zlotych, ale sprawdza sie rewelacyjnie. Spryskaj, poczekaj pare minut i wytrzyj. U mnie sprawdza sie rewelacyjnie, a czyszcze nim szybki tak mniej wiecej 10-cio letnie, ktore juz swoje przeszly.
-
Adamie, czy przestrzen miedzy sklepieniem piwnicy a podlaga parteru tez jest wypelniana polepa czy jest to zwykly gruz? Podczas robienia dolotu powietrza do kominka przebijalem sie z piwnicy do pokoju i to co wygrzebalem z podlogi przypominalo zwykly gruz ceglany, w kazdym razie nie przypominalo polepy z Twojego opisu (a na żywo nigdy jej nie widzialem). Planuje wymiane podłog. Obecnie mam deski laczone "do czola" przybite do legarow. Deski mają rozną grubosc (roznice tak na 2-3mm) i sa w kiepskim stanie, wiec raczej nie beda nadawaly sie do wykorzystania. Planuje je zerwac i na legary przykrecic plyty OSB. Chcialem pod plytami rozlozyc welne mineralna (troche mi od podlogi ciagnie) zeby docieplic mieszkanie. Gruz byl suchy jak wiór, wiec nie chcialbym sie go pozbywc (ewentualnie zdejme tylko taka warstwe, zeby zmiescila sie welna). Czy moge w miare bezpiecznie polozyc izolacje pod podloga czy moze to skutkowac na przyklad zbieraniem sie wilgoci lub inymi "niespodziankami"?
-
Mozesz jeszcze rozwazyc kupno takiego piecyka: http://www.kratki.com/product_info.php?cPath=87&products_id=1978 Ale kociol weglowy wyjdzie Ci przynajmniej pareset zl taniej. Adam_mk: Dzieki, dobry pomysl, wart rozwazenia.
-
Z tego co widze tylko ten pierwszy ma pionowe wyjscie spalin? No to dajesz kawalek pionowej rury spalinowej, na tym montujesz wymiennik wodny nastepnie kolanko spalinowe i wbijasz sie w komin. Rzuc okiem na allegro na aukcje uzytkownika Krzyk80. Nie daje linkow do aukcji, bo za pare dni beda i tak nieaktualne. Facet ma wymienniki po 640 zl. Co prawda nie zauwazylem zeby gosciu chwalil sie jakimis atestami, wiec to troche ryzykowne, ale jesli cena ma dla Ciebie podstawowe znaczenie to jest to do rozwazenia. To tak ogolnie. Jesli robilbys ogrzewanie wodne musisz wiedziec jaka moc jest Ci potrzebna, to jest jakie kaloryfery i czy taki wymiennik nie bedzie za maly. To musialby ci wyliczyc ktos kto zna sie na wodnych instalacjach CO - jakas pmoc uzyskasz od sprzedawcy w sklepie. Wpadl mi do glowy jeszcze jeden pomysl, ale dobrze zeby wypowiedzial sie ktorys z forumowych zdunow. Materialy akumulacyjne. http://www.cebudkominki.pl/index.php?page=news&kid=3&pkid=26&ppkid=41 Z zalozenia sluza do podlaczania wkladow kominkowych ale moze daloby rade podlaczyc do nich i koze? Mialbys wtedy mozliwosc akumulowania ciepla i mieszkanie wolniej by sie wychladzalo. Taka hybryda kozy i pieca kaflowego. Jedna ksztaltka (wymiary 28x28x28 cm) kosztuje okolo 200 zl. Ile ich trzeba dac, to tez musialby ci wyliczyc jakis specjalista, ale trzeba liczyc okolo 10 sztuk. A co do opalu - kup kilka paczek brykietow i zobacz jak Ci sie bedzie nimi palilo. Mamy o tyle podobna sytuacje, ze ja rowniez grzeje sie "piecem na paliwo stale", z tym ze w moim wypadku jest to kominek (kominiarz sie zgodzil). Kominek to troche duzo powiedziane - tej zimy jest to wklad kominkowy postawiony na podmurowce z cegiel i oblozony ceglami szamotowymi ze starych elektrycznych piecow akumulacyjnych. Ale grzeje bardzo ladnie i przyzwoicie trzyma cieplo. Przy ostatnich mrozach temperatura rano nie spadala ponizej 19 stopni. W kazdym razie jedynym miejscem gdzie moge trzymac opal jest piwnica. Drewno wiec odpada z racji wilgoci w pomieszczeniu. Brykiety co prawda wychodza nieco drozej, ale: - sa suche - sa pakowane w folie, wiec nie lapia wilgoci - wygodnie w "transporcie lokalnym" czyli co pare dni przynosisz z piwnicy/komorki kilka paczek, masz je pod reka a nie zagracaja za bardzo mieszkania. - nie palilem nigdy drewnem kominkowym wiec nie jestem w stanie powiedziec z doswiadczenia ilu metrom szesciennym drewna odpowiada tona brykietow. Szacunki sa rozne od 2-3 wedlug uzytkownikow do 6 wedlug firm handlujacych brykietami. Natomiast tona brykietow (kostki RUF) to europaleta zaladowana na wysokosc mniej wiecej 160 cm, wiec latwo ja gdzies upchnac.