Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

chiniol82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    123
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez chiniol82

  1. Uszczelkę sobie dokleiłem i trochę na dole lepiej, natomiast jeśli chodzi o piankę w ościeżnicy to planuję ją na próbę (niskorozprężną) wsadzić do ościeżnicy przez otwory na zamek górny i dolny. Z drugiej strony trzeba by już spróbować z rurką i dziurką którą potem zaślepię. Dobry pomysł czy nie ruszać?
  2. a można jakieś szczegóły jak poprawić od zewnątrz?
  3. nie, bo są aluminiowe. ale trzeba przyznać że alu nie jest ciepłym oknem
  4. Koledzy: mam tani prąd przez 12h. W tym czasie podgrzewam wodę do 42"C dla 4 osób, więc nie widzę ekonomicznego sensu kupowania 3 kolektorów jeśli brakuje mi 3"C do zamierzonego efektu. Dla PC nie jest ważne słońce tylko temp. zewnętrzna min. 8"C czyli w miesiącach kwiecień - październik. Gdybym kupił 3 kolektory to by mi się nie załączała PC, a nie taki jest pomysł. Czy nie jest przypadkiem tak, że te brakujące kilowaty do 3"C osiągnę 1 kolektorem? Proszę o argumenty przy instalacji kombinowanej a nie wyłącznie dot. kolektorów. Dzięki!
  5. tak naprawdę to pytanie jest ile nagrzeje mi do godz. 13 bo od 13 do 16 mam tani prąd. pozdrówka.
  6. Wszystko ok chłopaki, ale mi PC dogrzewa wodę od 10 do 50"C i przy 4 osobach jest wtedy problem jak grzeję tylko w 2 taryfie. Jeśli przy 1 kolektorze PC by grzała od tych 30 do 50"C to wydaje mi się, że delta jest o ok. 40% mniejsza a tym samym czas pracy będzie wystarczający na 2 taryfie. Tu mamy do czynienia z 2 urządzeniami grzewczymi - kombinowana instalacja. Dobrze myślę?
  7. Ostatecznie zakupiłem ameostat nawiewny do ściany zewnętrznej, skręciłem go na 90% i .... dalej jest cug ale już tak nie podwiewa. Będę teraz sprawdzał jakie ustawienie jest optymalne.
  8. Czy te hewalexy mogę wpiąć pojedyńczo a np. Za rok dopiąć kolejny? mając już pompę ciepła ze zbiornikiem i wężownicą to co oprocz mocowania i samych kolektorów potrzebuję? Rurki i prąd mam wyprowadzone pod dach.
  9. Bo jakbym brał powietrze z domu to może nie potrzebowałbym mieć dziury w ścianie. Czy amenostat zamiast kratki w ścianie będzie lepszym pomysłem?
  10. teraz tak. Wczesniej powietrze było brane tylko z kratki widocznej na dole foty. Czy jest jakaś specjalna kratka naścienna do elewacji dostosowująca sie do ciągu tak aby mi nie wiało w kominku jak nie chodzi?
  11. Witam, ja mam pytanie czy potrzebny jest obowiązkowo dodatkowy cug dla kominka, jeśli salon, kuchnia i schody tworzą jedno pomieszczenie o powierzchni ok. 90m2 ? Pytam ponieważ tak zażyczył sobie kierownik budowy. No i zrobili teraz w ścianie zewnętrznej dodatkowy cug o fi 100mm i teraz jakoś mam zimniej jak nie grzeję czy to ma duży wpływ? w załączeniu zdjęcie kominka (wkład arysto 10L) pozdrawiam!
  12. ja mam victrixa właśnie a pompa cwu ma 250l i jest ok
  13. To troszkę inaczej działa. Ty wybierasz skąd bierze ciepłe powietrze (z domu/garażu/z zewnątrz) i gdzie oddaje zimne (do domu/garażu/na zewnątrz). Tu bardziej chodzi o sytuację, w której w miesiącach III - XI mam większe zużycie ciepłej wody dla 4 osób niż pompa ciepła jest w stanie przygotować w taniej drugiej taryfie. Po to jest mi solar potrzebny i pytanie jaki...
  14. Ma swoje plusy, ale tu chodzi żeby cwu była przez ok. 9-10 mies. w roku
  15. Pompa ciepła jest jednocześnie zbiornikiem więc wężownica jest podwójna...
  16. dzięki, a pojedyńczy hewalex ksr 10 by nie styknął dla moich potrzeb?
  17. A jaki konkretnie model hewalexa polecacie?
  18. Zbiornik ma 250 litrów
  19. Dzięki za podpowiedzi! W takim razie nie pozostaje nic innego jak prostopadle odejść od ramy i ocieplić w tym miejscu wełną/pianką.
  20. Witam Posiadam powietrzną pompę ciepła do grzania cwu firmy Galmet Easyair 2GT z podwójną wężownicą (by móc wpiąć solary). Chodzi o uzupełnienie instalacji o kolektor płaski w celu dodatkowego grzania solarem, ponieważ nie zawsze przy 4 osobach pompa wyrabia w godzinach pozaszczytowych. Jaki byłby najkorzystniejszy? Chodzi mi o konkretny model. pozdrawiam forumowiczów!
  21. a dodać styropianu nie wystarczy od środka?
  22. Jeszcze jedna rzecz zauwazylem. Na oscieznicy sa 2 pary uszczelek od wewnatrz i zewnatrz. A na drzwiach od dołu przy laczeniu z progiem tylko jedna (ta od wewnatrz licująca się z uszczelkami wewnętrznymi na ościeżnicy). Czy nie powinno być drugiej uszczelki zewnętrznej zamontowanej tak, aby licowała się z uszczelkami zewnętrznymi na ościeżnicy?
  23. znalazłem jeszcze fotkę jak wyglądały świeżo zamontowane drzwi od zewnątrz... czy nalanie piany niskorozprężnej w ościeżnice jest dobrym pomysłem?
  24. jeszcze jedno zdjęcie wkładu zamkowego
×
×
  • Dodaj nową pozycję...