Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jurek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez jurek

  1. dom bedzie ocieplany styropianem grubosci 10 cm . sciana zewnetrzna to cegła biala grubosci i wysokosci 12 cm i odleglosci 24cm. druga sciana wewnetrzna to suporex bialy grubosci 24cm. miedzy scianami to pustka powietrzna grubosci 5 cm wypelniona wstrzelina pianka pod cisnieniem. czy po ociepleniu budynku moze wystapic wilgoc w mieszkaniach. okna sa plastikowe, wentylacja jest zainstalowana w postaci kratek wentylacyjnych. powietrze nawiewa do wewnatrz mieszkania po wymianie okien. co zrobic aby powietrze zostalo wyciagane przez wenylacje a nie nawiewalo do wewnatrz. komin jest zatkany z gory a zrobione sa klatki wentyacyjne z boku komina na przeciw siebie. prosze o porade
  2. potrzebuje pilnej pomocy !!!! mam wszczelona pianke pomiedzy sciane w budynku mieszkalnego a teraz chce ocieplić budynek styropianem od zewnatrz . obawiam sie ze moze byc wilgoc prosze o porade co zrobic. prosze o odpowiedz na portalu i na stronie http://[email protected]
  3. mam nowe koleltory hewalexa dzisiaj na wskaznik cisnienia w kolektorach wskazywał 2 ale wieczorem spodło do 0.5 .czy to jest normalne dotychcza na wskazniku było 1 potem w trakcie dnia wzrastało ale czemu spadło do 0.5
  4. Kupuję z fermy i wiem że są to na peweno 2
  5. mam miec robione gipsy maszynowe na scianach.Firma poleca mi gips firmy leicht nieznam tej firmy .mozecie cos powiedziec o tym gipsie . ?
  6. Co sądzicie o zastosowaniu dwustronnie otwieranego kominka między salonem a kotłownią? Mam taką możliwość - czy w praktyce taki kominek jest funkcjonalny? Chciałbym czyścić i uzupełniać kominek od strony kotłowni, żeby było mniej bałaganu - czy rzeczywiście mogę to osiągnąć przez takie rozwiązanie?
  7. dzisiaj byłem na dachu sprawdziłem te deski gdzie wyszła plesn pod plesnia deski sa wilgotne. dziwne 6 miesiecy na dachu i wilgotne.
  8. dach deskowany we wrzesniu ale wtedy mocno padało kratownica i deski do deskowania mocno namokły
  9. na deskowaniu dachu pojawił sie biały nalot wyglada jak plesn dach ma wentylacje zostawic i poczekac co sie bedzie działo czy zastosowac jakas chemie prosze o rade.
  10. własnie zaczołem układanie waty miedzy dolnym pasem kratownicy wata 15 cm + 5 cm uni mata mysle ze dobrze było by ułozyc dodatkowa arstwe waty na slelazy od płyt grubosci ok. 10 cm i dopiero potem folia na stelaz i rigipsy co otym myslicie??
  11. no tak ale w koncu nie wiem jak ułozyc wate na stelazu od rigipsów czy pomiedzy kratownicami waga waty nie wpłynie na uginanie sie stelaza waty ma isc 20 cm
  12. dzienkuje za informacje czekam juz dwa dni i nikt ni odpisał. istnieje tez mozliwosc układania waty na stelazu do płyt ale niewiem jak dokładnie to wydlada i czy jest to zgodne z jakas technologąi bo folie przykleja sie na stelaz i dotyka bezposrednio płtyt.
  13. jak docieplic sufit w parterówce ktore jest wykonane z kratownicy wate umiescic miedzy dolnymi pasami kratownicy czy moze wate umiescic na stelazu od płyt gipsowych ale jak wtedy ułozyc folie ??? wszyscy opisuja ocieplanie miedzy krokwiami. a co z domem parterowym gdzie dach jest wykonany z kratownicy ??
  14. mam pytanie, jak dobrze docieplic sufit w domu parterowym - dokładnie chodzi mi o to, gdzie umiescic wate: miedzy dolnym pasem kratownicy czy na stelazu od sufitu podwieszanego? (ale wtedy gdzie umiescic folie?)
  15. poprzedni post nie jest aż tak ważny po prostu nie wyłączyłem pogrubienia
  16. Dla zawoja Mam Linga 15 ipale zbożem proponuję zostawić orginalne płyty szamotowe w pozycji w której ustawił je producent ,anad samą retortą umieść na wysokości około 7 cm dwa cienkie szamoty(takie do piecy kaflowych) na stojaku żeliwnym. To jest mój patent z którym podzieliłem się z producentem kotła, ale najwyraźniej tego do końca nie zrozumieli bo obniżenie orginalnych płyt szamotowych daje gorszy efekt (sprawdzone) Co do spalania ,to zboże powinno spalać się powoli (ja mamu1-10do15s i u2-50do60s zależy to od tego jakim zbożem palę)prz niezbyt mocnym nadmuchu powietrza . Myślę że jeżeli śpróbujesz w ten sposób to i ilość popiołu będzie mniejsza (ja mam mniej) Pozdrowienia i udanych prób!!
  17. Mam właśnie piec retortowy i potrafi być w spoczynku nawet pare godzin a w tym czasie temperatura na piecu spada nawet do 30 stopni, ale chcę w tej chwili podłączyc sterownik pokojowy do pompy obiegowej (w tej chwili jest podłączony do sterownika kotła)co pozwoli na utrzymanie na kotle zadanej temperatury (65 stopni) a z chwilą obniżenia się temperatury w pomieszczeniach włączy się pompa obiegowa . To na pewno pozwoli na utrzymanie odpowiedniej temperatury na piecu zapobiegającej wykraplaniu się spalin I problem rozwiązany
  18. Myślę że inni producenci bagatelizują to a ja wraz z nimi ,popierwsze w tych dyskusjach można utonąc a po drugie to każdy kocioł kiedyś skoroduje
  19. Wybrałem mieszkanie na wsi we własnym domu i jest sielsko,anielsko
  20. Paliłem peletem ze słomy po tym jak się dowiedziałem o nowej technologii w Xynergii ,faktycznie lepiej się spala i wydaje mi się wydajniejszy niż przedtem ,chociaż możlie ze wpływ na to mają wyższe temperatury na zewnątrz. Jednak przy tej cenie i tak jest to alternatywą do zboża (ostatnio zdrożało).
  21. Chyba tak skoro tak to na mnie działa
  22. Czy ultradzwięki nie są szkodliwe dla naszego słuchu, pytam bo byłwm w domu gdzie był odstraszacz i było mi niedobrze (prawie wymioty)do momentu wyłączenia odstraszacza .A może tylko ja reaguję na to w ten sposób,a może ktoś jeszcze?
  23. Producentem peletu ze słomy jest Xynergia w Sępólnie Krajeńskim. Jadąc od Gdańska 30km za Chojnicami w stronę Bydgoszczy. Próbowałem spalać - dużo piachu , wytrąca mi się na palniku.
  24. Ja chcę zboże magazynować w silosie i zamontować podajnik z czujnikiem do zasobnika przy piecu (praktycznie piec będzie się zasypywał sam)co da mi kmfort opalania zbliżony do opalania gazem czy olejem opałowym jednak cena nośnika energii jest bez porównania niższa
×
×
  • Dodaj nową pozycję...