Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fadi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

fadi's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. styropian został położony nierówno, niby na pierwszy rzut oka tego nie widać, ale jak na ścianę poświeci słoneczko, to widać każdą nierówność. Drugim poważnym mankamentem jest wykończenie przy oknach, konkretnie przy parapetach. Niestety gdzieś musi się dostawać woda i po prostu odpada tynk.
  2. cześć, za parę miesięcy przeprowadzam się do nowego domu i do ocieplenia i tynkowania wynająłem firmę. W domu w którym obecnie mieszkam, zdecydowałem się na ocieplenie systemem oszczędnościowym i zleciłem to prywatnej osobie, która ponoć się na tym znała. Wyszło fatalnie, niby wszystko jest proste, ale jak przyjdzie co do czego to zaczynają się problemy. Raz się sparzyłem i powiedziałem sobie nigdy więcej. Zgadzam się, że wszystko można podpatrzeć, ale... lepiej dobrze się zastanowić. Jeżeli coś zrobisz teraz źle, będzie Ci się to obijało czkawką przeznastępne lata.
  3. ...a my dopiero za rok będziemy sie budowac...i także przymierzamy sie do energooszczędnego ..i jestem bardzo ciekawa opini...więc prosze fadi o relacje tym bardziej ze zdaje sie nie mieszkamy az tak daleko od siebie witam, jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem
  4. Witam, obecnie kończymy z żoną budowę domu energooszczędnego. Szczerze mówiąc po raz pierwszy słyszę o takim problemie, a domami energooszczędnymi interesuję się już jakiś czas. Wydaję mi się, że wystąpienie takiego problemu, podważyłoby sens dodatkowych wydatków, które ponosimy decydując się na taki dom. W prasie fachowej, również nigdzie nie spotkałem żadnej wzmianki na ten temat.
  5. precyzuje o co mi chodziło. W wakacje i weekendy, wyjeżdżamy na działkę, na której mamy domek letniskowy i po prostu tam mieszkamy. Dlatego w nowym domu woda ogrzana solarami nie byłaby przydatna. Myśląc o solarach, górę wziął zdrowy rozsądek. Doszliśmy do wniosku, że trochę bez sensu jest inwestować w coś czego tak naprawdę nie będziemy wykorzystywać.
  6. fundamenty są zaizolowane odwewnątrz styropianem, współczynnik 0,6 dotyczy szyb Chodzilo mi o np. taka izolacje: http://img406.imageshack.us/img406/682/schoeckxp1.jpg Witam, nie zrozumiałem Cię za pierwszym razem. Nie posiadamy takiej izolacji.
  7. fundamenty są zaizolowane odwewnątrz styropianem, współczynnik 0,6 dotyczy szyb
  8. Chyba chodzi o gruntowy płytowy wymiennik ciepła? oczywiście chodzi o gruntowy wymiennik ciepła
  9. to prawda, przyznam, że sami jesteśmy bardzo ciekawi jak te rozwiązania będą spisywać się w trakcie następnego sezonu grzewczego. Warto jednak pamiętać, że to wszystko o czym napisałem to nie tylko oszczędności, ale także komfort użytkowania.
  10. fundamenty są izolowane styropianem od wewnętrznej strony - niestety nie pamiętam jakiej grubości (musiałbym to sprawdzić). Pod posadzką mam styropian Gold Plus firmy Termoorganika grubości 10cm (nad gruntowym wymiennikiem 12 cm). Niestety nie zrobiłem audytu energetycznego, trochę żałuję, bo koszt audytu nie jest duży. Początkowo myśleliśmy o pompie ciepła, jednak koszt był porażający. W końcu zdecydowaliśmy się na ogrzewanie gazowe+kominek. Wybraliśmy bardzo oszczędny i sprawny kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania firmy Brotje. Do kominka wkład firmy Sparthem z systemem wtórnego spalania. Wkład wykonany jest z materiałów które świetnie kumulują ciepło (dużo lepiej niż szamot). Na parterze i w łazience na piętrze wodna podłogówka, pozostałe pomieszczenia na piętrze - grzejniki.
  11. Napisz kolego jakie okna, jaki wymiennik i jakiej wielkości, jaki rekuperator oraz jakiej grubości ocieplenie i z jakich materiałów. Pozdrawiam okna PCV, profil 6-komorowy z potrójną szybą (3x4mm) wypełnioną gazem szlachetnym. Współczynnik przenikania 0,6. Wymiennik płytowy wykonany w obrysie fundamentów (pod salonem). Rekuperator Mistral GEO 400, ściany zewnętrzne 15cm styropianu z grafitem Platinum + firmy Termoorganika (odpowiada to ociepleniu styropianem białym o grubości 19cm), poddasze użytkowe ocieplone 25 cm wełny mineralnej, poddasze nieużytkowe ocieplone wełną mineralną grubości 20cm.
  12. cześć, niestety nie znam projektu p132. Dom w stanie surowym otwartym był budowany przez dewelopera. Umowę podpisaliśmy jeszcze przed boomem budowlanym, więc trochę nam się udało, jednak podanie ogólnego kosztu raczej nie będzie miarodajne. Rekuperator płytowy wykonany w obrysie fundamentów (pod salonem) to wydatek 10 000zł. Wentylacja mechaniczna z dobrą centralą Mistrala GEO 400 kosztuje ok. 15 000zł. Całość wykonała nam firma Global -Tech z Dąbrowy Górniczej. W naszym regionie to chyba jedna z lepszych firm, niestety nie jest najtańsza. Można znaleźć tańsze, obawialiśmy się jednak późniejszych ewentualnych problemów z serwisem itp. Poza tym zanim zdecydujesz się na wybór takiej firmy, najpierw zapytaj ile realizacji do tej pory zrobili. Global-Tech w tej kwestii ma się czym pochwalić. Bardzo długo myśleliśmy o kolektorach i w końcu zrezygnowaliśmy z nich. W okresie wakacyjnym (od połowy czerwca do końca sierpnia) oraz we wszystkie weekendy (od początku kwietnia do końca października) cały czas przebywamy poza domem na działce. Doszliśmy do wniosku, że w okresie gdy kolelktory są najbardziej wydajne i są z nich największe korzyści, po prostu nie byłyby przez nas w ogóle wykorzystywane.
  13. jest to domek z poddaszem użytkowym, zgodnie z założeniami domów energooszczędnych ma prostą bryłę (żadnych udziwnień), dwuspadowy dach i nie ma balkonów. Powierzchnia użytkowa 140m. Ponadto, dobre okna, gruntowy wymiennik ciepła, wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna z rekuperatorem, solidne ocieplenie ścian zewnętrznych oraz poddasza użytkowego.
  14. powoli kończymy z żoną budowę domu energooszczędnego. Chętnie podzielimy się naszymi doświadczeniami. Myślę, że sporo z naszych przemyśleń i zastosowanych przez nas rozwiązań może być przydatne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...