Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gzoom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

gzoom's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Do podłogi tak dobrze się jeszcze nie dobrałem, bo obecnie walczymy z drzwiami, które właśnie są wykonane z sosny żywicznej i po ponad 110 latach, podczas opalania farby żywica dosłownie z nich się miejscami wylewa (co widać szczególnie na sękach), a na powierzchni zostaje charakterystyczna szarawa powłoka z żywicy. Przypuszczam, że podłoga będzie się zachowywać podobnie, a że to sosna żywiczna to wiem od speca, który w tych kamienicach robił kilka takich podłóg. Jednak jak na sosnę to drewno jest dość twarde i zachowało się w idealnym stanie. I teraz zakładając, że to jest deska żywiczna i żywica jeszcze tam jest, to czy taka deska przyjmie olej ? Bo drzwi planujemy malować lakiero-bejcą.
  2. Witam, postanowiliśmy odzyskać podłogę w starej kamienicy. Podłoga złożona jest z litych desek sosnowych o grubości 3cm i szerokości ok 20cm. Drewno jest dobrze wyschnięte, żywiczne i bardzo twarde. W tej chwili deski są zamalowane farbą kryjącą, więc będą szlifowane. Chcielibyśmy, aby podłoga była w odcieniu ciemny dąb - jasny orzech i zachowała naturalny wygląd deski. Proszę o informację osoby, które miały styczność z taki drewnem co z tym robić. Fachowiec od podłóg doradza lakierowanie, lakierem dwuskładnikowym półmatowym. Nie chcemy efektu parkietu jak na sali gimnastycznej, więc myślimy o olejowaniu, może olejo-wosk, tylko czy to się sprawdzi przy ponad 100-letniej sośnie żywicznej ? Dzięki za info, Bartosz.
  3. Te 2 wersje są do zrealizowania bo komin biegnie po ścianie w środku salonu, więc jest tam trochę miejsca. Natomiast cała zabudowa musi być symetryczna, więc chyba wersja ze stojakiem wchodzi w grę. Tak się jeszcze zastanawiam na ile taka zabudowa z ciepłą ścianą będzie efektywna w porównaniu z wersją koza do komina + tylko obudowa z cegły ? I jeszcze kwestia kosztów wykonania takiej ściany, ile tak +/- trzeba liczyć ?
  4. W moim pojęciu powinno to działać mniej więcej tak: http://www.centrumkominkowe.pl/wp-content/uploads/2011/01/cma-x.jpg Tak dla jasności to szukam informacji, ale sam tego nie bedę realizował, to nie moja branża Natomiast jak już fachowiec się pojawi to muszę wiedzieć z czym to się je i jak wykonać taki system, zeby to przyniosło zakładane korzysci.
  5. Ale idea jest taka, żeby skupić się głównie na odzyskiwaniu ciepła ze spalin. Akumulacja i oddawanie tego co piecyk wypromieniuje do obodowy i otoczenia to jest już sprawa wtórna.
  6. Witam, na miejsce starego pieca kaflowego chcemy podłączyć piec typu koza. Dodatkowo planujemy wymurowanie ściany akumulacyjnej i zabudowę całości. Rozwiązanie to ma odzyskiwać ciepło ze spalin. Poniżej linki do zdjęć które pokazują jak to mniej więcej ma wyglądać: http://static.e-izolacje.pl/gallery/832/0_894d6204dc871a0b651c096f5c683594.jpg http://www.e-kominki.com/assets/img/20100720124651.jpg http://i782.photobucket.com/albums/yy110/alladyn71/Jotul_GF_400-Trad.jpg I teraz moje pytania: 1) Z czego zrobić tą ścinkę akumulacyjną. rozważmy murowanie z cegły szamotowej coś jak piec kaflowy lub z kształtek ceramicznych, ??? W jaki sposób dobrać odpowiednią ilość materiału akumulacyjnego ? 2) Kominiarz narzucił nam piec do 10kW ze średnicą wylotu 130mm. Ze względu na fakt, że na rynku standardem jest 150mm i jest spory wybór pieców, chcemy zastosować redukcję 150/130. Czy taka redukcja będzie miała wpływ na działanie piecyka ? Komin z cegły, 14x14 cm, wysokość około 8-10m. 3) Czy taka ściana akumulacyjna może być obudowa cegłą, czy ewentualnie w tej obudowie z cegły trzeba zrobić jakieś kratki, żeby ciepło było wypromieniowane do otoczenia ? 4) Czy np taki piec sprawdzi się przy tego typu instalacji: http://www.e-kominki.com/index.php/cart/show_item/2422 Dziękuję za wszelkie informacje.
  7. Witam serdecznie, To mój pierwszy post na forum - witam i pozdrawiam wszystkich Forumowiczów. Moje pytanie : Mój bardzo dobry znajomy przymierza się do budowy domu jednorodzinnego. Chciał uzyskać informacje na temat CO oraz spraw z zakresu wod - kan. Obaj jesteśmy laikami w tym temacie. Na co powinien zwrócić uwagę przy wyborze CO. Jakie kwestie powinien omówić z fachowcami ? Jakie pytania zadawać ? Pozdrawiam, Bartosz M.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...