Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

empi77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

empi77's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Przystępuję do budowy HERMESA i mam jeszcze kilka wątpliwości: 1. Czy stosujecie izolację z papy lub folii hydroizolacyjnej na podłożu betonowym pod ławami fundamentowymi (pkt 3.8 projektu) 2. Czy stosujecie izolację poziomą z folii PE pod płytę betonową posadzki (pkt 3.8 projektu) 3. Czy wykonujecie wieniec okalający w ścianach szczytowych (pkt 3.3.9 projektu) Mój kierownik budowy uważa, że są to (1-3) zbędne rozwiązania i nie ma ich w części konstrukcyjnej projektu. 4. Jaką stosujecie grubość styropianu FS-20 na podłodze na parterze (w kuchni i łazience będzie ogrzewanie podłogowe) – w projekcie jest tylko 6 cm. Myślę o 12 – 15 cm. 5. U mnie fundamenty będą monolityczne (grunt przepuszczalny, niski poziom wód gruntowych) – przy takich fundamentach jakie robicie izolacje, mam następujące propozycje rozwiązań: a) dysperbit + styropian FS-20, 8-10 cm + folia kubełkowa (podobno jak jest folia kubełkowa powinien być drenaż przy ławie fundamentowej) b) dysperbit + styropian FS-20, 8-10 cm + siatka ochronna na kleju + dysperbit c) dysperbit + styropian ekstrudowany (styrodur) 8 cm d) w projekcie jest styrbit (lub dysperbit) + styropian ekstradowany + folia filtracyjna (opis w pkt 3.5 projektu)
  2. Mam następującą wycenę budowy Hermesa w stanie surowym otwartym (płatność ryczałtem). Zakres robót: - roboty ziemne - fundamenty z hydro i termoizolacją - wylewka na gruncie - ściany nośne parteru i poddasza - elementy żelbetowe (strop, schody, balkony itd.) - kominy materiały: 70 000 robocizna: 35 000 Zakres robót: - konstrukcja dachu - folia na dachu - dachówka ceramiczna - okna dachowe - rynny materiały: 40 000 robocizna: 10 000 Razem stan surowy otwarty: 155 000 ( w tym 45 000 robocizna) Co sądzicie o wycenie w tej wysokości ?
  3. Podniesienie ścianki o 2 pustaki może zmuisć Cię do zmian w więźbie. Przeniesienie kotłowni do garażu - będą oba kominy na jednej ścianie ? Dzięki za podpowiedź w sprawie konieczności zmian w więźbie przy podniesieniu ścianki kolankowej o 2 pustaki, pewnie podniosę o 1 - ustalę z projektantem. Komin od kominka powiekszę o kanał dla pieca CO (kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania) i będzie tylko 1 komin.
  4. Witam , Właśnie kupiłem projekt Hermes (przekonały mnie do niego również wpisy na tym forum) i chcę w tym roku wybudować stan surowy tego domku (w Rzeszowie). Zmiany jakie mam zamiar wprowadzić w projekcie to: 1. Likwidacja podcienia 2. Symetryczne wydłużenie garażu o 1,80 3. W miejscu spiżarni – garderoba 4. Spiżarnia - w miejscu kotłowni 5. Kotłownia w pomieszczeniu gospodarczym powstałym z wydłużenia garażu (jak w Hermes 2) 6. Przeróbka stropu nad garażem na żelbetowy (TERIVA) i nad garażem pomieszczenia użytkowe (pralnia, fitnes) oddzielone ścianką działową 7. Podniesienie ścianki kolankowej o 1- 2 pustaki 8. Zastosowanie wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperatorem (likwidacja komina w łazience) Co sądzicie o tych zmianach ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...