Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gemello

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

gemello's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ja osobiście zrobiłem to o czym piszesz w swoim poście obniżyłem profil przyścienny i cała konstrukcja została ukryta za płytami k-g. możesz oczywiście dodatkowo obudowywać krokwie jak mówi kierownik ale sam pomyśl o wartości estetycznej pomieszczeń tj. dużej liczbie załamań i dziwnych ścianek.
  2. Pewnie ze można zrezygnować z budowy. Ale istnieje coś takiego jak adaptacja projektu do wymagań własnych (dopuszczona przez autorów projektu). Tworząc projekt architekci tworzą konstrukcje typowa która rożnie w rożnych uwarunkowaniach terenowych może się sprawdzać stad tez możliwość wprowadzenia zmian. Nie wierze ze budowaliście dom bez choćby minimalnych zmian architektonicznych. Jednocześnie chce zaznaczyć ze nie chodzi o spor czy należy wybrać taki projekt czy inny czy może wreszcie zrezygnować z budowy domu. Wojtek/natalia zapytali o zmiany które w naszej ocenie nie zmienia funkcjonalności i komfortu z domu. Przekazałem swoje subiektywne odczucia. Mozna obniżyć koszty budowy (choć mikroskopijnie biorąc pod uwagę całość budowy)poprzez pewne zmiany patrz rezygnacja z okien dachowych bez strat w komfort użytkowania domku. I tyle:-) A tak na marginesie dodam ze zrezygnowałem z okna okrągłego z tylu domu zastępując je oknem jednoskrzydłowym prostym które o wiele sprawniej pozwala wentylować łazienkę a do tego dom nic nie traci na wyglądzie zewnętrznym . Projektanci nie sa nieomylni i nie maja wyłączności na nieomylność i idealizm:) uff ale się rozpisałem.
  3. nie do końca się z Tobą zgodzę. Każde okno dachowe to ingerencja w jednolitą połać dachu, a tym samym "osłabienie" jego szczelności. To po pierwsze. Po drugie dodatkowy koszt. Moim zdaniem zupełnie zbędny. Pokoje poddasza nie są jakimiś salonami i do ich doświetlenia w zupełności wystarczą okna balkonów bez żadnej konieczności ich doświetlania światłem sztucznym.
  4. witam ja zrezygnowałem w swojej galaktyce z okien dachowych w pokojach które posiadają balkony. duza połać okna balkonowego zapewnia dostateczna ilość światła dziennego. z kolei w trzecim pokoju poddasza zamontowałem podwójne okno dachowe fakro z automatycznym nawietrznikiem, no i łazienka okno pojedyncze o podwyższonej odporności na wilgoć
  5. Witam.! mathiasso co do Twojego pytania ja zwiekszyłem wielkość otworów okiennych w salonie ze standardowych na otówór umozliwiający montaz okien dwuskrzydłowych 150. moim zdaniem bardziej praktyczne i równie atrakcyjne w wyglądzie. No i z pewnością też więcej swiatła jezeli zas chodzi o tarasy i schody wykonałem je po zamknięciu stanu surowego budynku . W najbliższym czasie postaram sie zamieścic zdjęcia gdyż moj fachowiec dokonał korekty wyglądu schodów i w betonowej balustradzie schodów wejściowych i tarsów zamontowałł kabel umożliwijacy przyszłościowo zainstalowac na nich oswietlenie (moim skromnym zdaniem rewelacja).
  6. Moja dachówka jest z niemieckiej firmy Jungmeieir jest to model cosmo kolor brąz miedziany angobowany. Jest dostepna strona. http://www.jungmeier.de
  7. Aaaaa..... i jeszcze kilka zdjęć w galerii http://picasaweb.google.pl/gemello80/GALAKTYKA
  8. WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW! I ja także postanowiłem dołączyć do prężnie rozwijającej sie grupy "budowlańców". Mój projekt to Galaktyka III.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...