Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

teco

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    251
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Piła

teco's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Ja zrobiłem identycznie, mimo, że niektórzy "fachowcy" pukali się w głowy. Działało i pewnie dalej działa wyśmienicie (już tam nie mieszkam).
  2. teco

    Glina a drenaż

    Byłem w podobnej sytuacji. Obsypałem fundamenty gliną zachowując spadek na zewnątrz. Wodę z rynien odprowadziłem do rowów, które wykopałem w miejscu planowanego trawnika i zieleni. Połączone to zostało z rynnami żółtą rurą drenażową owiniętą geowłókniną. Rowy w dalszej części były poszerzone , pogłębione i oprócz położenia w nich żółtej rury, były zasypane gruzem betonowym, żeby woda mogła zając tam większą przestrzeń. Standardowego drenażu nie dało się zrobić, bo woda powierzchniowa była okresowo wysoko, a teren dookoła płaski.
  3. Folia pod chudziakiem, a nawet i pod styropianem to zło. W razie dostania się tam wody, woda ta nie będzie miała jak wsiąknąć.
  4. Ja tak miałem w poprzednim domu. Pomogło obsypanie fundamentów gliną (z lekkim nachyleniem na zewnątrz) i odprowadzenie wody deszczowej z rynien do drenaży rozsączających w dalszej części działki. Ta glina to po prostu ziemia z działki, która była mieszaniną gliny i iłów.
  5. Ale od środka przecież ścian zewnętrznych garażu nie ociepli.
  6. teco

    Podłogówka czy grzejniki

    No to musisz rozwalić wylewkę. Wybrać piach (można zastosować metodę wynoszenia piachu jak przy budowaniu tuneli w obozie jenieckim, wtedy spółdzielnia się nie zorientuje ), potem zrobić chudziak, potem styropian i dopiero na to podłogówka. 10cm na gruncie to minimum przy podłogówce. 15cm byłoby zalecane
  7. teco

    Podłogówka czy grzejniki

    Pytanie brzmi jak wsadzić gruby styropian pod grzewczą warstwę podłogi. No i czy użytkownik zdaje sobie sprawę, że przy takim układzie będzie dogrzewał sufit piwnicy? Nawet jeśli uda się wsadzić 5cm styropianu, to straty w kierunku piwincy będą konkretne.
  8. Można do tego podłączyć jakieś sterowanie pogodowe? Aktualnie w domu jest stary kocioł z regulacją ręczną, ale chciałbym, żeby chociaż podłogówka była sterowana pogodowo.
  9. Jaki wybrać rozdzielacz podłogówki z mieszaczem? Miałem już jeden upatrzony,.. ale w dokumentacji do niego znalazłem informację "Temperatura wody zasilającej od strony kotła musi być o min 20°C wyższa od temperatury ustawionej na głowicy". Ktoś się orientuje, czy wszystkie te gotowce z mieszaczami mają taki wymóg różnicy temperatur? Nie ma czegoś z różnicą mniejszą niż 20°C ?
  10. To który parametr zwiększyć? Nie mogę tego rozczaić...
  11. Podniosłem temp. projektową z 37 do 38C. Zobaczymy co będzie.
  12. To jest w dokumentacji? Bywało, że prądu nie było i 12 godzin. Gdyby się przywróciła fabryczna krzywa grzewcza,.. to bym miał za gorąco, a nie za zimno
  13. Tylko, że napisałem przecież, że ustawienia w zeszłym roku, i jeszcze parę tygodni temu działały. Czemu nagle mam podnosić krzywą? Ktoś mi styropian zdarł ze ścian w nocy? Możliwe, że czujnik temperatury przekłamuje i grzana woda jest zimniejsza niż pokazuje czujnik? Czy kocioł ma jakiś tryb diagnostyczny? A może wymiennik ciepła jest zabrudzony... i działa nieefektywnie? Jak to sprawdzić?
  14. Zaobserwowałem niepokojący objaw w naszym Junkersie. Mamy podłączoną tylko podłogówkę. Przy 0C na obieg idzie niby 28-29C. Niestety od jakiegoś tygodnia-dwóch cała chata jest niedogrzana. Ustawień nie zmieniałem... Ktoś ma jakiś pomysł? Czy zostaje tylko serwis?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...