Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hatan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    44
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Stan surowy zamknięty

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zgorzelec
  • Kod pocztowy
    59-900
  • Województwo
    dolnośląskie

hatan's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. W projekcie przewidziany mam BRINK 400. Jeszcze nie zamontowany. Posiada niskie zużycie energii. Będzie zamontowany w garażu. Firma twierdzi, że najwięcej sprzedają BRINKA i AERISA 500. Nie mają z nim problemów gwarancyjnych i pogwarancyjnych. Obecnie jestem po montażu 1 etapu polegającego na rozprowadzeniu kanałów. Kanały spiro stalowe o średnicy od 100mm do 200mm w ociepleniu 5cm na poddaszu oraz kanały flex okrągłe stosowane na parterze, które są pochowane w warstwie sufitu podwieszanego. Kanał ma 6,3 cm średnicy. Warto przewidzieć tą wartość przy wznoszeniu ścian, ponieważ zabieramy już pewną wielkość, a tym samym obniżamy pomieszczenie. Część z Was tynkuje sufity na parterze nie stosując płyt GK. Mi zależało na wysokości salonu min. 2,60m. Jeśli jeszcze mamy zamiar dołożyć ocieplenie posadzki to pomieszczenie jeszcze się zmniejszy.
  2. Jestem po wykonaniu elewacji. Zakończyłem na kleju i gruncie. Po dokładnym pomiarze wyszło 240m2. Po odliczeniu wszystkich otworów. Nie dajcie się wkręcić na liczenie otworów do powierzchni. Przeliczcie sobie z projektu ile wychodzi metrów. U mnie ekipa próbowała mi naliczyć otwory do powierzchni, argumentując czasochłonny montaż narożników oklejania folią. W rzeczywistości to wcale nie jest czasochłonne. Moim zdaniem to naciąganie. Ok. 30m2 okien i drzwi razy 120zl za metr robi wynik. Poza tym nie zużywają styropianu, kleju, siatki, itd., a narożniki i folia jest tania. Aha mam podniesiona ścianę kolankowa o jeden pustak. Elewacje wykonałem z genderki 15cm , grafit lambda 0,032. Styropian był prosty i dobrze się kładł. Siatkę zastosowałem marki canpol, tytan. Jest bardzo mocna, nie chciałem ryzykować spekaniami. Podzielę się jeszcze kilkoma radami: -należy zagruntowac ściany przed klejeniem (można wykonać próbę w kilku miejscach na Spr. nośności kleju ) - styropian przy otworach w narożnikach należy wyciąć w L - kołkowac czy nie? Ja zastosowałem kołkowanie w narożnikach i przy otworach. Zastosowałem rowniez zaślepki. Unikniemy efektu biedronki. -styropian należy kleic na mijanke -należy zastosować siatkę w narożnikach przy każdym otworze, szczególnie przy parapet ach zew. I dopiero wklejać siatkę właściwą z zakładem ok.10cm -siatki nie może być widać spod kleju. Chodzi o jej strukturę. Po kleju ma być gładko. -to jak wyprowadzony zostanie klej na siatce będzie efektem końcowym( jeśli wyjdzie krzywo, to tynk jako ostatnia warstwa juz tego nie zniweluje) -unikać spoinowania płyt styropianu pianka. Jeżeli ktoś jeszcze planuje wykonać elewacje w okresie zimowym to należy uważać na przymrozki. Klejenie styropianu i zatapianie siatki można wykonywac od 5 stopni Celsjusza WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W NOWYM ROKU 2016.
  3. Witam. Czy wykonałeś już izolację? Mam podobny kłopot. Niestety specjaliści z Schock nie udzielili mi odpowiedzi, jaki system hydroizolacji zastosować dla płyty balkonowej, jeśli nie zastosowano spadków, a zarazem jaki wykonać system by zniwelować różnicę poziomów pomiędzy płytą a wewnętrznym poziomem 0. Różnica to 12 cm. Jak zaizolować ramiak dolny okna balkonowego, by nie był mostkiem cieplnym? Jestem zawiedziony isokorbem. Oczywiście izoluje od stropu i niweluje mostek, ale co z resztą? Brak czytelnych technologii na stronach Schocka w zakresie jw. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł, to bardzo proszę o podpowiedź.
  4. Miska ustępowa pod skosem nie stanowi problemu dla korzystających o wzroście 1,80m. Ściana kolankowa podniesiona do 1,4m. Dochodzi jeszcze zabudowa GK stelarza pod miskę o grubości 0,2m od ściany. Dodatkowo miska WC ma średnio 0,6m głębokości liczone od zabudowy GK. Kabinę natryskową można przenieść na drugą stronę, naprzeciw. My zaplanowaliśmy tam saunę.
  5. Witam. Po połączeniu z pralnią oraz przesunięciu ściany wzdłuż całego korytarza wyszło u nas więcej miejsca i łazienka ma ok. 16m2. Nie mogę wrzucić rzutu, ale gdzieś jest wstawiony wcześniej.
  6. Witam. Panie Tomku, a jak należy wykonać 2 warstwy izolacji kiedy wysokość jętek od płyty GK wynosi ok. 0,5-0,7m? Zastosuje Toprock Super i Superrock, razem 25cm. Jętka ma wysokośc 20 cm, a dołożyć chciałem 5 do jętki od spodu. Brak systemu mocowania wełny 5 cm do jętki , a położenie jej na ruszcie GK posadowionym o 0,5m niżej wytworzy przerwę pomiędzy jętka (20cm wełny), a warstwą 5 cm. Przestrzeń nad dociepleniem ponad jętkami stanowić będzie składzik nieogrzewany i niedocieplony. Proszę o jakieś propozycje/rozwiązania.
  7. Kuchnia może być np. taka Zastąpi choć trochę brak spiżarki. Wydłużona na jadalnię/salon zwiększa się na ok 13m2. (3,92 x 3,41)
  8. Zamawiałem bezpośrednio w firmie Schock. Rachunek opiewa na taką kwotę. Tak mam zastosowane pustaki cokołowe. Kamery termowizyjne wyłapują straty ciepła na połączeniu stropu z płytami balkonowymi, nawet po izolacji płyty styropianem góra i dół. Faktycznie są różnice w zbrojeniu. Pozdrawiam
  9. Do mycha3 Dzięki, za daleko. Rozważam skorzystanie z CERMAG-u, tam również wykonują aranżację w cenie.
  10. builderhouse Za isokorby zapłaciłem 1154 euro. w tym koszt przesyłki na palecie ok. 390 zł. Zamówiłem 11 szt, niestety 1 za dużo (mam na sprzedaż jakby ktoś chciał ). Zwrot z inwestycji w isokorby - niestety niewiadomo kiedy Kamery termowizyjne wyłapują straty na balkonach. Zabawne było to, że ekipa montująca isokorby była pełna obaw czy wytrzyma obciążenie płyty balkonowej. Jak ściągali stemple to byli mocno...... Wręcz się dziwili, że zdecydowałem się na takie rozwiązanie. Jak by nie było zgodne z projektem Pozdr. D.
  11. Mycha3, który to sklep wykonał Wam aranżację na zasadach o których piszecie? D.
  12. Tak właśnie było. Nasza łazienka jest powiększona o pralnię. Ponad to mamy układ pomieszczenia odwrócony. Po połączeniu pomieszczeń w łazience pojawił się słup nośny, mnij więcej w miejscu wskazanym przeze mnie w poprzednim tekście. Pozdrawiam
  13. Czy aby na pewno jest to zdjęcie z widokiem okna balkonowego? W kabinie natryskowej widać linię pionową, która wskazuje bardziej na obudowany słup nośny konstrukcji dachu. Proszę o pokazanie przeciwległej strony. Pozdrawiam
  14. Witam, Podłogówkę wyłożę na " widelec", myślę że dam radę. Napowietrzanie dołożę przy umywalkach oraz przy wannie, choć nie jest ostatnim przyborem na tej linii. Kolejność podłączeń w pionie nadal mnie martwi. Niestety naprawdę nie mam jak wyjść z WC poniżej czwórnika fi50. Mam po lewej stronie belkę nośną terivy i musiałbym ją przerwać. Konstrukcyjnie, lipa. Dołożenie pionu kategorycznie odpada. Miałbym jeszcze jeden pion w salonie i to w części z TV i odgłosy szumu wody, których chcę uniknąć. Umywalki to nie natrysk ale szafa w holu to co innego Położyłem wszędzie fi 50. Spadki niewielkie. Pozostaje jeszcze WC i bidet. Jarek, rady bezcenne, dziękuję.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...