Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

poszukiwana

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    56
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez poszukiwana

  1. myślałam o metalowych w ścianie wspornikach
  2. nadal nie mam pomysłu na te schody jest jakis bezpłatny program do ich projektowania?
  3. no tak.. ale problem jest w wypłacie kolejnych transz - mogą mi wypłacić mniej lub wcale jesli okaże sie, że za te kasę co mi dali nie zrobiłam ścian działowych (ja ich nie chcę, ale w projekcie są) więc czy nie powinnam iśc do architekta poprosic o wykreslenie scianek, potem iść do kierownika i poprosic o wpis w dzienniku że wykonano zgodnie z projektem? (wtedy nie powinien przyczepic się do niczego?)
  4. Mamy w projekcie dom z poddaszem uzytkowym. Zdecydowalismy się zrobić w pełni wykończony parter domu (salon, sypialnia, pokój dziecka, kuchnia i łazienka z toaletą). Na poddaszu będą oczywiście okna, pełne ocieplenie, otynkowany, pomalowany, wykonane ogrzewanie, elektryka, pociagbnięte rury kanalizacji wody i na całej powierzchni panele (taki jeden wieeeeeelki pokój). Przygotowany do podziału na pokoje i łazienkę w przyszłości. Czy w związku z tym, iż w projekcie są na poddaszu ścianki działowe i podział na pokoje i łazienkę i koszt ich wykonania był podany w pozycji kosztorysowej dla banku (ogólnie - ścianki działowe) to czy rzeczoznawca podaważy ten punkt kosztorysu? Dodam, iz oczywiście na parterze ścianki działowe mamy Drobne zmiany nastąpiły tez na parterze (układ pomieszczeń) - czy rzeczoznawca z banku będzie wnikał, że zostało to zrobione nieco inaczej? czy raczej powinnam przed wizytą rzeczoznawcy iśc do architekta - zlecić wprowadzenie w projekt zmian a potem wpis kierownika budowy w dziennik, że zrobiono zgodnie z projektem? czy rzeczoznawca z banku będzie robił z tego tytułu problemy? (tzn. że wedle pierwotnego projektu za ścianki powinniśmy wydac tyle i tyle.. i że tu i tu powinna byc łazienka i kafelki itp. ale że tego wszystkiego nie ma to nie dadzą nam tych kilkunastu tysięcy? ) Zmiany te pozwolą nam zagospodarować "uzyskane" w ten sposób środki (ok. 11 tys.) na inne o wiele bardziej potrzebne materiały do wykończenia parteru, a poddasza i tak na razie nie potrzebujemy. Tylko martwię się tym rzeczoznawcą..
  5. ja mam porotherm 25 (uściślam) planuję kaloryfery (nie podłogówkę)
  6. jak to się ma do ściany? (tzn. kwestia min. styropinau do rodzaju ściany - ja mam porotherm) i teraz przeliczam i wychodzi.. 15 styropian 0,040 R=375 0,042 R=357 20 styropian 0,040 - 500 0,042 - 476 cena 0,042 - 109 zł/m3 cena 0,040 - 128 zł/m3 a mam 180 m2 jak teraz wyliczyc opłacalność? czy wełna nie wyjdzie taniej? czy mogę dać rózne grubości styropianu? (np. od północy i wschodu 20, od zachodu i południa - 15 a np. kotłownia na paliwo stałe 10? - czy to zły pomysł?)
  7. o rany może jednak wyjdzie coś bardziej.. tradycyjnego
  8. schody są drewniane, konieczna jest modyfikacja projektu w miejscu schodów (ze względu na powiększoną kotłownię na paliwo stałe) i teraz nie wiem czy mi cos z tego wyjdzie.. pierwotnie było: 15 schodów zabiegowych 18,5 cm wysokości i 25 szerokości
  9. a jakie toto? czy ktoś mógłby mi wywrysowac schody na tej mojej powierzchni?
  10. płyta OSB - myslałam o 22 bo 18 za chuda (ale jesli się mylę to prosze o podpowiedż w kwestii grubości owej płyty), a na to płytki
  11. raczej przy podziale parter piętro nie wyjdzie ściana przeciwpożarowa.. a jaka to wogóle ściana przeciwpożarowa?? może jakoś się uda..
  12. mam miejsce na schody 190 x 210 (szerokość obu biegów) i wysokość 2,60 + strop ok. 20 cm czy wyjdą z tego wygodne schody? z pewnością zabiegowe, ale czy nie za krótki wyjdą stopnie?
  13. róznica w cenie jest ok. 20 zl/m3 - czy duża jest róznica w "cieplności" i drugie pytanie - może wyjdzie wełna taniej? (przy założeniu grubości 15 cm) szukam najtańszej opcji proszę o opinie
  14. uuuppp czy nikt nie wie jakie techniczne warunki musi spełniac taki lokal? jakies bhp??
  15. jesli murarza mam za free jakie są minusy tego rozwiązania kontra karton-gips (przy założeniu własnej robocizny)
  16. jak najtaniej zrobić schody? czy płyta OSB przymocowana z obu stron na ścianach i na środku podparta też na ściance, a na płytach płytki - czy to będzie ok? a może jakis inny sposób na tanie schody?
  17. Jakie warunki techniczne musi spełniać dom jednorodzinny, aby wyodrębnić 2 niezależne lokale mieszklane z osobnymi KW? (nie jest to bliżniak - tylko podział na parter/piętro) Jak to sie odbywa - wszelkie informacje na temat wskazane (linki, własne doświadczenia)
  18. chodzi mi o cegłę taką po rozbiórce stodoły
  19. dostaliśmy za darmo full takiej białej cegły - czy ona nadaje sie na ścianki działowe? jakie są argumenty za, a jakie przeciw?
  20. no to mi wychodzi roczna oszczędność mniejsza niż 400 zł
  21. jaka różnica cieplna jest między oknami 0,7 a 1,0 ? (róznica w cenie jest znaczna, ale jaka jest różnica w kwestii ciepła)
  22. Szukam ekipy do stanu surowego zamkniętego, inf. prosze na priv. Dziekuję!
  23. Szukam ekipy do stanu surowego zamkniętego, inf. prosze na priv. Dziekuję!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...