Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

iwcia74

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

iwcia74's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy zagląda tu ktoś, kto remontował mieszkanie (najlepiej w starym budownictwie) i może polecić sprawną ekipę remontową?
  2. chciałam zapytać o rząd kosztów zanim w ogóle do nich wystartuję bo do wyceny trzeba czegoś więcej niż telefon, a ja nie jestem z Poznania. ale ok, rozumiem
  3. witaj czy ja również mogłabym dostać namiary? z góry dziękuję.
  4. witaj czy mogłabyś powiedzieć ile płaciliście za projekt? (może być na pw)
  5. iwcia74

    Grupa Szczecińska

    witajcie czy ma ktoś poleconego architekta/projektanta? (jak już było podawane to przepraszam, ale ten wątek ma ponad 1000 stron) i jeszcze jedno: z jakim kosztem trzeba się liczyć zamawiając projekt indywidualny (około 160 m kw.)
  6. witajcie czy ma ktoś poleconego architekta/projektanta? (jak już było podawane to przepraszam, ale ten wątek ma ponad 1000 stron) i jeszcze jedno: z jakim kosztem trzeba się liczyć zamawiając projekt indywidualny (około 160 m kw.)
  7. Wojtku, dziękuję za odpowiedź nie twierdzę że należy inspirować się konkretnym meblem (w sumie dlaczego nie?), ale że jak juz mamy możliwość kształtować rozmiary przestrzeni dobrze jest wiedzieć co dostępnego na rynku jesteśmy w stanie w tę przestrzeń zmieścić naprawdę najwięcej czasu i nerwów zajęło mi znalezienie przedmiotów które wymyśliłam że chciałabym w konkretnych miejscach postawić, za ludzką cenę i możliwe do sprowadzenia. wydaje mi się że w projektowaniu domu etapy funkcji ergonomii i tzw. detalu powinny iść trochę równolegle (wielokrotnie była już mowa tym że właściwie zanim zostanie wbita łopata powinno się mieć wizję wszystkich pomieszczeń bo potem są problemy, jeśli mam wizję np. kuchni to mogę (w oparciu o zasady) dostosować projektowany dom do tej właśnie wizji (chyba po to robi się projekt indywidualny?) jeśli chodzi o drugą kwestię to bardzo się cieszę że masz takie zdanie, zadałam pytanie trochę prowokacyjnie, bo spotkałam się już kilka razy z opinią że dobre wnętrze to tylko za odpowiednią kasę bo zamienniki to już beee
  8. bardziej chodziło mi o sytuację gdy nie stać mnie na lampy dizajnerskie za kilka-kilkanaście tysięcy sztuka, a nie chcę tym samym rezygnować z określonego stylu, wiadomo że nie każdego stać na oryginalnego Moneta, ale gdy mnie na niego nie stać to oznacza że mam sobie w domu zrobic kicz?
  9. jestem tylko amatorem, mającym na dodatek doświadczenie tylko z jednym mieszkaniem (za to dwupoziomowym) ale wypowiem się odnośnie cytatu powyżej jest częściowo prawdziwy w przypadku urządzania wnętrza na którego kształt nie mieliśmy wpływu. Częściowo? otóż plan urządzenia miałam rozrysowany na papierze zanim blok został wybudowany, wszystko wymyślone, meble wyobrażone, wszystko się mieści, ergonomia w porządku (mieszkam 2 lata i jeśli chodzi o organizację przestrzeni nadal nie mam zarzutów), ALE potem okazuje się że idealnie komponujący się narożnik, świetnie zaprojektowany na kartce kosztuje majątek i zaczyna się kombinowanie, że szafki na rtv takiej jaka będzie idealna nie dostanę i muszę robić na zamówienie, że wyrko jedyne jakie pasuje mi do wizji kosztuje 6 tysięcy i znów kompromisy moje doświadczenie jest takie że najpierw wymyślamy jaką chcemy np. kuchnię a do tego dostosowujemy wymiar ścian, bo potem okazuje się że szafki sie nie mieszczą, albo trzeba robić (jak ja) szafki do łazienki na zamówienie bo żadne standardowe mi pod umywalkę nie wchodziły wtedy nie stać mnie było na architekta, ale w przyszłym budowaniu chciałabym mieć koło siebie osobę która zna najnowsze oraz nietypowe technologie (np. beton na podłodze) dzięki czemu to do czego ja dochodzę po kilku miesiącach mam "na wyciągnięcie ręki", to samo tyczy się kafli mebli kuchennych itp (oczywista pierwsze spotkania spędzamy na pogawędkach o gustach i architekt wie w jakim obszarze się poruszamy), który ma wizje i wie jak ją przekształcić w rzeczywistość i najważniejsze-potrafi zrealizować wizję za ludzką kwotę (i nie mówię tu o koszcie projektu) i na koniec pytanie do projektantów: czy projektując w oparci o potrzeby estetyczne inwestora bierzecie pod uwagę ile realizacja będzie kosztować, i czy udaje się wymieniając materiały na tańsze uzyskać podobny efekt? i jeszcze jedno: co polecacie oglądać: jakie strony, blogi, gazety? gdzie szukać dobrych wzorców?
  10. witam mam okazję kupić bardzo tanio działke podmokłą i torfową; tak tanio że nawet po wymianie gruntu i/lub wzmocnieniu fundamentów palami nadal będzie to okazja cenowa. Czy jest może ktoś kto budował na takiej działce i ma oszacowane koszty ww? (wymiana gruntu i/lub pale)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...