Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sm6

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sm6

  1. Myślę, że klucz nie leży w tym czy ściana ściana pod oknem jest pionowa czy prostopadła do okna. U mnie jest prostopadła do połaci okna i nie ma problemów z wykraplaniem się wilgoci. Trzeba dopilnować, żeby okno bardzo dokładnie uszczelnić wełną przed zamontowaniem obudowy g-k. Możliwe, że same okna wraz z systemem montażu tez mają na to wpływ. Ja mam okna Roto. Przesyłam reklamówkę, pokazującą sposób montażu, u mnie wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciach. http://www.roto-frank.com/dst/uploads/media/Roto_WDF_7_A4_PL_oddzielnie_strony_na_www.pdf
  2. Od kilku miesięcy ogrzewam dom kominkiem z płaszczem wodnym (Hajduk Volcano), podbnie jak u Ciebie spiętym z podłogówką i kaloryferami. Temperatura w domu, bez żadnych problemów 22-23 st (nastawa wody na płaszczu 56 st) dlatego coś jest u Ciebie nie tak. Ja miałem na początku problemy z rurą doprowadzającą powietrze (wlot w ścianie zewnętrznej był zasypany gruzem), dymiło, nie chciało się palić. Po udrożnieniu dopływu powietrza wszystko zaczęło działać. Sprawdź też dokładnie komin. Sugerowałbym też kontakt z dostawcą kominka i ścięgnięcie serwisanta. Pozdrawiam i nie przejmuj się złośliwościami, niektórzy tak mają.
  3. sm6

    Zwrot VAT

    Zasada jest taka, że trzeba załączyć potwierdzenie, że faktura została rzeczywiście zapłacona. Jeżeli w treści faktury jest napisane, że zapłacono lub jest pieczątka "zapłacone" to oczywiście nie potrzebne są inne potwierdzenia. Ja dałem kopie wyciągów z konta, bo miałem je w komplecie a nie chciało mi się iść do banku po brakujące potwierdzenia przelewów. Miałem też taką sytuację, kiedy faktura była zapłacona gotówką a było w niej napisane termin płatności 7 dni. Wtedy dostałem z księgowości tej firmy potwierdzenia wpłaty.
  4. sm6

    Zwrot VAT

    Ja wtedy podłączałem pod fakturę wydruk potwierdzenia przelewu bankowego lub kopię wyciągu z konta i było ok
  5. sm6

    Zwrot VAT

    Jestem świeżo po kontroli Urzędu i protokole. Poniżej materiały, których NIE MOŻNA ODLICZAĆ. Z lampami/oprawami to rzeczywiście loteria. W przypadkach wątpliwych warto wpisać, Urząd sam to koryguje i nie robi z tego problemu: Materiały nie opodatkowane wcześniej 7%: 1. Wkręt do płyt g/k 2. Wkręt hartowany do drewna 3. Kołek do styropianu 4. Kołki rozporowe 5. Śruba do obejmy rury spustowej 6. Wkręt farmerski 7. Roleta wewnętrzna do okien połaciowych 8. Drzwiczki kwasoodporne do przewodów wentylacyjnych 9. Drzwiczki malowane proszkowo do przewodów wentylacyjnych 10. Naczynie przeponowe Reflex 11. Taśma mocująca do naczynia przeponowego 12. Manometr 13. Zestaw do ogrzewania podłogowego Danfoss 14. Wężyk ˝ x ˝ 15. Folia paroizolacyjna Nie są materiałami budowlanymi: 1. Okap kuchenny 2. Lampy (określone na fakturach jako plafon, reflektorek, lampa wisząca), ale zostały uznane: zestaw oczek halogenowych, oprawa ctx, oprawa sufitowa, schodowa, oprawa mat Quatro) Materiały nie związane z budową budynku mieszkalnego: 1. Kostka brukowa, odwodnienie liniowe, ogrodzenie
  6. Dla mnie zestawienie zrobił cieśla, który montował więźbę i zadziałało. Sugeruję takie rozwiązanie również dlatego, że projekt projektem a fachowiec czasami wprowadza pewne zmiany na budowie i lepiej żeby sam zestawił materiał.
  7. Nie mam obróbki. Kamień jest cofnięty o ok. 2 cm w stosunku do tynku powyżej.
  8. Nie przeliczyłem dokładnie kosztów, ale szacunek powykonawczy dodatkowych kosztów byłby taki: drewno - 3500 (z uwzględnieniem desek pozostałych z szalunków) robocizna - 2500 folia paroprzepuszczalna droższa o - 1000 Nie żałuję decyzji. Dom stoi od 1,5 roku, nie było żadnego przecieku. Pełne deskowanie wymusza dokładność wykonania, folia nie może obwisnąć bo leży na deskach i nawet gdyby woda dostała się pod dachówkę, to ma szansę spłynąć po płaskiej powierzchni. Zwracam tylko uwagę, że do pełnego deskowania musi być zastosowana specjalna folia.
  9. Mam na cokole ciężki dolomit (ok. 4 cm grubości). Wykonawca najpierw wylał betonowy wspornik mocowany do ściany fundamentowej (pręty zbrojeniowe wbite do ściany fundamentowej, całość zalana betonem) i dopiero na takim wsporniku murował cokół z kamienia, klejąc go równocześnie do styropianu.
  10. Ja zrobiłem parapety zewnętrzne z płytek podłogowych, tych samych co na tarasie. Hałasu nie ma.
  11. 5000 brama przesuwna 4 m z napędem, sterowaniem, montażem bez wypełnienia drewnem - brama jest jest podzielona na pół - przy otwieraniu jedna część chowa się za drugą, dzięki czemu potrzeba mniej miejsca co jest istotne w przypadku mojej wąskiej działki
  12. sm6

    zapytanie butle gaz 33 kg

    Sprawdzałem ten temat. Skontaktuj się z Gaspolem - oni dzierżawią butlę, nie trzeba kupować. Do kotła potrzeba kilku butli połączonych w baterię. Są zasady ustawiania butli o takiej pojemności, inne niż dla butli 11 kg - trzeba się udać do projektanta.
  13. Właśnie skończyłem układanie fundamentów pod ogrodzenie. Użyłem prefabrykowanych elementów betonowych (patrz link http://www.joniec.pl/fundamenty.php). Zaleta tego rozwiązania polega na tym, że belki nie są połączone na trwałe z fundamentami słupków i dlatego mogą podlegać ruchom związanym z przemarzaniem gruntu. Do tych elementów pasują słupki z rury kwadratowej 6x6 cm + siatka ogrodzeniowa.
  14. U mnie (Kraków) tynki gipsowe wyszły "na gotowo" po 26,50 zł/m2. Jestem zadowolony z wyglądu ścian. Zrobiłem tynki gipsowe również w garażu i łazienkach - zgodnie z kartą katalogową Knauf.
  15. Jeżeli rura jest częścią Zakładu Wodociągów, to jest ich własnością i niespecjalnie można coś z nią zrobić, na przykład zaślepić i zlikdować. Normalna procedura, kiedy wiadomo o kolizji przed awarią, jest taka, że Inwestor na etapie projektowania występuje do Zakładu Wodociągów z wnioskiem o Warunki Techniczne przełożenia sieci. Dostaje te warunki i tam jest napisane, że musi sobie tę sieć przełożyć na własny koszt, po uzgodnieniu projektu, ZUDPIE, pozwoleniu na budowę i podpisaniu umowy z Zakładem. W sytuacji awaryjnej trzeba kombinować - sugerowałbym wezwanie na nadzór autorski Architekta, który podpisywał Plan Zagospodarowania Terenu w Projekcie budowlanym. Projektant oceni Twoją sytuację - nie da się tego zrobić przez Forum.
  16. Kraków umówiłem się na 40 zł za robociznę styropian + tyn bez materiału
  17. 30.000 to za dużo. Cena robocizny w Krakowie zima 2007 24.500 zł- więźba, pełne deskowanie, dachówka ceramiczna, rynny, okna dachowe - dach dość skomplikowany o powierzchni ok. 270 m2
  18. Ja kupiłem Roto, drewniane, niedawno zamontowane. Kryterium było to, że w standardzie mają kolor brązowy od zewnatrz. Zobaczymy jak będzie później, na razie jestem bardzo zadowolony z jakości - punkt obrotu na wysokości 3/4 okna powoduje, że nie trzeba się schylać przy otwartym oknie. Bardzo fajnie działają amortyzatory zatrzymujące okno w pozycji otwartej + kratka wentylacyjna z możliwością zamknięcia, dla mnie super
  19. Ja dostałem wycenę 40 zł za m2 w Krakowie - sama robocizna za komplet ocieplenie + tynk
  20. Kraków - 700 zł/m3 jodła, z dowozem, bez impregnacji
  21. Dach w Krakowie - 280 m2 - więźba, deskowanie, folia, dachówka ceramiczna, rynny - 70 zł/m2
×
×
  • Dodaj nową pozycję...