Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

EdytB

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez EdytB

  1. EdytB

    Zimne grzejniki

    Mam pytanie czy jeżeli jest nowa instalacja grzewcza w nowym domu, kocioł dwufunkcyjny gazowy kondensacyjny a po włączeniu ogrzewania grzejniki u góry są ciepłe/gorące a u dołu grzejnika są letnie - czy tak ma być? Dlaczego nie są całe gorące (za wyjątkiem łazienki gdzie jest mały grzejnik i jest cały gorący). Dlaczego na poddaszu jest cieplejszy grzejnik niż na parterze w pomieszczeniu, które jest najchłodniejsze w całym domu? Fachowiec twierdzi, że tak ma być i jak będziemy grzać pełną parą to wtedy trzeba zobaczyć i że grzejniki oddają ciepło do pomieszczenia a to pomieszczenie, które jest najzimniejsze ma chłodny u dołu grzejnik to tak ma być ponieważ ten grzejnik oddaje szybciej ciepło skoro pokój jest chłodniejszy od pozostałych. Nam to jednak nie daje spokoju, wszystkie grzejniki odpowietrzyliśmy, mimo to nie są całe gorące. Jak przykręciliśmy grzejniki na 4 z 5 to zrobiły się zimne, przecież nie może tak być jest jeszcze 3, 2 a tu przy 4 już są zimne. Jakie są wasze doświadczenia, czy te nowe grzejniki tak grzeją że nie są całe gorące?
  2. Mam do wykończenia poddasze małego domku, na parterze jest 63m2, na poddaszu ok. 45m2. Dach dwuspadowy, w ścianach szczytowych okna. Do zrobienia: wyłożenie wełny 15 cm, stelaż, wełna 5, płyty karton-gips. Do tego elektryka, kable są podciągnięte. Wyciągnięta jest również już instalacja co, woda i kanalizacja. Na poddaszu mają być dwa pokoiki i wc. Wc wypłytkowane do wysokości 1,8m reszta malowanie. W sumie użytkowe pozostanie 35m2 na górze. Ile może kosztować ocieplenie poddasza, postawienie ścianeki sufitu z karton-gipsu, zrobienie instalacji elektrycznej, położenie podłogi 35m2, wyłożenie wc płytkami i zamontowanie wc i umywalki? Ekipa nam za samą robociznę zaśpiewała 13 000 zł., gdzie jest to mały domek.
  3. Czy naprawdę nikt nic nie napisze?
  4. Czy warto budować dom na działce, na której jest wysoki poziom wód gruntowych? Na wysokości 50 cm jest już woda. Jak wówczas wykonać fundamenty i izolacje? Czy dom posadowiony na takim gruncie jest bezpieczny i nic się nie stanie w przyszłości z fundamentami? Proszę o porady, najbardziej właśnie boję się tej wody. Na sąsiednich posesjach sąsiedzi mieli problemy, u jednego wodę wypompowywali żeby zrobić fundamenty. U innych z kolei kotłownia była obniżona w stosunku do gruntu i wchodziła woda. Teren jest gliniasty, są stare dreny i do tego ta woda.... Proszę o opinie czy warto jednak coś zrobić czy dać sobie spokój z taką działką...
  5. EdytB

    W

    Pozwoliłam sobie napisać tutaj, ponieważ mamy z mężem ciągle wątpliwości rozterki co do budowy naszego domu. Bierze się to stąd ponieważ tam gdzie mamy działkę, znamy większość sąsiadów - i wiemy z ich opowiadań że warunki do budowania są bardzo trudne. Glina i wysoki poziom wód gruntowych. Praktycznie każdy musi robić opaskę wokół domu, problem z odprowadzeniem tej wody. Nie ma kanalizacji. Do tego żeby było ciekawiej, droga wzdłuż której położone są działki jest prywatna i wspólna wszystkich osób mających działki.... W związku z tym narazie jest w opłakanym stanie, w tej chwili nie ma sensu nic robić ponieważ za chwilę będą kłaść wodę i gaz, ale potem trzeba będzie coś z tym zrobić. Wodę żeby było śmieszniej załatwialiśmy sami. Nikt się tam tego nie podjął, także my doprowadziliśmy do uzyskania pozw. na budowę wodociągu i składamy się wspólnie na jego budowę. Inni rozpoczęli już budowy. Zastanawiamy się czy rozpocząć tę budowę czy też kupić mieszkanie w bloku. Nie mamy sił z mężem żeby podołać i pilnować non stop na budowie, boimy się jakichś fuszerek. Z drugiej strony 14 budynków już tam stoi, więc chyba i u nas dałoby radę postawić dom. Włożyliśmy w to wszystko sporo naszej pracy, mając działkę i pozw. na budowę i kupić mieszkanie to byłaby porażka. Proszę o porady i opinie, co radzicie, dziękuję za zrozumienie.
  6. Dom parterowy, bez użytkowego poddasza, nie podpiwniczony, dach kopertowy, całkowita powierzchnia 92m2, w tym użytkowej 85m2. Dom budowany z maxa 29cm, dachówka ceramiczna - ile może może kosztować robocizna, sami nic nie robimy we własnym zakresie.
  7. Mam na oku działkę, która jest obniżona w stosunku do drogi i ma łagodny spad ku końcowi działki. Dom powinien być wyniesiony przynajmniej na równi z drogą prawda? Jak zniwelować ten spad? Czy trzeba nawieźć ziemi?
  8. Chciałam zapytać o taką rzecz, znalazłam piękną działkę pod budowę, jest idealna tylko .... jak to bywa nic nie jest do końca dobre. Ziemia - jest twarda i cała popękana - czy to jest objaw że tam jest sama glina? Teraz długo już nie było deszczu i ta ziemia jest twarda i cała spękana. Proszę o porady, jak rozpoznać że ziemia pod budowę jest ok.
  9. Proszę o pomoc. Zaczęliśmy budowę naszego domu z mężem, lecz oboje za bardzo do tej pory nie znaliśmy się na tym fachu. Obecnie czytając coraz więcej stwierdzamy szereg błędów na budowie. np. 1) nie schodzące się pustaki zaklejone zaprawą /podobno taka partia/ 2) zła zaprawa, 3) murłata położona od razu na wieńcu bez położenia najpierw papy, 4) źle wymierzone dwa okna /wskazania kierownika budowy/, 5) zrobiona podbitka a nie ocieplona murłata i pewnie inne ..... Pierwszy krok jaki chce podjąć to ostra rozmowa z wykonawcą, dalej zażyczyłam sobie protokołu zdawczo-odb. do faktury, którą będzie wystawiał na której wpiszę wszystkie uwagi i roboty do poprawy, następnie chcę ściągnąć inspektora nadzoru a potem zrobić zdjęcia domu. Chciałabym obniżyć wykonawcy umówione w umowie wynagrodzenie, ale w umowie nie mam nic o karze za błędy itp. czy w takim razie pozostaje mi tylko sąd w ostateczności?
  10. Proszę o opinie w użytkowaniu kuchni gazowych i elektrycznych - które są lepsze Waszym zdaniem? Zastanawiam się nad wyborem czy kupić kuchnię gazową czy też elektryczną. Będę wdzięczna za wszystkie uwagi. Dziękuję.
  11. Proszę o opinie w użytkowaniu kuchni gazowych i elektrycznych - które są lepsze Waszym zdaniem? Zastanawiam się nad wyborem czy kupić kuchnię gazową czy też elektryczną. Będę wdzięczna za wszystkie uwagi. Dziękuję.
  12. EdytB

    MUROWANIE

    dziękuję. jutro z nimi rozmawiam.
  13. Mam takie pytanie. Murarze stawiali dziś ściany z porothermu 25 cm. Zauważyłam, że tam gdzie są szczeliny pomiędzy pustakami pionowo - dawali zaprawę cementową. W niektórych miejscach te szczeliny mają po 3 cm. Poza tym w jednym miejscu zauważyłam, że pustaki nie przylegają do siebie, jest szczelina widoczna na wylot. Proszę napiszcie - czy pustaki powinny przylegać do siebie, czy można robić takie szczeliny - czy powinni w takim razie docinać pustaki i je wstawiać w brakujące miejsca? Dziękuję
  14. Nie umawiałam się na posiłki dla ekipy. Bardzo dziękuję za wskazówki. Zrobię podobnie.
  15. Tak pytam, ponieważ wczoraj byłam na budowie to niby żartem mówili że coś "sucho" jest - to wiadomo o co chodzi. Umowę mam z firmą budowlaną i z właścicielem rozliczam się ze wszystkiego a ta ekipa to pracownicy tego właściciela i on im płaci za wykonaną pracę.
  16. Zwracam się do Was z prośbą o porady. Zaczęliśmy budowę. Mamy jedną ekipę do stanu deweloperskiego. Jakie są Wasze doświadczenia z ekipami jeśli chodzi o takie rzeczy - czy przywoziliście im jakieś napoje, jedzenie itp. ??? Nie wiem jak mam się zachować - czy coś im przywozić na budowę - jestem jeszcze laikiem w tych sprawach. Pozdrawiam
  17. Działka nr 1 jest położona w sąsiedztwie lasu, wkoło nie ma innych domów jak narazie. Natomiast działka nr 2 jest na osiedlu domków jednorodzinnych, gdzie po naszej stronie drogi i za nami jeszcze nikogo nie ma i pewnie długo nie będzie sporo domów ponieważ to mała miejscowość. Wiem, że przy działce nr 2 mam ten komfort, że kupuję od urzędu miasta pewną działkę. Działka nr 1 jest bardziej malowniczo położona natomiast przy działce nr 2 mam komfort że wszystko jest i bez problemu będę mieć prąd wodę gaz telefon i niedługo kanalizację i drogę z prawdziwego zdarzenia.
  18. Mam ogromny problem, może doradzicie mi choć trochę. Chcę kupić działkę - do wyboru mam dwie: 1) jedna położona blisko lasu, spokój, media przechodzą przez skraj działki. Cena wyższa. Nie ma szans żeby była kiedykolwiek kanalizacja. Co do załatwienia wody też trochę problemów ale ma być na jesień. działka od prywatnej osoby. do sklepu, apteki, CPN 3-4 km. 2) działka od urzędu miasta przy ulicy gminnej. Nie ma problemu z mediami. W przeciągu dwóch lat będzie kanalizacja a potem ulica wybrukowana lub asfalt. Działka położona jest blisko głównej drogi ale przy drodze wewnętrznej osiedlowej. Do lasu 30 m. Jedyną uciążliwością może być słyszalny ruch z głównej ulicy (ale nie jest to droga krajowa itp. ruch standardowy). Cena przynajmniej o połowę niższa niż od prywatnej osoby. I co tu teraz wybrać ???? Proszę o opinię.
  19. Proszę poradźcie gdzie mogę znaleźć projekty domów gdzie przewidziano kotłownię i możliwość ogrzewania piecem np. na eko groszek? Wszędzie są projekty domów na ogrzewanie gazowe. Szukam projektu, który umożliwiałby zarówno ogrzewanie eko groszkiem jak i gazem. Proszę poradźcie gdzie szukać .....
  20. Mam nadzieję, że ktoś mi doradzi, ponieważ ja powoli tracę ochotę i chęć na budowanie własnego domu. Mamy z mężem działkę, dokumentację, kredyt i ekipę umówioną od marca ale .... kupując działkę pytaliśmy o podłączenie mediów - wszędzie powiedziano nam nie ma problemu. Nagle okazało się że nas budujących jest więcej a rurociąg stary i spadnie ciśnienie, zabraknie u kogoś wody. Działka leży przy prywatnej drodze wydzielonej z pasu działek i każdy właściciel ma w niej udział. Okazało się, że to nasza prywatna inwestycja i musimy wyłożyć kasę. Wiadomo jak w dzisiejszych czasach jest ze spółkami .... Poza tym oboje z mężem pochodzimy z bloków. Dla nas dom to zupełnie coś nowego. Tak zastanawiam się - te problemy z wodą (która ma być tak obiecuje urząd gminy) i to że jesteśmy przyzwyczajeni do bloków - czy sobie dać spokój czy jednak podjąć to wyzwanie......
×
×
  • Dodaj nową pozycję...