Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ajac

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ajac

  1. Witajcie sąsiedzi . Bardzo się cieszę, że się odezwaliście . Działkę mamy dokładnie na granicy Mietniowa i Chorągwicy przy drodze gminnej na Raciborsko. Jestem bardzo ciekawy, gdzie Wy będziecie budować i jaki dom? Bezwzględnie się z Tobą zgadzam - co kabel to kabel, ale mimo wszystko, obserwując obecny postęp technologiczny jestem skłonny stwierdzić, że nadejdzie czas, gdy nie będzie już mowy o kablach. Ja na razie mieszkam w bloku i mam ruter z wbudowanymi czterema switchami D-Link DI 524. Zabytek wręcz (na allegro można nowy kupić za niecałe 100zł), ale od trzech lat działa bezawaryjnie nawet wtedy gdy od odbiornika dzielą go dwie kondygnacje. Podejrzewam, że obecne nowości mają wielokrotnie lepsze parametry.
  2. Witajcie sąsiedzi . Bardzo się cieszę, że się odezwaliście . Działkę mamy dokładnie na granicy Mietniowa i Chorągwicy przy drodze gminnej na Raciborsko. Jestem bardzo ciekawy, gdzie Wy będziecie budować i jaki dom? Bezwzględnie się z Tobą zgadzam - co kabel to kabel, ale mimo wszystko, obserwując obecny postęp technologiczny jestem skłonny stwierdzić, że nadejdzie czas, gdy nie będzie już mowy o kablach. Ja na razie mieszkam w bloku i mam ruter z wbudowanymi czterema switchami D-Link DI 524. Zabytek wręcz (na allegro można nowy kupić za niecałe 100zł), ale od trzech lat działa bezawaryjnie nawet wtedy gdy od odbiornika dzielą go dwie kondygnacje. Podejrzewam, że obecne nowości mają wielokrotnie lepsze parametry.
  3. Witam Panie i Panów. Jak sami widzicie jestem nowy w Waszej grupie, a ponieważ mam nadzieję jeszcze w tym roku rozpocząć budowę postanowiłem się z Wami przywitać. Moja kochana żona ma na imię Jola, a ja tak zwyczajnie Jacek .Mamy jeszcze latorośl, 15 letnią Olę. Bardzo chcielibyśmy wybudować sobie nasz wymarzony domek w Mietniowie w którym dwa lata temu kupiliśmy działkę i bardzo liczę na Wasze ewentualne rady i pomoc. Nasza przyszła chatka: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kornelia/ . Na razie czynimy wstępne przymiarki tzn. wystąpiliśmy do dystrybutorów wszystkich mediów o techniczne warunki przyłączenia, a do wydziału architektury o wypis i wyrys z planu miejscowego. No i najważniejsze skąd na to wszystko wziąć kasę . Jeżeli zamierzasz używać peszla to staraj się prowadzić go jak najłagodniejszymi łukami, wtedy nie będziesz miał żadnych problemów z wciąganiem dodatkowych przewodów ( nie oszczędzaj za bardzo na jego średnicy). Poza tym postaraj się zostawić w nim również drut stalowy, który potem posłuży Ci za pilota. Z OGC pozwolę sobie się nie zgodzić i uważam, a nawet jestem pewny, że WiFi to teraźniejszość i jeszcze większa przyszłość. Sam używam w domu rutera i nie wyobrażam sobie bez niego życia z laptopem w reku. Z dnia na dzień przybywa urządzeń wykorzystujących tą technologię. Co do rozprowadzania przewodów głośnikowych kina domowego to zasady książkowe są następujące ( oczywiście to ideał): głośniki przednie L i R powinny znajdować się na wysokości głowy słuchacza oraz powinny tworzyć z nią trójkąt równoboczny. Głośnik centralny na tej samej wysokości, najlepiej postawiony tuż nad lub na telewizorze. Głośniki efektowe powinny znajdować się na wysokości 180 cm nad podłogą tuż za linią głowy w odległości takiej między sobą jak głośniki przednie. Ustawienie subwoofera nie ma specjalnego znaczenia, ale zadbaj aby w jego pobliżu znajdowało sie gniazdo zasilające ponieważ na ogół są to głośniki aktywne. Oczywiście musi on stać bezpośrednio na podłodze. To na razie na tyle mojego "wymądrzania" . Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.
  4. Witam Panie i Panów. Jak sami widzicie jestem nowy w Waszej grupie, a ponieważ mam nadzieję jeszcze w tym roku rozpocząć budowę postanowiłem się z Wami przywitać. Moja kochana żona ma na imię Jola, a ja tak zwyczajnie Jacek .Mamy jeszcze latorośl, 15 letnią Olę. Bardzo chcielibyśmy wybudować sobie nasz wymarzony domek w Mietniowie w którym dwa lata temu kupiliśmy działkę i bardzo liczę na Wasze ewentualne rady i pomoc. Nasza przyszła chatka: http://www.archipelag.pl/projekty-domow/kornelia/ . Na razie czynimy wstępne przymiarki tzn. wystąpiliśmy do dystrybutorów wszystkich mediów o techniczne warunki przyłączenia, a do wydziału architektury o wypis i wyrys z planu miejscowego. No i najważniejsze skąd na to wszystko wziąć kasę . Jeżeli zamierzasz używać peszla to staraj się prowadzić go jak najłagodniejszymi łukami, wtedy nie będziesz miał żadnych problemów z wciąganiem dodatkowych przewodów ( nie oszczędzaj za bardzo na jego średnicy). Poza tym postaraj się zostawić w nim również drut stalowy, który potem posłuży Ci za pilota. Z OGC pozwolę sobie się nie zgodzić i uważam, a nawet jestem pewny, że WiFi to teraźniejszość i jeszcze większa przyszłość. Sam używam w domu rutera i nie wyobrażam sobie bez niego życia z laptopem w reku. Z dnia na dzień przybywa urządzeń wykorzystujących tą technologię. Co do rozprowadzania przewodów głośnikowych kina domowego to zasady książkowe są następujące ( oczywiście to ideał): głośniki przednie L i R powinny znajdować się na wysokości głowy słuchacza oraz powinny tworzyć z nią trójkąt równoboczny. Głośnik centralny na tej samej wysokości, najlepiej postawiony tuż nad lub na telewizorze. Głośniki efektowe powinny znajdować się na wysokości 180 cm nad podłogą tuż za linią głowy w odległości takiej między sobą jak głośniki przednie. Ustawienie subwoofera nie ma specjalnego znaczenia, ale zadbaj aby w jego pobliżu znajdowało sie gniazdo zasilające ponieważ na ogół są to głośniki aktywne. Oczywiście musi on stać bezpośrednio na podłodze. To na razie na tyle mojego "wymądrzania" . Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...