Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marecki71

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

marecki71's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Tak, rzeczywiście, jest to Dz.U. nr 93. Przepraszam za błąd.
  2. Oczywiście że za to odpowiada inwestor. A co do istotności zmian to taki wykaz zmian niesistotnych zawiera ustawa z dnia 16.04.2004 o zmianie ustwy prawo budowlane (Dz.U. 91 poz 888) Art.1 , 14)b)
  3. marecki71

    Niechciane szambo

    Dopiero co to przechodziłem i też chciałem najpierw szambo. Tak tez mam określone w decyzji o warunkach zabudowy. Ale ma planie zagospodarowania narysowałem tylko, w którym miejscu bedzie zbiornik POŚ, a rozsączkowania juz nie rysowałem. Tak było u mnie.
  4. Ale ten przedstawia postawę tzw. "betonu partyjnego". Ja ze swej strony upewniałem się jeszcze u Powiatowego Inspektora nadzoru budowlanego i on także potwierdza, że mam rację. Wiem, że ten Pan także był u niego o opinię, a kiedy PINB oświadczył mu, że nie ma racji, to powiedział, że PINB nie jest dla niego autorytetem. Na razie czekam na powiadomienie o wszczęciu postępowania. Powinno tam być podane, co mi się zarzuca. Jeśli będzie coś nie po mojej myśli, to chyba narobię temu panu dużego wstydu i oskarżę go o niekompetencje i nadinterpretację prawa. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż. A swoją drogą napisałem też do Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, której jestem członkiem, i jak dotąd odpowiedzi nie otrzymałem. Więc po raz koejny zostało udowodnione, że służy ona tylko do wyciągania kasy.
  5. Witam. Miałem podobną sytuację. W miescu, gdzie zakupiłem działkę nie ma sieci wodociągowej. Kilka działek przed moją kilka osób już wybudowało domy. Na własny koszt wykonali projekty rozbudowy sieci wraz z przyłączmi do swoich posesji. Moja żona jest intalatorem z wykształcenia i wystąpiła do WOD-KAN o warunki przyłączenia do sieci. Takowe otrzymaliśmy bez problemu. Musiliśmy jednak uzyskać zgodę na wykorzystanie projektów tych, którzy zapłacili za ich wykonanie we włąsnym zakresie (mowa o projekcie rozbudowy sieci). I tak moja żona zaprojektowałą odcinek od punktu, na którym kończył się poprzedni projekt. W tej chwili oczekujemy na pozwolenie na budowę tejże sieci. Po uzyskani tego pozwolenia ruszają roboty (przetarg już się odbył), a inwestorem w naszej sytuacji jest Urząd Miasta. Tak to wygląda u mnie. Pozdrawiam
  6. Witam. Jestem tu nowy. Od jakiegoś czasu przeglądam forum. Mam taki problem. Złożyłem projekt z wnioskiem o pozwolenie na budowę. Projekt zawiera dom wolnostający i garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Chodzi właśnie o ten budynek gosp. Pan w starostwie stwierdził, że powinienem się odsunąć z tym budynkiem o 4m od granicy działki sąsiedniej (projekt przewiduje 3m). Uzasadnił to warunkami p.poż. Ściana garażu będzie murowana, okap dachu (dach kryty blachą - więc nie rozprzestrzeniający ognia) wystaje poza obrys budynku o 0,4m (dach dwuspadowy). Działka sąsiednia nie jest zabudowana. Pan opiera się na paragrafie 271 rozp. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, "bo tak było na szkoleniu), w którym ten pan uczestniczył. A na moje pytanie, jak się ma na to paragraf 272 ust. 2, który mówi o tym, że budynki jednorodzinne, zagrodowe, gospodarcze, rekreacji indywidualnej itp. należy sytuować wg paragrafu 12 tego rozporządzenia, pan odpowiedział, że ten paragraf został opuszczony na szkoleniu. Moje pytanie brzmi, czy ten pan miał rację, bo ja zasięgałem opinii znajomego rzeczoznawcy do spraw zabezpieczenia p.poż, a także sam jestem z wykształcenia "budowlańcem" i rozmawiałem z kilkoma kolegami po fachu, to wszyscy oni twierdzą, że ten pan nie ma racji. Proszę o wasze opinie na ten temat. Pozdrawiam. Przyszły budujący.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...