Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

szczukot

Members
  • Posts

    5330
  • Joined

  • Days Won

    2

szczukot last won the day on January 6

szczukot had the most liked content!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Personal information

  • City
    Dobra Szczecińska
  • Województwo
    zachodniopomorskie

szczukot's Achievements

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... (8/9)

  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

32

Reputation

  1. Witam. Jakie prawidłowo są średnice wkrętó, któe pasują do typowych spiralnych kołków do styropianu ? Takie ślimaki co potem można np zamocować lampę itp. Bo zawsze na czuja wkecam co mam, ale warto wiedzieć w sumie co kupować.
  2. Witam. Muszę przerobic jedną z belek na zewnątrz domu. Aktualnie ta co jest ma 75 x 150 mm. No i nigdzie nic takiego nei mogę znaleźć. Szukałem lokalnie (Szczecin) ale też i w internecie. Co to za nietypowy wymiar ? Czy to może jest jakieś 80x160 co się po prostu przez lata zeschło? Gdzie mogę coś takiego kupić ? Musi być to 75 mm. W drugą stronę może byc ostatecznie w przedziale 140-160 Jakoś drewna bez znaczenia - to nie jest konstrukcyjne a ozdobnie.
  3. Jak powinna być dobrana moc jednostki zewnętrznej i jednostek wewnętrznych w multi-split? Czy jednostka zewnętrzna powinna być jak najbardziej dopasowana, czy przewymiarowana, czy może być mniejsza? Bo patrzę na jednostkę zewnętrzną 7 kW, a wewnętrzne 2,7 + 2,7 + 3,5 = 8,9 kW Mogę dać też zewnętrzną 8,5 kW, ale jednak ma ona dużo gorsze wszystkie parametry. Tak naprawdę, te wewnętrzne mogłyby być śmiało 2 kW, ale akurat nie ma takich produkowanych u tego producenta.
  4. Witam Czy wg Was, samodzielny montaż klimatyzacji typu multi-split to trudny temat czy raczej realizowalny? Pomijając typowe prace montażowo-elektryczne (kucie, wiercenia, przykręcanie, podłączanie przewodów itp) to nigdy nie robiłem: 1) kielichowania 2) odpowietrzenia Chyba więcej nietypowych tematów przy montażu klimatyzacji nie ma? Czyli w sumie muszę dokupić kielicharkę i wypożyczyć pompę próżniową z zegarami i to mi wystarczy? Ale rozumiem, że tylko te dwa tematy są raczej nietypowe, i jak to ogarnę to jestem w stanie sam zamontować klimatyzację?
  5. Hej. Jak myślicie, można zrobić sobie jaąs budowę aby zasłonić klimatyzator w domu ? Wiadomo, od góry może być "pusto" bo tam bierze powietrze a nie widać tego. I tam gdzie wydmuchuje jakoś sensowną przestrzeń, aby nie blokować strumienia. Ale cała reszta może być zasłonięta w 100% (lub ewentulanie ażurowo)?
  6. Już nikt nie wybuduje chyba naszego projektu Widzę, że jest w archiwum i raczej nie do kupienia.
  7. Zastanawiam się, czemu większość klimatyzatorów jest wieszanych na ścianach a nie stoi na podłożu ? Ja chciałbym np. u siebie postawić, ale widzę, że wszędzie wieszają. Nawet tuż nad ziemią. [ATTACH=CONFIG]469248[/ATTACH] Czy to ma jakieś zalety czy o co chodzi ? Wydaje mi się, że taki stojący, to pewniejszy "montaż" i łatwiejszy dostęp i teoretycznie wibracje nie przenoszą się na ścianę ...
  8. Jakie macie patenty na ocieplenie "kończących się rur". Ma sporo zakończeń korkiem (czy to na rurze czy w bojlerze), lub np. kranikiem do spuszczania wody itp. I tak nie za bardzo wiem, jak to można ładnie w otulinę ubrać. Na szybko nie znalazłem jakiś gotowych elementów do ocieplania końcówek. Jak to można zrobić? Kończy się otulina i ją np. ściskacie trytytką lub zaklejacie taśmą ? Ale na takim krótkim korku w zasobniku to ciężko zrobić.
  9. No wszędzie potrzebne okna - to jednak 6 pomieszczeń jest. Kominów czynnych brak - jest rekuperator.
  10. Ale z drugiej strony gaz i tak w dalszej przyszłości musi wylecieć. Pytanie więc czy warto pchać się w klimę czy jednak zbierać na pompę
  11. Mam zbiornik CWU ze stali nierdzewnej z zamontowaną grzałką elektryczną. W instrukcji jest napisane: "Każdy zbiornik i każda instalacja musi zostać uziemiona w celu uniknięcia korozji elektrochemicznej." Czy jeżeli grzałka jest podłączona do uziemienia to ten warunek jest spełniony? Nie znalazłem jakiegokolwiek miejsca na zbiorniku, aby można było podłączyć jakieś uziemienie.
  12. Zbiornik w kotle ma 100 l. Woda wpada do zbiornika 300 l i w nim jest wstępnie podgrzewana solarami (oczywiście jak działają) i leci do kotła z zasobnikiem. Obieg podłączony jest też do zbiornika w kotle. ps. Teraz też do tego 300 l dołożę grzałkę elektryczną. Więc będzie podgrzewane np w zimę. Mam nadmiar prądu z PV.
  13. Nie. Ten zbiornik połączony jest do kotła gazowego, który ma w sobie mały zasobnik też. Więc do gazowego trafia już wstępnie podgrzana woda (przez solary).
  14. Zastanawiam się równolegle, czy nie lepiej od razu kupić z dwoma wężownicami ? Tak na przyszłość (pompa ciepła) Dopłata kilkaset zł ale może spokój większy?
  15. Witam Szykuję się do wymiany zasobnika CWU. Aktualnie mam solary, i zbiornik z jedną wężownicą. Ale zastanawiam się, czy kolejnego nie kupić od razu z dwoma ? Tak jakby w przyszłości miała dojść np pompa ciepła (teraz mam gaz, więc wiadomo, że kiedyś musi wylecieć) Dopłata jakieś 400 zł. Co o tym sądzicie? I do tego, czy mogę te wężownice podłączyć sobie po prostu w szeregu teraz? Czy to by nie miało sensu?
×
×
  • Create New...