Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marcindns

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

Marcindns's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ja popieram dywagacje i rozważania jak najbardziej. Ale akurat w tej dziedzinie uważam i pewnie nie tylko ja (bo ktoś spisał te wszystkie normy i akta które reguluja nawet np.kolory przewodów) że nie może byc niedomówień, rozważań, pomysłów itp. bo ktoś wpadnie na pomysł żeby je wykorzystać i może sie to skonczyc nieciekawie dla delikwenta.
  2. "Ale teraz, gdyby N nigdzie nie był uziemiony" Panowie opanujcie sie, zanim zaczniecie dywagacje na temat uziemiania przewodu N zapoznajcie sie łaskawie z układami sieci. Przewód neutralny N (sieci TT, TN-S) lub ochronno neutralny PEN sieci (TN-C, TN-C-S) zawsze jest polaczony z ziemią. Nawet litera T w nazewnictwie układu sieci wskazuje bezposrednie połaczenie jednego punktu układu sieci z ziemią. Istnieje układ sieci IT ale tam nie wystepuje przewód N. To raz, a dwa to jakie łaczenie przewodu PE i N w PEN za róznicówką, o czym Wy piszecie? Przepraszam za ton postu, ale chyba Was delikatnie poniosło
  3. Duzo osób czyta wypowiedzi na forum muratora i ktoś (nie elektryk) mogłby się zasugerować wypowiedzią. Dlatego zabrałem głos w dyskusji. Pozdr
  4. "odłącz przewód PE od wyłączika różnicowopradowego" Gwoli ścisłości przewod PE nigdy nie jest podłaczany do wyłacznika RCD. Nie wprowadzaj zamieszania
  5. Dzieki za podpowiedź, jak tylko pogoda pozwoli sprawdze Twoj sposób.
  6. Dzieki za podpowiedź, ale mam jedno pytanko, czy gdyby Twój sposób mi nie pomógł to czy po zapuszczeniu fug preparatem przez Ciebie podanym w przyszłosci bede mógł zafugować cegly na "0" czy tez ten preparat tak zabezpieczy fugi że już nic sie do nich nie przyczepi?
  7. Komin spalinowy wykonany jest z wysokotemperaturowych kształtek ceramicznych, kominy wentylacyjne z pustakow wentylacyjnych. Cegła pełni funkcje tylko "obudowy zewnetrznej", więc nie widze tutaj błędu
  8. Szkoda psuc mi wygladu kominów tynkujac je - to juz ostateczność. Ostatnie dwie warstwy są wykonane z pełnej cegły klinkierowej, nastepnie komin na ciągach wentycyjnych "przykryty" jest cegłą pełna i pełna ceglą klinkierową i na tym zrobiona jest czapa z zaprawy do murowania klinkieru.
  9. Mój komina ma dwa lata, cegła jakosciowo jest OK, murowana na zaprawie do kinkieru. Zaprawa jest w bradzo dobrym stanie, nie ma ubytkow. Wyglada na to że niestety ale bede musial zafugować na 0. niestety dlatego że dach mam stromy i kominy blisko okapu, a fogowanie trochę potrwa.
  10. Komin jest z kratówki (jest to zaznaczone w pierwszym poście). zakup tekiej cegły nie był podyktowany oszczednoscią, tylko moim brakiem wiedzy i posłuchaniem "fachowców". Teraz mam przez to problemy.
  11. Panie Andrzeju prosze o radę i na poczatku przepraszam że po raz kolejny poruszam problem cieknacych kominów. Niestety ale ten problem dotknął rowniez mnie i szukam rozwiazania problemu. Komin wykonany z cegły klinkierowej "kratówki" i w dodatku murowany na listwach, czyli o cofnietych fugach z zaprawy do klinkieru. Podstawowe dwa błedy w wykonaniu kominów i teraz juz DOBRZE je znam. Obróbka komina wcieta w komin i bardzo dobrze usczelniona silikonem dekarskim. Dodatkowo po pierwszych objawach przeslikonowałem fugi na wysokość pierwszej warstwy cegieł. Wilgoc na kominach, ponizej lini dachu pokazuje sie po obfitych deszczach. Jestem pewien że wnika przez te cofniete fugi. Teraz pytanie, poniewaz dostęp do kominów mam mocno utrudniony ze wzgledu na pochylenie dachu wiec wolałbym uniknac fugowania ich na tzw. "0", czy przesiliokonowanie wszystkich fug na kominie jest w stanie rozwiązać skutecznie moj problem czy tez iść inna drogą. Prosze o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu i dziekuje za zainteresowanie.
  12. Witam i na poczatku przepraszam że po raz kolejny poruszam problem cieknacych kominów. Niestety ale ten problem dotknął rowniez mnie i szukam rozwiazania problemu. Komin wykonany z cegły klinkierowej "kratówki" i w dodatku murowany na listwach, czyli o cofnietych fugach z zaprawy do klinkieru. Podstawowe dwa błedy w wykonaniu kominów i teraz juz DOBRZE je znam. Obróbka komina wcieta w komin i bardzo dobrze usczelniona silikonem dekarskim. Dodatkowo po pierwszych objawach przeslikonowałem fugi na wysokość pierwszej warstwy cegieł. Wilgoc na kominach, ponizej lini dachu pokazuje sie po obfitych deszczach. Jestem pewien że wnika przez te cofniete fugi. Teraz pytanie, poniewaz dostęp do kominów mam mocno utrudniony ze wzgledu na pochylenie dachu wiec wolałbym uniknac fugowania ich na tzw. "0", czy przesiliokonowanie wszystkich fug na kominie jest w stanie rozwiązać skutecznie moj problem czy tez iść inna drogą. Prosze o pomoc w rozwiazaniu mojego problemu i dziekuje za zainteresowanie.
  13. Teoretycznie powinna być szczelina pomiędzy wełną i deskami które są podłogą strychu, ale w jaki sposób wymusic przepływ powietrza i wentylowanie w tej szczelinie skoro boki tej szczeliny i tak są zamkniete przez wełne znajdujacą się pomiedzy krokwiami na skosach dachu?
  14. Jeszcze jedno pytanko. Pomiedzy jetki o grubości 16cm ulożyłem wełnę 15cm, od góry jetki są wybite deskami i dla wyrównania powierzchni (podloga stychu) przykrecona jest płyta OSB 8cm. Nastepnie dołem ulożona jest wełna 5cm - czyli zrobione tak jak w ksiażkach piszą, ale pomiedzy wełna a deskami czyli podłogą strychu brak jest szczeliny powietrznej, takiej jaką stosuje się przy polaci dachu z pełnym deskowaniem. Dach mam kryty blachodachówką, bez deskowania, i z folią wysoko paroprzepuszczalną. Pytanie czy brak szczeliny powietrznej pomiedzy wełną i podłogą drewnianą strychu wpłynie źle na wełnę? Dodam że strych jest nieogrzewany.
  15. Nie chodzi mi o utlenianie , tylko czy wilgoc która gdzies tam w powietrzu jest w perfidny i podstepny sposob nie wniknie w wełnę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...