Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Alina505

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Alina505's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jeżeli chodzi o sianie na raty, to mi doskonale sprawdzają sie ogórki w dwóch lub trzech nawet ratach. Pierwsze wysiewam w domu w doniczkach, po majowych przymrozkach wysadzam do ziemi, a po 2-3ch tygodniach wysiewam następne. Dwa lata temu zbierałam ogórki jeszcze pod koniec września, wysiane bardzo późno - chyba w lipcu.
  2. Chyba źle szukam, nie udało mi się nic znaleźć na mój problem. Moja skarpa jest dość wysoka ( 2-2,5m) długa na ok. 20m i nachylona w strone północną. Dodatkowo nad nią rośnie rząd cyprysików zasłaniających widok od sąsiadów. Słońca na niej niewiele, posadzone rosliny rosną słabo, za to doskonałe warunki wykorzystał mech, który rozrasta się coraz bardziej. Posadziłam kilka jałowców, roślin okrywowych ale nawet barwinek z nim przegrywa. Wszystko rosnie bardzo słabo - oprócz tego, czego nie chcę. Niestety nie mogę obsypać wolnych miejsc np. korą, bo jest zbyt stromo. Czy można jakoś zwalczyć mech, czy czekać aż posadzone rośliny rozkrzewią się bardziej? Niestety nawet na trawniku , który jest pod skarpą zaczyna go przybywać. Co mi radzicie?
  3. A dla nas taka własnie jest idealna. Zanim przeprowadzilismy się do domu, w mieszkaniu cała zimę kaloryfery były letnie, gorące były w pokoju tylko u córki. No w wielkie mrozy oczywiście trochę grzaliśmy bardziej. A teraz podobnie. Jjesteśmy przyzwyczajeni i w temperaturze 20 st. chodzimy lekko ubrani. W nocy przy 17-18 stopniach świetnie sie śpi. No i jeszcze jeden plus -(oprócz rachunków) - bardzo rzadko ktoś z nas się przeziębia.
  4. Witam, przede wszystkim gratuluję ciekawego dziennika, od jakiegoś czasu podczytuję z przyjemnością, masz kobitko talent do pisania. Ale dosyć wazeliny, chodzi mi o Wasze rozważania nad projektem. Jeżeli jeszcze nie zapadła decyzja, proponuję zajrzeć na stronę Archonu, my mamy własnie stamtąd naszego Rododendronka ( wersja 4). Wykusz jest, domek nie za duży, ma dodatkowy pokój na dole (to też było dla mnie ważne). Ogrzewanie zimą ekogroszkiem (niestety zbyt czysty sposób to nie jest- ale wyszło niedrogo) + kominkiem w wekendy, żeby się przy ogniu przyjemnie siedziało w salonie. Zrobiliśmy trochę zmian w projekcie, ale nie będę sie rozpisywać, chyba, że Ci projekt zapasuje to chętnie podpowiem. Dodam tylko, ze mieszkamy od ponad roku i zarówno sam projekt jak i wszystkie zmiany, które nam doradził architekt i nasi znajomi oceniam pozytywnie. Pozdrawiam cieplutko Alina505
  5. Sterownik ST-37, deflektor mamy. Temperatura zadana 58 stopni, załącza sie ponownie przy spadku do 56 st.siła nadmuchu 2, szczelina na dopływ powietrza ok. 1/2 - 1 cm pozostałe ustawienia - czas podawania 18sek, przerwa 34 sek, przerwa przedmuchu 10 min, opóźnienie wył nadmuchu 10 sek. Pracuje chyba nieżle - dochodzi do temp. zadanej ok. 8-10 min, potem kilkanascie minut - do 20 w stanie podtrzymania.Piec spala ok. 15 kg/dobę.
  6. Jaka moze byc przyczyna wydzielania się bardzo dużych ilosci sadzy? Palimy ekogroszkiem z kop. Chwałowice lub retopalem z Piasta. Po dwóch dniach po czyszczeniu robi się pół centymetra na drzwiczkach. Piec musi być bardzo często czyszczony. Piec KSR 14 z firmy Per-Eko. Wczoraj zauważyliśmy, że ze zbiornika na węgiel wydostaje sie dym, pomogło dopiero kolejne czyszczenie pieca. Prosze o pomoc - czytam duzo na forum o paleniu eko- groszkiem, ale nie trafiłam na takie informacje. Z góry dziękujemy za pomoc.
  7. Dziekuję za podpowiedzi, jeszcze mam jedno pytanie . Czy postawić je w jasnym miejscu czy lepiej im będzie wegetowac bez światła?
  8. Czy pelargonie (mam na mysli te zwisajace - kwitnące w skrzynkach ) mozna przechowac przez zimę, tak aby na wiosnę mieć własne sadzonki? Potrzebuję ich sporo na balkony, taras i okna, więc byłaby to spora oszczednośc na wiosnę. W zeszłym roku próbowałam przechować w garazu, jakoś dotrwały do wiosny ale sadzonek z nich nie udało mi sie zrobić. Z góry dziękuję za odpowiedź. Alina
  9. Olejek goździkowy ( NATURALNY !!!) - do kupienia w sklepach zielarskich. Parę kropel dodajemy do oliwy z oliwek lub jakiegoś oleju spozywczego i tym można smarować skórę. Owady nie znoszą tego zapachu więc omijaja nas nie gryząc. Zapach jak dla mnie jest znośny, no chyba, ze ktoś akurat go nie lubi. Uwaga!!! nie smarować skóry samym olejkiem goździkowym - moze podraźnić skórę.
  10. właśnie dziś rozliczyłam się z moją ekipą od kostki. Za połozenie 130 m2 kostki zapłaciłam 5.500 zł. Robili całośc - zdjęcie wierzchniej warstwy, drenaż, wysypanie tłuczniem itd. az po połozenie kostki ( ale nie granit - tzw. kostka staromiejska) i schody wejściowe do domu - tez z kostki. Efekt jest bardzo fajny - równiutko i z pomysłem. Nie wiem jak to sie ma do granitowej - ale jak pytałam u kilku firm ceny były od 35 za samo połozenie bez przygotowania do ok. 50 zł/m2.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...