Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hwafel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    30
  • Rejestracja

hwafel's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. hwafel

    PARKIET Z AKACJI

    Akacja to bdb gatunek na podłogi. Oprócz termo, o której wspomniał ghost, jest jeszcze parzona, trochę bardziej stonowana (obydwa rodzaje robi tartak "Stefan" z Włoszakowic). Surowca akacjowego raczej jest niewiele (zachodnia Polska głównie) stąd mała popularność tego drewna na podłodze bo parametry ma porównywalne do dębu. Parkiety, mozaiki - producent
  2. Wszystko fajnie ładnie tylko ta cena!!!
  3. Ładnych kilka lat montujemy parkiety i jeszcze nie dawaliśmy krajowego drewna do łazienki, więc chyba z doświadczeniami będzie kiepsko. Ogólnie odradzam drewnianą podłogę w łazience, nie żebym miał coś przeciw egzotykom jako takim, raczej przeciwko drzewu jako takiemu, czyli, nie ma co ukrywać, bardzo wrażliwemu na zmiany wilgotności. Zapytaj ghosta, on siedzi w takich tematach.
  4. producent zaśpiewa ("po znajomości") tyle co za normalnego - 96 zł netto za klepkę 40x6,5x2,2. (na życzenie możemy zrobić 16-ke ale cena ta sama). Mamy położone 800m2 na podłogówce w takim wielkim domu w Tychach (7 lat). Nikt się nie odzywa więc chyba się jeszcze trzyma. http://parkietykurtok.eu
  5. Trudno powiedzieć, należałoby wykonać próbę. Jeśli zależy ci na uzyskaniu odpowiedniego, wymarzonego zabarwienia parkietu nie pozostaje nic innego jak obejrzenie próbek lub wykonanie takowych. Lakieruje się po jednej klepce różnymi lakierami i wtedy wszystko ładnie widać. Tutaj moja uwaga: Nie zdarzyło się nam jeszcze, żeby ktoś był niezadowolony z koloru parkietu po zalakierowaniu. Czasem ludzie mieli wątpliwości, jaki lakier, ale zawsze kończyło się dobrze tzn. pełnym zadowoleniem. Drewno po prostu broni się samo. Jesion ma bardzo żywy rysunek słojów i zróżnicowane kolory i to właśnie rzuca się w oczy najpierw, nie tonacja kolorystyczna lakieru.
  6. Do parkietu jesionowego można stosować dowolny lakier. Lakiery poliuretanowe są wskazane ze względu na swoje bdb parametry.
  7. Takich śmierdziuchów już nie ma, kiedy lakier się utwardzi całkowicie, po kilku dniach (2-3) powinien przestać śmierdzieć. Jeśli będzie wyglądał w porządku nie trzeba cyklinować, natomiast nieprawidłowe proporcje składników na ogół skutkują pogorszeniem właściwości lakieru (może np.się szybciej ścierać, łuszczyć się lub pękać) ale nie jest to wcale powiedziane.
  8. Nie znam Bergera (w sensie doświadczeń), w każdym razie Traffic czy Supramal to sa lakiery poliuretanowe a nie wodne. Patrzę na nasze wzory w biurze (pomalowane Traffic-em) i nie widzę różu.
  9. Parkiet po wyprodukowaniu powinien być zapakowany w folię termokurczliwą. Takie pakowanie pozwala na przechowywanie go praktycznie przez nieograniczony okres czasu w dowolnym zamkniętym pomieszczeniu. Jeśli tak będzie z Twoim parkietem wtedy nie ma znaczenia kiedy znajdzie się on na budowie. Suszenie tak wysezonowanego drewna trwa tylko kilka dni.
  10. Najprawdopodobniej złe proporcje, lub słabe zmieszanie składników. Nie znam żadnych sposobów na przyspieszenie wysychania lakieru z wyjątkiem podniesienia temperatury powietrza ,więc jedynie mocniej podkręcić ogrzewanie.
  11. Kleje poliuretanowe np. Mapei Ultrabond 1K lub 2K. Drogie strasznie ale trzeba. Nie znam środków, które zachowują zapach drewna.
  12. Wrzuć zdjęcia, może coś Ci powiem wtedy więcej. Wilgotność trochę za mała ale w tym wypadku absolutnie nie ma znaczenia (miesiąc to może tak). Faktycznie mogła się wykruszyć szpachlówka ale co to za szczelina musiałby być przy szlifowaniu!
  13. Podłoga się rozeschła. Za mało danych, żeby jednoznacznie stwierdzić z jakiego powodu tak się stało. Jeśli podłoga była lakierowana to można próbować przeszlifowac w tym miejscu, uzupełnić ubytek i ponownie polakierować, ale nie ma gwarancji że naprawa nie będzie widoczna (chodzi o lakier). Jeśli podłoga była olejowana wtedy lepiej - żadnych różnic nie będzie. Nie wiem co to znaczy świeżo położony (tydzień, miesiąc?), ale jeśli tak szybko pojawiła się szczelina, możliwe że pojawią się nowe więc jeszcze 2-3 miesiące bym poczekał z naprawami.
  14. Dodam swój głos: parkiet w kuchni bez problemów. Jedyne co mogło by mu zaszkodzić to nadmiar wilgoci w pomieszczeniu, a to, w nowym budownictwie, kiedy kuchnia przeważnie jest otwarta na jadalnię, salon czy hol, się raczej nie zdarza. Są wyciągi, wentylacje. Około 1/3 naszych klientów daje drzewo do kuchni - nie skarżą się, więc chyba jest OK. http://parkietykurtok.eu
×
×
  • Dodaj nową pozycję...