Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

T12345T

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3 270
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    6

Ostatnia wygrana T12345T w dniu 4 Grudnia 2023

Użytkownicy przyznają T12345T punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Converted

  • Tytuł
    najlepszy doradca na tym forum

T12345T's Achievements

 Lider FORUM (min. 2800)

Lider FORUM (min. 2800) (7/9)

  • Dedicated Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

183

Reputacja

  1. Pozostawienie skrzydła okiennego w położeniu wentylacji przez "cały czas" stanowi naruszenie zasad użytkowania okna zgodnego z przeznaczeniem w myśl wytycznych dla okuć do okien i drzwi balkonowych VHBE opracowanych przez Stowarzyszenie do spraw jakości zamków i okuć.
  2. Zła diagnoza. Parapet jest na 100% szczelny, bo to kawałek blachy. Wadliwie wykonano uszczelnienie połączeń okna z ościeżem i połączeń parapetu z oknem i ościeżem. Nie tylko myślę, ale jestem pewien, że to się da naprawić. Jedno co się Panu nie spodoba to sposób naprawy i jej koszt.
  3. Ja to bym chciał od moich okien żeby były: sztywne, ciepłe, ciche, szczelne na przenikanie powietrza, wodoszczelne, trwałe, energooszczędne, wytrzymałe, bezpieczne w użytkowaniu, odporne na włamanie. Pan by takich nie chciał? Jeśli i Pan takie chce, to wystarczy zapytać kto takie okna ma w ofercie, (okaże się, że wszyscy). Tych co potwierdzą, że mają w ofercie takie okna wystarczy poprosić o udowodnienie posiadania przez ich okna wyżej wymienionych zalet (odpadnie 99% oferentów). Z pozostałych wybierze sobie Pan tego, właściwego. I tyle w temacie. .
  4. Misiowie puszyści stosujący takie praktyki zapominają, że nieprzekazywanie informacji, które konsumentowi przekazać trzeba jest formą stosowania niedozwolonych praktyk rynkowych. Odpowiedzialność za to jest zdecydowanie dłuższa niż jakiekolwiek rękojmie i bardziej kosztowna. Szczęście misiów, że ich klienci wiedzą na ten temat tyle samo co oni, więc równowaga w przyrodzie trwa. Masakra misiów możliwa w przyszłości .
  5. Jak by nie było i jakie nie byłyby motywacje sprzedawcy to nieujawnianie marki producenta okien jest naruszeniem przepisów kodeksu cywilnego: Art. 546.1. § 1. Jeżeli kupującym jest konsument, sprzedawca jest obowiązany udzielić mu przed zawarciem umowy jasnych, zrozumiałych i niewprowadzających w błąd informacji w języku polskim, wystarczających do prawidłowego i pełnego korzystania z rzeczy sprzedanej. W szczególności należy podać: rodzaj rzeczy, określenie jej producenta lub importera, znak bezpieczeństwa i znak zgodności wymagane przez odrębne przepisy, informacje o dopuszczeniu do obrotu w Rzeczypospolitej Polskiej oraz, stosownie do rodzaju rzeczy, określenie jego energochłonności, a także inne dane wskazane w odrębnych przepisach.
  6. Jeśli chce być Pan dokładny, to tylko 3/4 montażu znika pod tynkiem. I właśnie ta część, która nie znika jest zazwyczaj źródłem problemów i motorem wymian. Ten stan można zmienić podczas wymiany okien. Próg okna nie zniknie pod tynkiem, ale może być i powinien być lepiej uszczelniony niż to do tej pory bywało. Sposób montażu wpływa na wielkość strat ciepła na przewodzeniu i wentylacji. To sprawdzone i zbadane. Oszczędności nie są bajkami. Nie należy tylko myśleć, że będą odczuwalne natychmiast i w skali, która znacząco poprawi budżet domowy. Chociaż i takie przypadki są możliwe. Wszystko zależy od stanu wyjściowego przed montażem, rezultatów montażu, pogody i cen materiałów opałowych oraz energii elektrycznej. To stwierdzenie mocno na wyrost. Inwestorom o niewielkiej wyobraźni technicznej, którzy nie mają na względzie trwałości uszczelnień w dłuższym okresie czasu być może wystarczy. Co nie zmienia faktu, że jak coś można zrobić lepiej niż do tej pory, to dlaczego tego nie zrobić z lepszym dla siebie skutkiem? No to ja sobie pozwolę przypomnieć, że tynk, to nie ściana, to tylko jak Pan był łaskaw napisać jeden z materiałów do wykończenia płaszczyzny ściany.
  7. Pierwsze, co trzeba ustalić, to co Pan ma na myśli pod pojęciem "montaż okien w standardzie pasywnym"? Moim zdaniem nie ma takiego standardu, dlatego pozwalam sobie zapytać.
  8. Tu się zgadzamy w 100% Mówisz, masz Moim zdaniem taśma rozprężna być może sprawdzi się na bokach i na górze, ale co na dole? To newralgiczny punkt przy wymianie okien. Powłoki stosowane dwustronnie pozwalają na bardziej elastyczne rozwiązania w uszczelnieniach. Poszedł bym w tę stronę, a jednocześnie wrócił do klasyki, wykonując uszczelnienie zewnętrzne w oparciu o sznur polietylenowy, jako element oporowy i kształtowy dla układania powłok. Nie mniej ciągle tajemnicą jest próg okna, parapet zewnętrzny i wewnętrzny, kształt ościeża po demontażu i takie tam różne inne pierdoły .
  9. Że jest bardzo dobra To raport z badania okna 3 skrzydłowego. Duża powierzchnia i długa linia stykowa. Wynik bardzo dobry. Nie martwić, się. To parametr zmienny, ale na podstawie przedstawionego raportu, rokowania są co najmniej bardzo dobre. Pańskie okna będę posiadały wysoki poziom szczelności na przenikanie powietrza. Nie tylko warto. Trzeba! Windmar ma naprawdę ogromne doświadczenie montażowe. Wiele potrafią. Pan im tylko powie, że ma być zrobione zgodnie z zasadami sztuki, bo oko już patrzy Czysto teoretycznie, jest szansa, że okna dłużej zachowają wysoki poziom szczelności. Przepływ powietrza przez konstrukcję powinien być bardziej równomierny. Brak widocznych zawiasów, to plusik estetyczny. Niższe ceny znajdzie Pan na pewno. Lepsze wykonanie, wątpię.
  10. Niech Pan przyjmie, że w technice okiennej nie wystarczy o czymś "wspominać". Trzeba jeszcze umieć udowodnić, że "wspomnienie" ma techniczne uzasadnienie. Jak nie ma, to proszę robić swoje i nie przejmować się wspominkami sprzedawców albo forumowiczów.
  11. Fin, ten plan się kupy nie trzyma. Jeśli wysuwamy okno o 4 cm w warstwę ocieplenia, to mocowanie raczej musi być na konsolach lub kotwach. Nie posądzam Pana od pomiarów o jakiś inny oryginalny pomysł mocowania. Jak wysunięcie częściowe oraz kotwy lub konsole, to nie widzę sposobu na skuteczne zastosowanie wielofunkcyjnej taśmy rozprężnej, Pomijam przy tym fakt, pozycji okna względem muru konstrukcyjnego i optymalizacji przepływu ciepła.
  12. O jakiej taśmie rozprężnej mówił "Pan" na pomiarach, bo jest wiele typów tego produktu, to po pierwsze. Po drugie, zakładany plan montażu w ścianie konstrukcyjnej o takim przekroju jest do kitu - moim zdaniem oczywiście. Tu raczej trzeba pomysłu na montaż w warstwie ocieplenia. Panu Inwestorowi i Panu od pomiarów życzę powodzenia .
  13. To mnie akurat nie dziwi, bo Pańscy oferenci nie mówią o tym co dla Pana ważne, a Pan nie wie co dla Pana ważne przy wyborze okien. Chce Pan wiedzieć, za co płaci? W przypadku drzwi tarasowych HST proszę spytać każdego z oferentów o: całkowitą przepuszczalność powietrza przy ciśnieniu 100Pa dla konstrukcji, którą zamierza Pan kupić współczynniki przenikania ciepła UF dla: ruchomego słupka (złożenie środkowe), części stałej i progu, skrzydła i progu klasę wodoszczelności klasę odporności na obciążenie wiatrem dla pozostałych konstrukcji pyta Pan o to samo, ale można sobie podarować Uf, chyba że w grę wchodzą połączenia kątowe konstrukcji. Porównując te konkretne dane na zasadzie lepsze/gorsze albo bardziej odpowiadające warunkom w miejscu eksploatacji/mniej odpowiadające warunkom w miejscu eksploatacji będzie Pan wiedział za co płaci i czego może się spodziewać, jak zdarzy się gwałtowna wichura z deszczem albo nie daj Boże zima w styczniu . Na razie dostawcy mają świadomość Pańskiego stanu ducha i wiele zrobią, by ją nadal utrzymać na właściwym poziomie .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...