Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kranson

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

kranson's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. dzięki za podpowiedzi. Okna oczywiście będą PCV, a z tym pilnowaniem to musze faktycznie pomyśleć. Mam dobrych sąsiadów z obu stron, którzy nie dadzą obcemu zbliżyć się do płotu, ale mimo wszystko domki nasze są troche na uboczu i teren (droga) jest nie oświetlony. Może wynająć jakiegoś ciecia? hmm
  2. Mam pytanko jak w temacie. Czy okna wstawić przed zimą i robić sobie w środku przez zime instalcje czy lepiej poczekać do wiosny, żeby mury dobrze przewiało o przesuszyło. Ściany zewnętrzne mega max 30 oczywiście nie ocieplone na razie
  3. Pozwolenie dostałem w 1999r przez ten czas w sumie mało na budowie sie działo. Ja dostałem działke z rozpoczętą budową od rodziców i postanowiłem troche zmienić projekt tzn. z piętra zrobiłem poddasze użytkowe. Obrys budynku sie nie zmienia. Jedynie trochę dach i ścianki wewnętrzne. W poprzednim projekcie były te wszystkie dane a w poprawionym już ich nie było. Dzisiaj zadzwonił do mnie architekt i stwierdził że faktycznie nie ma tych danych i ma mi brakujący rzut dachu (którego nie było w ogóle w "nowym" projekcie) dosłać mailem. a co do kalkulatora, linijki itp to próbowałem ale nie da rady tego dokładnie w miarę dokładni wyliczyć. Biorąc pod uwagę skale i to że nie każda linijka linijce równa można sie nieźle pomylić.
  4. W moim projekcie nie podano kątów spadków dachu, przez co dekarz nie może wyliczyć mi materiału itp. Nie podane są także długości krokwi. Czy to błąd projektanta? W projekcie który mam nie ma w ogóle podanej ilości jakiegokolwiek materiału a wiem że obecnie w projektach podane jest wszystko. Czy to bład architekta? Poradźcie co robić. Powinienem już zamawiać więźbe i nie wiem jakie wymiary. przy okazji mam jeszcze jedno pytanie. Jakie macie szerokości schodów. U mnie w projekcie jest 90 a wiem że sąsiad który ma 105 miał problemy z wnoszeniem mebli bo było za wąsko.
  5. kierownika budowy mam. Jest jednoczesnie pracownikiem wydziału budowlanego w Urzedzie Miasta więc przepchnie mi ewentualne sprawy w urzędzie. Uzgodniłem z nim już ze bedzie często wpadał na kontrole i sprawdzal jak idą postępy w pracach i czy wszystko odbywa sie prawidłowo. Co do żony to nie może mnie zastapić w pilnowaniu budowy bo pracuje razem ze mną. Jesteśmy zdani na moich rodziców, i na to że z Białorusi w sumie nie jest tak daleko więc na weekend moge przyjechać i sprawdzić cokolwiek.
  6. I tu jest mały problem bo ja siedze za granicą i muszę liczyć na rodzinke, że ich przypilnują. Ja co najwyżej raz na 2 tygodnie wpadne na inspekcję. Myslałem też o innym rozwiązaniu, że zamontuje kamerke podłączoną do netu, ustawie na miejsce budowy i bede ich kontrolował "online"
  7. to jak w takim przypadku się zabezpieczyć? Przecież na jakiejś podstawie musi wykonać prace.
  8. No właśnie, a propos tych murarzy to mam jeszcze jedną sprawe. Otóż we wzorach umów, które znalazłem na tym forum wszystkie są formułowane jakby były podpisywane z firmami (... reprezentowana przez....). Jak stworzyć taką umowę w przypadku wykonawcy który takiej f-my nie posiada?
  9. Dzieki kruszon11 za obrone Majstra sprawdziłem w ten sposób że pojechałem na budowy które robił i jeszcze nie są ocieplone i otynkowane. Normalnie mogłem sobie obejrzeć z bliska a nie z 2 m i dotknąc autentycznej roboty. Widać ze sie przykłada. To że miał czas to też tak nie do końca. Po prostu miał akurat drobną robote którą wcześniej skończył i po namowie zgodził się. Znalazłem troche wzorów umów ale zapytać o "świeże" opinie nie zaszkodzi. W końcu od tego jest to forum.
  10. Witam, stawiam swój pierwszy dom i jestem kompletnym laikiem, więc prosze o wyrozumiałość. Znalazłem murarza do budowy domu, widziałem domy spod jego ręki i uważam że jest solidny a przede wszystkim tani. Mam takie pytanko. Jaką umowe mam zawrzeć z takim wykonawcą który nie mam działalności. Umowa o roboty budowlane? Umowa o dzieło? Na co zwrócić szczególną uwagę przy zawieraniu takiej umowy. Będę wdzięczny za wszelkie rady. Zaczynam 4 lipca
  11. Jak w temacie. Poszukuje ekipy z doświadczeniem w budowaniu domów w technologii YTONG. Fundamenty już są, więc zostało postawienie reszty. Dom o pow. ok 150m2 parter z użytkowym poddaszem. Miejsce: Skierniewice (woj. łódzkie)
  12. Pierwek, chodziło mi o to że groszek w workach jakoś można sobie z boczku poukładać żeby miejsca za wiele nie zajmował i nie mam w pomieszczeniu sterty wegla. Poza tym jak jest w workach to sie też nie zabrudzi w około.
  13. Witam, wiem że temat przewijał sie wiele razy ale jest tyle różnycych odpowiedzi i większość z przed kilku lat dlatego ponawiam wątek żeby go zaktualizować Buduje dom pow. ok 150 m2 z ytonga, nie mam dostępu do gazu ziemnego, pomieszczenie na ewentulaną kotłownie tez nie wielkie co oznacza mało miejsca na składowanie ewentualnego opału. Jakie piece macie? Czym ogrzewać najtaniej. Jak już wspomniałem do gazu ziemnego dostępu nie mam a stawiać butle z gazem na podwórku jakoś nie bardzo mi pasuje tym bardziej że gaz jest strasznie drogi i cały czas ceny rosną. Co byście polecili? Może eko-groszek? Wiem ze można go kupić w workach co rozwiązałoby problem składowania. Pozdrawiam
  14. mam takie pytanko, odnośnie wizyty darmowego fachowca z ytonga. Czy obojętnie w jakiej hurtowni kupie materiał ytong to fachowiec do mnie przyjedzie? czy to znaczy że hurtownie mają podpisane jakieś umowy z producentem i ci gwarantują tego darmowego fachowca?
  15. co więcej musze podać? Dach 2 spadowy a wlaściwie 2 dachy bo nad garażem oddzielny. Garaż na 2 samochody. Dół standardowy czyli salon pokój kuchnia, łazienka. Góra 3 sypialnie i łazienka. Zastanawiam się z czego budować? ytong czy porotherm. Zadając pytanie chodziło mi czy w ogóle z taką kasą jest sens porywać się na budowę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...