Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ben7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ben7

  1. Witam, Jestem w trakcie wyboru schodów. Widziałem ekspozycje schodów z firmy Drewpol II (Czechowice-Dziedzice), wyglądają ciekawie i solidnie - czy ktoś takie zamawiał i może podzielić się doświadczeniami ?
  2. Witam. Miałem podobny dylemat. Podoba mi się kominek niewystający ze ściany, problem rozwiązałem następująco: pirwszy z prawej jest kanał dymny i biegnie do samego dołu, następne kanały są wentylacyjne ale zaczynają sie dopiero ok. 2m od ziemi ponad nadprożem. Pod nadprożem mieści się kominek, a podłączony jest nie do góry i w tył, tylko do góry i w prawo. Tym sposobem wkład o głębokości ok. 50cm + obudowa wystaje zaledwie 20cm. Wkleiłbym zdjęce, ale niestety nie wiem jak.
  3. Wiem co to za skruty: CO i CWU, nie rozumię tylko jak można ustawić 2 różne temperatury jeśli to piec 1funkcyjny czyli ma jeden obieg (jedną wężownicę czy co tam w nim siedzi). Jak pisałem ogrzewa on bufor (zbiornik CWU w zbiorniku CO), dopiero z bufora idzie woda do rozdzielaczy przea zawór trójdożny, ale to inny temat i tutaj wszystko gra.
  4. Witam, podłączyłem kocioł Vitopend 1funk. do bufora ciepła (do którego podpięty jest również kominek z płaszczem wodnym), założenie było takie by ogrzewał wodę do temp. 60 C, gdy nie palę w kominku. Po nastawieniu regulatora na piecu na odpowiedni poziom, piec po osiągnięciu tej temperatury gasi płomień, jednak pompka pracuje nadal. Czy można tak go ustawić (bez montowania dodatkowych czujników) by pompka również się wyłączała? Drugie pytanie: do czego służą w piecu 1funkcyjnym 2 pokrętła: do regulacji temp. CO oraz CWU?
  5. Witam, mam pytanie odnośnie wielkości naczynia przeponowego do CO, w układzie: bufor o pojemności 600l + podłogówka 1000mb fi16 Proszę o informacje.
  6. Proszę o uwagi osób posiadających takie kominki, mianowicie: czy wentylator nadmuchujący powietrze do paleniska jest słyszalny, czy po obudowaniu kominka go nie słychac?
  7. powierzchnia szyby z napylonymi tlenkami przewodzi prąd, można sprawdzić używając płaskiej baterii z rezystorem i diodą LED-najprostrza i najszybsza metoda stosowana w firmach, gdzie obrabiają takie szyby.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...