Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

natta

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez natta

  1. mały biały domek pod lasem, dużo drewna i ogólna tendencja do wtopienia się w naturę.Zupełnie nie mam pomysłu na taras - kafle i kostka brukowa odpadają, kostka granitowa też. Z czego można zrobić taras ??????????
  2. mam kredyt w BPH. Właśnie go przenoszę do innego banku, nie mogę tylko zdecydować czy Ge Money, czy Dom Bank. Oba mają dużo lepszą ofertę
  3. Zaczęłam w maju 2004, mieszkam od 30 września. Bez tynków zewnętrznych, ale środek całkowicie wykończony. Tynki i otoczenie domu dopiero wiosną. Myślę, że takie tempo możliwe było dzięki jednemu, rzetelnemu wykonawcy
  4. Wybudowałam dom za ok. 120 tys. Wprawdzie część mieszkalna jest malutka (ok 70 mkw), ale powierzchnia zabudowy domu 122mkw, czyli już standard. Część mieszkalna jest w pełni wykończona, w cenie jest też projekt indywidualny i stajnia . Nie ma tynków zewnętrznych, ogrodzenia i małej architektury.
  5. Ha ! Widać jestem szczęściarą, bo maja ekipa myśli ! A przy tym robią solidnie i są uczciwi. I cenowo są bardzo wypośrodkowani.
  6. Myślę o zamówieniu szamba z Probudu w okolice Wrocławia - Oławy (Miłoszyce). Może ktoś chciałby dołączyć do transportu ?
  7. Czy 5 tys. za wykonanie więżby (dach dwuspadowy ok. 120 mkw), 3 scianek szczytowych w konstrukcji szkieletu drewnianego, 54 mkw drewnianego stropu i 20 mkw antresoli to cena do przyjecia ?
  8. W projekcie nie mam instalacji odgromowej. Projektant mówi, że w domkach jednorodzinnych się tego nie robi. Czy to prawda? Dach będzie kryty blachodachówką.
  9. Zamierzam budować systemem gospodarczym, faktury będę miała tylko na materiały. Interesuje mnie, jaką część całej inwestycji będę mogła udokumentować. Dom będzie miał przeciętne wykończenie - żadnych luxusowych szaleństw.
  10. Działka ma ok 5000 m, a sąsiedni dom jest wlaśnie lekko przekręcony. Tylko, ze sasiedni dom to rozłożysta rezydencja, a mó będzie idealnie prosty i rzeczywiście boję się, że będzie to wyglądało niezbyt dobrze. Z drugiej strony mam bzika na punkcie światła. Architekt po prostu uważa, ze tak jest dobrze ze względów technicznych, ale też, z powodu naświetlenia.
  11. Robię projekt indywidualny. W czasie ustalania usytuowania budynku na działce, dałam się przekonać architektowi, żeby dom był położony równolegle do ulicy. Przy takim usytuowaniu najbardziej przeszklona ściana w salonie wychodzi na południowy wschód, choć okna wychodza też na południowy zachód (ale mniej). Projekt jest już dosyć zaawansowany, wlasciwie branżyści kończą projekty przyłączy, a ja wpadłam w panikę i chcę odwracać dom o kilka (kilkanaście stopni), aby uzyskać idealne południe. Architektka oczywiście przeciwna. Zastanawiam się, czy rzeczywiście stawiać wszystko na głowie, czy może ten południowy wschód rzeczywiście nie jest gorszy. Podobno zimą pozwala uzyskać dłuższe okresy nasłonecznienia. Co o tym myślicie ?
  12. Jesli więc kupiłam w 2003 działkę budowqlana na kredyt, to co mogę zrobić. Czy w rocznym rozliczeniu, do którego się właśnie przymierzam, mogę to jakoś uwzględnić ??
  13. A jżeli na kredyt, to co wtedy ?? Przysługuje jakas ulga ?
  14. Kupiłam działkę w niemodnej, aczkolwiek pięknej okolicy. Płaciłam 15 zł za m kw, w cenie uzbrojenie. Dziuplina k/Miłoszyc. Widziałam też, że w Chrząstawie uzbrajają nowe tereny - będą ładnie położone działki.
  15. Zakochałam się w Ontario SUPRA, ale cena całkowicie przekracza moje możliwości...
  16. Oglądałam piecyki jotula w internecie - zupełnie nie odpowiada mi ich stylistyka, niestety...
  17. Dużo tu mogę poczytać o wkładach kominkowych, ale jakiej firmy kozę polecacie ?
  18. Domyslam się, ze to sprawa umowna, ale zazwyczaj kiedy płaci się wynagrodzenie za projekt ? Czy ktoś mógłby mi polecić rzetelnego architekta we Wrocławiu, który za rozsądną cenę podjąłby się zrobienia indywidualnego projektu małego domku z dużą częścią gospodarczą?
  19. Niedawno zakupiłam działkę budowlaną na wsi, wystarczająco dużą, aby zamieszkać na niej z dwoma swoimi końmi. Niestety, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego wyklucza na tym terenie zabudowę zagrodową, do której należy stajnia. Zamiast stajni zamierzam więc wybudować tam 2 lub 3 boksy angielskie i liczyć na wyrozumiałość sąsiadów (działka położona jest na granicy z dużym klubem jeździeckim, więc każdy liczy się z obecnościa koni w sąsiedztwie). Obecnie jestem na etapie rozpoczęcia współpracy z architektem, który bardzo krzywi się na takie obchodzenie przepisów. Bardzo proszę o pomoc w ustaleniu, jak można zakwalifikować takie boksy oraz budynek, ewentualnie wiatę na składowanie słomy i siana. Chodzą mi po głowie altanki ogrodowe, dodatkowy garaż.... Dodam tylko, że w tych sprawach jestem zupełnie zielona...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...