Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

socjolog

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez socjolog

  1. Ten piec pomimo zalet ma wady, którymi są: - drzwiczki wyczystkowe trzeba całkowicie wyjąć przy czyszczeniu pieca (są ciężkie i naprawdę trudno je założyć); - niechlujne wykonanie - rdza z blachy nie jest usunięta tylko pomalowana .... (być może pojedyńczy egzemplarz), - nie ma mechanicznego przegarniacza rusztu. Pomimo tego jeszcze nie zrezygnowałem z tego pieca - więc teraz pytania do właścicieli fx -ów: wystąp - ile godzin naprawdę trzyma on ciepło przy różnych ustawieiach temp. wody (palenie tylko drewnem), - jak wygląda czyszczenie pieca (wyczystki są z boku pieca a do tego te drzwiczki do nich...) - czy da się w nim palić mokrym drewnem (np. ścięte 3 miesięczne), a jesli tak to z jakim efektem, - czy brak mech. przegarniacza (w innych piecach "wajcha" z boku kotła) nie przeszkadza w codziennej eksploatacji - w kominku jest z tym problem, ponieważ resztki drewna i poiół często dokumentnie "zapychają" ruszt i trzeba to mozolnie wydłubywać pogrzebaczem; - jeśli wyłączy się wentylator (brak prądu) to co wtedy, - jak często zatyka się palnik w komorze spalania, JAK NAPRAWDĘ PRZEBIEGA SPALANIE W TYM KOTLE - SPOTKAŁEM SIĘ Z OPINIĄ, ŻE TEN PIEC SPALA PALIWO JAK ATMOS (ZGAZOWYWANIE DREWNA) I TYLKO SUCHE DREWNO (<20%) SIĘ NADAJE DO SPALANIA - czy to prawda?
  2. Jeśli chodzi o piec przystosowany TYLKO do spalania drewna to wg. mnie kolejność jest następująca: 1. Kumulator (nagrody, budowa - m.in. ma popielnik, ten piec dostał m.in. Złoty Kask, a tej nagrody nie daje się tak sobie...) 2. Warmet (podobna budowa do powyższego i sterowanie temp w domu, czytelne sterowanie na piecu bez zbędnych udziwnień, ładnie wygląda ale w standardzie nie ma mechanicznego przegarniacza rusztu), 3. Fe x (ciekawy, tylko te gałki do regulacji powietrza - czy nie będą się psuły ?), 4. Moderator (konstrukcja nagradzana, ale wg. mnie taka sobie - drewno opiera się o rury z wodą, dość krótka droga spalin; poza tym producent podaje, że spala opał do max 8 godzin, prymitywne doprowadzenie powietrza do spalnia). Z firm robiących piece do spalania drewna (nie mówię tutaj o piecach na holzgas) w/w są godne zainteresowania. Jeśli ktoś ma namiary na jakieś mniejsze firny robiąca kotły do spalania drewna to niech poda.
  3. Jaka temperatura wody jest ustawiona na "wyjściu" z pieca - jeśli trzeba podkładać co tyle godzin co napisałeś, to jest ten piec którego szukam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...