Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

robert8888

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    242
  • Rejestracja

robert8888's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Chodzi mi o to aby zrobić tak jak się to wykonuje, czyli kolektory połączone rurami z zasobnikiem, a dopiero ta woda ciepła która jest do wykorzystania z zasobnika, aby ją "wtłoczyć" do instalacji CWU za pośrednictwem właśnie wyjścia ciepłej wody w instalacji wodnej. Nie chcę bowiem ciągnąć tej instalacji z zasobnika do kotlowni która jest zlokalizowana zbyt daleko od kolektorów (problem z ukryciem rur, itd).
  2. Witam. Napaliłem się na instalację solarna, myślałem że jakoś instalatorzy podłączą ją z kotłownią która niestety jest po przeciwnej stronie domu niż ściana południowa na której mają być zainstalowane kolektory. No i problem, bo trzeba gdzieś pochować rury itd. Ale że mam obok tej ściany wewnątrz w garażu instalację z CWU to pomyślałem, a może by tak podłączyć układ solarny poprzez ten element, nie ciągnąć instalacji do kotłowni. Postawić wymiennik w garażu, i z niego zasilać całą instalację? Da się coś takiego zrobić? Może ktoś przerabiał nietypowe podłączenie układu solarnego do instalacji CWU?
  3. Witam. Może ktoś kto wbudował M03a stworzył z tego mniejszego tarasu ogród zimowy? Szukam koncepcji, zdjęć. Już na etapie budowy tak mi się marzyło aby zrobić ogród zimowy na tym tarasie, teraz dojrzał ten pomysł do realizacji.
  4. Wymiana transformatorka i elektrody nastąpiłą w czwartym roku użytkowania pieca. Piszę że pechowy, bo takie jakieś odczucie mam. Musiałbym może poużykować jakiś inny, ale może lepiej nie, bo ten się już zna
  5. Jeszcze ten transformator, też może być przyczyna usterki - sam wymieniałem najperw elektrodę a pózniej za 2 miesiące tranformator. Wogule jakis pechowy ten piec jest.
  6. U mnie cieknie ten zaworek - ile teraz kosztuje nowy w serwisie? konieczna jest jego wymiana jako całości czy tez da się jakoś naprawić?
  7. Dziękuje za informację i pomoc
  8. Powiedzcie mi jak naprawić peknięcie w obudowie kominka by już się więcej nie pojawiało. Pęknięcie czyli rysa pojawiła się w miejscu gdzie płyta KG oczywiście ta do kominka łączy się z innym materiałem - cegłą. Niby wszystko było przed zaszpachlowaniem odpowiednio zrobione, taśmy itd. a jednak po urzytkowaniu kominka, z racji temperatury pojawiła się ryska. Czy ponownie taśmę papierową nałożyć i na to gips? Czy coś innego? Może ktoś pomoże.
  9. Chyba się wyjaśniło. Wczoraj był serwisant. Popatrzył, pooglądał. Stwierdził że filtr w instalacji ciepłej wody był zabrudzony. Faktycznie tak było. Było w nim pełno brudu. Po wyczyszczeniu puki co w system działa ok. Serwisant stwierdził że przed następnym sezonem grzewczym rzeba będzie przepłukać wymiennik. Ile to może kosztować? Odpowiadając na pytania. Po odpowietrzaniu korki oczywiście są wkręcone. Przy rozdzielaczu jest czyściutko i sucho, nic nie cieknie. Elektroda faktycznie nigdy nie była czyszczona (prąd zapłonowy jest ok tak stwierdził serwisant - zdaje się parametr 8,4). Jak się czyści elektrodę? Musi to robić koniecznie serwis? Ciśnienie w instalacji wynosi 1,5 Mpa. Piec zasila ze swojej pompy grzejniki i dodatkowo jest druga pompa która wspomaga pracę podłogówki. I jeszcze jedno pytanie: jakie powinno być ciśnienie naczynia wzbiorczego? U mnie jest 1,4 Mpa. Czy to normalne?
  10. tylko dlaczego przez 2 i pół sezonu było ok a raptem coś się rypło że tak powiem? a jeśli wina instalacji to co robić i jak ją naprawiać?
  11. W sumie to nie wiem gdzie poczytać, a że znalazłem ten post i to dotyczący pieca MCR to spytam: Mam ten piec który funkcjonuje rzeci sezon. Do tej pory było ok, ale tak z miesiąc temu piec zaczął wariować. Piec zasila grzejniki oraz podogówkę. Sterowanie odbywa się z Celcji. To wariowanie to: 1. zapowietrzanie się instalacji - widze to jak po wyłączeniu zasilania i włączeniu, po procedurze odpowietrzania, wydostaje się powietrze przez górny zawór odpowietrzający w piecu, 2. spadki ciśnienia w instalacji - wymagają dolewania wody - zakładam że nie ma wycieków w instalacji, bo do tej pory ni ebyło, instalacja przed zalaniem była sprawdzana, brak zresztą oznak przeciekania na zwaorach itp. poawiają się czasami błędy E5 (kilka razy pod rząd) i E4 (2 przypadki). 3. dopompowanie naczynka wzbiorczego w piecu na ciśnienie 1,5 atm. spowodowało ze piec na moment zaczął pracować normalnie 4. zauważyłem że jak grzeje podłogówka to nie grzeją grzejnki - z kolei jak grzeje podłogówka, to grzejnki nie grzeją - z tym że dompompowanie naczynka wzbiorczego powoduje że grzeje i podłogówka i grzejniki (po pewnym czasie system znowu głupieje). Co jest? Co może być przyczyną? Już nawet myślę że jednak piec padł, jakiś zawór, płyta itd. Może ktoś z forumowiczów podpowie na co zwórcić uwagę. W następnym tygodniu ma wpaść serwisant, ale boje się że może sobie nie poradzić.
  12. Witam. Jaka jest obecnie cena MCR II 24/28? Przeglądając oferty zauważyłem jeszcze taki opis tego pieca MCR 24/28 DE - czy to jest ten sam piec? Czy taki piec nada się do domu o pow. 180 m kw z otwarta instalacją CO oczywiście z wykorzystaniem wymiennika?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...