Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

rabanista

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

rabanista's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. kobra 64 Dzięki za podpowiedź. Juz zamówiłem nowy kondensator.
  2. Witam. Mam pewien problem z tym piecem. Kiedyś tu zaglądałem jak testowałem ustawienia. Mam go już czwarty rok. Do tej pory spisywał sie całkiem nieźle. Ostatnio zdaża mi się, że podczas pracy bez powodu nie załącza się podajnik. Słychać tylko dźwięk jakby zwarcie jakieś było. Piec oczywiście wygasa. Gdy dojdzie poniżej określonej temperatury (chyba 36 st.) to się wyłącza. Wystarczy go włączyć i wyłączyć głównym wyłącznikiem kilka razy i chodzi normalnie. O co może chodzić? Jakby ktoś mógł pomóc to z góry dziękuję i pozdrawiam.
  3. Sprawdziłem, dokładnie tak jest. Są pomylone zasilanie z powrotem. Przynajmniej znam powody tego hałasu. Dzięki za pomoc!
  4. jeśli chodzi o głowice to w domu mam 8 kaloryferów z takimi głowicami, a tylko na dwóch tak się dzieje. Sprawdzę dziś czy faktycznie sa dobrze połączone bo to może o to chodzić.
  5. myślałem o tym ale chyba hydraulik nie byłby takim ... żeby nie wiedzieć jak podłączyć grzejnik i potem nie wpaść co do przyczyny. Jeśli to byłby ten problem to co można z tym zrobić? Myślę, że to nie jest takie proste zamienić te końcówki.
  6. Witam. Mam pytanie o przyczyny stukania w termostacie na grzejniku. Mam ogrzewanie ekogroszkiem, grzejniki purmo i termostaty ferro. Mam ten problem od samego początku użytkowania (od półtora roku) i nawet hydraulik, który robił tę instalację nie potrafił znaleźć przyczyny. Dokładnie to wygląda tak: ustawiając termostat na określoną temperaturę grzejnik działa normalnie ale po jakimś czasie (kilka godzin) zaczyna miarowo stukać tak, że hałas jest nie do zniesienia. Takie stukanie można również wyczuć delikatnie pokręcając termostatem. Mam to na 2 grzejnikach w domu. Do tej pory były zakręcone bo nie było aż tak zimno ale teraz mrozy sa już zbyt duże aby te grzejniki były zakręcone. Z góry dziękuje za zainteresowanie i pozdrawiam.
  7. Ten Fundabit mi się podoba Dzięki!
  8. Myślałem o tym ale tez nie jestem pewien czym to zrobić. Czy wystarczy np. lepik i papa?
  9. Witam. Mam pewien problem, który chodzi mi po głowie i już nie mam pomysłów jak go rozwiązać. Budując dom musiałem zrobić szambo betonowe. Niestety poziom wód gruntowych jest u mnie bardzo wysoko, jesienią i wiosną to praktycznie równo z ziemią, a tym samym powyżej poziomu szamba. Uszczelnienie płyty górnej z szambem było tylko na zaprawę cementową i przez to, a także przez łączenie kołnierza z płytą szambo mi przecieka. Uszczelniałem je od środka (gdzie się dało) cementem montażowym a także wokół niego rurą melioracyjną a ono nadal przecieka. Widać to po zużyciu wody i częstotliwości opróżniania szamba. PROSZĘ o radę co jeszcze można zrobić, jak je dokładnie uszczelnić?
  10. Zdążyłem. 31 grudnia odebrałem w nadzorze budowę. Kolejki ogromne. Ale warto zaoszczędzić te 1,5 tys. a do tego czas itd. Nawiasem mówiąc, co za hipokryzja naszej władzy. Cały czas mówią o odbiurokratyzowaniu spraw związanych z budową, a dodają coraz to nowe rzeczy. Cały ten certyfikat to nic innego jak tylko ładowanie kieszeni kolejnym grupom ludzi.
  11. Dzwoniłem właśnie do nadzoru. Od nowego roku trzeba mieć certyfikat energetyczny, bez względu na datę uzyskania pozwolenia na budowę.
  12. Na stronie bgk jest to dość dobrze wyjaśnione co wchodzi w skład dopłat, a co nie. To wszystko jest w zakładce Wyjaśnienia Ministerstwa Infrastruktury. "przez powierzchnię użytkową lokalu należy rozumieć powierzchnię wszystkich pomieszczeń znajdujących się w lokalu, a w szczególności pokoi, kuchni, spiżarni, przedpokoi, alków, holi, korytarzy, łazienek oraz innych pomieszczeń służących mieszkalnym i gospodarczym potrzebom lokatora, bez względu na ich przeznaczenie i sposób używania; za powierzchnię użytkową lokalu nie uważa się powierzchni balkonów, tarasów i loggii, antresoli, szaf i schowków w ścianach, pralni, suszarni, wózkowni, strychów, piwnic i komórek przeznaczonych do przechowywania opału." Trzeba tylko pamiętać aby dokładnie zaznaczać na projekcie wielkość powierzchni użytkowej pomieszczeń i ewentualnie odjąć od powierzchni całego domu. Mnie w pekao o to się czepiali. Walczyłem z nimi o każdy metr kw. żeby było jak najmniej.
  13. dzięki cienki66. Jakoś ciężko było uzyskać info na ten temat nawet w banku. Wychodzi na to, że teraz muszę się pospieszyć z odbiorem. pozdrawiam
  14. ja mam w pekao s.a. Trochę to zagmatwane. Nigdzie nie mogę uzyskać informacji. W internecie znalazłem tylko, że może to być zmiana z kredytu budowlanego na inwestycyjny. Ale dlaczego tak się robi i jakie są tego skutki to nie wiem.
  15. ptr2, uranos dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanie tylko pośrednio związane z tym kredytem. Kredyt mam budowę domu. Rozliczenie z poszczególnych transz już było, ale budowa jeszcze nie jest odebrana. W umowie jest zapis o KONWERSJI kredytu (ale przy określonych warunkach: uzyskanie pozwolenia na użytkowanie itd) Powiedzcie mi proszę o co w tym zapisie chodzi? Czy to jest ważne i jakie skutki tej Konwersji? Pewnie taki zapis jest nie tylko w w kredycie z dopłatą ale innego nie brałem i za bardzo nie wiem o co chodzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...