Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

VTS

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    411
  • Rejestracja

O VTS

  • Urodziny 04.07.1947

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Zawód
    emeryt
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    koniec budowy 1.05.2012

Dane osobowe

  • Miejscowość
    pomorskie
  • Województwo
    pomorskie

VTS's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

10

Reputacja

  1. Inspiracje przekonujące za Twoim pomysłem, będziemy myśleć i amatorsko projektować. Dziękuję
  2. Faktycznie jest to dobry pomysł, najpierw zagospodarować ten poziom a następnie obsadzić roślinnością, dzięki.
  3. Elfir, poradź proszę czym obsadzić piwnicę aby zminimalizować wysokość i ją zamaskować. Może przy kolumnach pnącza, cisy? Gleba glina i piach, strona połudn.- zachodnia. Dziękuję i pozdrawiam.
  4. Niestety, taka siła żywiołu, pozostawia po sobie spustoszenie. Zauważyłam żę te ulewy zmyły wszystkie mszyce z róż a było już tego draństwa sporo. Pewno się znowu pojawią ale na razie czysto, tyle dobrego:yes:
  5. VTS

    Stulatek Kubelków

    Witaj, u mnie otwierają się wszystkie Twoje zdjęcia. Pokaż aktualne jak po latach ten klimatyczny domek wygląda. Jeszcze go tworzycie? Powodzenia i pozdrawiam. Lila
  6. też bezskutecznie od dłuższego czasu szukam Rosanne i pozostałych bodziszków, w końcu je upoluję
  7. Elfir, na nasłonecznionej skarpie rosną u mnie głównie jałowce sabińskie, mikrobiota syberyjska i trochę cebulowych i jednorocznych dla koloru. Niestety jałowce zostały zaatakowane rdzą jałowcową. Myślę że powoli muszę się ich pozbywać. Stąd pytanie czym je zastąpić? Może kosodrzewiną (jaką?) co jeszcze proponujesz? dziękuję i pozdrawiam
  8. Od lat zrywam zielone pomidory gdy robi się zimno, koniec sezonu,wiadomo że nie dadzą rady dojrzeć, zawijam każdy w gazetę i umieszczam w koszyku. Sprawdzam co parę dni bo dojrzewają i są czerwone:yes:. Pospiesz się a uratujesz końcówkę zbiorów.
  9. Dzięki Elfir i pestka za podpowiedzi. Generalnie mam glinę, torf i piach, zaprawiam punktowo kompostem i ziemią w zależności od potrzeb ph rośliny. Zrobię sobie ściągę z waszych polecanych roślin. Dzielne rododendrony na południowej ścianie domu u twojej teściowej Elfir. pozdrawiam L.
  10. Z uwagi na trudną pogodę; w tym roku w moim rejonie panuje straszna susza, deszcz nie padał od wielu tygodni (nie liczy się chwilowe pokropienie). Z kolei zeszły rok był b.b.mokry. W związku z tym moje pytanie: czy są rośliny odporne na zmienne warunki klimatyczne, znoszące nadmiar wody i suszę. pozdrawiam L.
  11. ok, wytnę dziury. Na odchwaszczone, obrzeżone czyste podłoże kładę miękkie gazety, ze trzy warstwy, podlewam i na to kora, naprawdę wytrzymuje trzy sezony. U mnie koszyczki w gruncie bez ściółkowania nie sprawdziły się, obrastają chwastami więc cebule zagazetuję.
  12. Doskonale sprawdza się ściółkowanie gazetami i korą u mnie wytrzymuje trzy lata ale zastanawiam się czy mogę tak posadzić cebulowe, hiacynty się pewno przebiją ale te drobniejsze? Dziękuję za poradę i pozdrawiam.
  13. mam taki baniak w ogrodzie, zbiera deszczówkę i woda nadaje się wyłącznie do podlewania roślin. Na wewnętrznych ściankach pojemnika porastają glony, które wypływają wraz z wodą więc nawet wzięcie prysznica czy mycie naczyń jest niewskazane:(
  14. Mieszkam w domu ze schodami na piętro. Ponieważ jestem już bardzo wiekowa na górę wchodzę rzadko . Mój pokój mam na parterze z łazienką przystosowaną dla osób niepełnosprawnych i jedno szczęście bo gdy miałam problem z kolanem i z trudem chodziłam taki układ był zbawienny. Dopóki jest się młodym i sprawnym można dyskutować i wybierać, później nie ma już wyboru. .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...