Witam
Nie do końca o to mi chodzi, wszelkie konsole (m.in. te w podanych linkach) mocowane są do ściany nośnej. W moim przypadku płyta żelbetowa izolowana jest od dołu 20 cm styropianu a ściana nośna również taką samą warstwą. Nie można zamocować konsoli do ściany bo: a) konsola nie jest przewidziana na takie grubości ocieplenia, b) nie po to robimy ocieplenie, żeby je potem dziurawić. Dostępu do płyty też nie ma, bo z każdej strony oklejona izolacją.
W tradycyjnej metodzie budowania, z ławą fundamentową, ława jest wspólna i na niej stoi zarówno mur nośny jak i ściana elewacyjna. W moim przypadku musiałbym chyba mieć jakiś osobny fundamencik tuż przy cokole ławy jedynie na posadowienie warstwy elewacyjnej - ale z kolei taki fundamencik nie będzie związany z resztą i może nierównomiernie osiadać (chyba, że nie będzie osiadał )
Ja wiem, że od tego jest projektant ale strasznie długo już myśli nad tym elementem a wolę być przygotowany i wiedzieć o czym będzie do mnie rozmawiał jak już coś wymyśli, zresztą nie zakładam, żeby projektant miał znać wszystkie możliwe rozwiązania konstrukcyjne stosowane w budownictwie ) fajnie by było ale czasem trzeba im też podsunąć jakiś pomysł )
pozdrawiam
EDIT: A jednak wspornik HK4 występuje w wersji na grubość izolacji do 260mm. Hmmm może się nada...