Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawlon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

pawlon's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Panowie przeczytałem cały watek od początku i jednoznacznie nie potrafię określić jakie rozwiązanie będzie lepsze w moim przypadku. A mianowicie kupiłem dom w którym, jest skos wykonany w następujący sposób (od środka): -płyta gk -folia paroizolacyjna -wełna ok. 5cm -deskowanie -krokwie 15 -w krokwiach wełna -folia Jutafol, praktycznie leży na wełnie -łata -blachodachówka Strop (wykonanie od środka): -płyta gk -folia paroizolacyjna -wełna ok. 5cm -deskowanie -jętki 15 -w jętkach wełna 15 cm -na wierzchu wełna 10 cm Na wiosnę planuję wymieniać blachę i przy okazji chcę poprawić ocieplenie na skosach. Czy poniższy plan jest dobrym pomysłem? -płyta gk -folia paroizolacyjna -wełna ok. 5cm -deskowanie (do tego miejsca nic nie mogę zmienić) -krokwie 15 -w krokwiach pianka natryskowa ok. 12 cm + 3cm szczeliny na wentylację (ale jaka pianka będzie odpowiednia w tym miejscu?) -folia paroprzepuszczalna -kontrłata -łata -pokrycie z blachy Proszę o sensowne komentarze, jestem laikiem w tej dziedzinie a przed rozmowami z fachowcami od pianki chciałbym coś wiedzieć, jaki rodzaj pianki, czy taka grubość wystarczy? A może inne propozycje poprawy izolacji?
  2. w moim przypadku budowa sciany wynika z zupełnie innej przyczyny, ale to już inna historia. Chodzi mi o to czy w ścianie gdzieś w środku nei utworzy sie punkt rosy. Dalej czy zastosowanie ścian BK24+styro7+BK12+styro5 doprowadzi w przyszłości do niespodzianek. Pomińmy względy finansowe.
  3. przejrzałem trochę wiadomości i musze przyznac ze nic mi to nie pomogło w moim dylemacie (zaznaczam ze na termodynamice sie nie znam). Wolałbym aby ktoś w prosty sposób powiedział czy ta sciana o której pisałem nie bedzie w przyszłości zielenić itp. czy taki systam ocieplenia jest prawidłowy(chodzi mi o wielowarstwowość)? Jak to wyglada od strony praktycznej i teoretycznej.
  4. panowie jestem laikiem w dziedzinie budownictwa i nie mam też do czynienia z ta dziedziną. Mam wiec pytanie dotrczące ocieplenia domu. A mianowice mam ścianę: (zaczynając od wewnątrz) gazobeton24cm + styropian 7cm+ gazobeton 12cm i 5 cm styropian. czy to jest dobre rozwiązanie? Słyszałem cos o punktach rosy, i o tym ze raczej nie powinno sie w ten sposób robić (niby za dużo warstw)
  5. Co prawda posadzki jeszcze nie zalane i możliwe są zmiany. Mam nadzieję że taki układ bedzie działał w miare dobrze. Czekam na opinie innych forumowiczów
  6. Wiem że to nei jest odpowiedni temat ale mam pytanei do forumowiczów: fachowcy zrobili mi ogrzewanei pogłogowe +grzejniki. Zostało ono ułożone w kuchni, łazience, salonie i holu. W kuchni, łazience i salonie mam zainstalowane grzejniki płytowe. Każde z tych pomieszczeń stanowi osobny obieg. Jednak odpływ z grzejnika został pociągniety jako ogrzewanie podłogowe i dalej do rozdzielacza. tzn. woda powrotna z grzejnika jest woda ogrzewajacą podłogę. czy tak powinno być? Rurki na podłodze zostały ułożone "w węzownicę" a wydaje mi sie że powinny byc ukladane cos "w rodzaju slimaka". Czy takie rozłożenie rurek nie bedzei powodowało odczuwalnej różnicy temperatury podłogi?? Proszę o zrozumienie jeśli popełniam błedy odnośnie poruszania sie na forum Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...