Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomczyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    65
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tomczyk

  1. Moja kotłownia rozmiar na piec i zasobnik ma ok i opału zmieści się w workach ze dwie tony. Wyjścia na zewnatrz tzn. na podwórko nie mam. Mam okno, duże okno i znajduje sie ono od frontu. Z wiadrami biegać nie zamierzam, jeżeli zdecyduję się na groszek to będę ładował go przez okno. Tylko martwi mnie jedno, czy nie bedzie to zbyt upierdliwe. Moze ktoś z Was ma podobna kotłownię, zdecydował się na groszek i podzieli się na forum swoimi doświadczeniami?
  2. Czy nikt nie ma takiej posadzki w domu?
  3. Interesują mnie posadzki z kamienia, konkretnie: nieregularne kawałki kamienia, przestrzenie między nimi ("fugi") wypełnione zaprawą cementową i wszystko razem wyszlifowane. Czy znacie fachowców z okolic Łodzi, Sieradza, Kalisza, którzy takie wykonują? Jakie moga być koszty? Jaki kamień się nadaje i gdzie go kupić?
  4. Mam kotłownię, bez oddzielnego wyjścia na zewnątrz, ponadto jest dość mała. Na jakie paliwo wybrac piec? Gaz i olej są idealne, poza ceną. Chciałbym mieć piec na eko groszek. Tylko gdzie przechowywać węgiel i jak dostarczac do kotłowni nie robiąc syfu w domu? Czy można np. przechowywać w zewntrznej piwniczce i dostarczać jakimś podajnikiem slimakowym do zbiornika przy piecu? Czy znacie takie rozwiązanie, a moze ktoś ma taki majstersztyk? Może znacie producentów, adresy stron http://www... Będę wdzieczny za wszelka pomoc.
  5. Żarty, żartami... Wejdźcie na stronę http://www.naczelnyornitologkraju.gov.pl a Wasze twarze staną się bledsze niż zwykle...
  6. Jestem na etapie wyboru alarmu. Chciałbym, żeby powiadamiał mnie sms-em o załączeniu. Czy ktoś z Was ma coś takiego? Czy konieczne jest podłączenie do telekomunikacji? Czy operatorzy komórkowi oferują może tego typu usługi, a może wystarczy odpowiednia centralka alrmowa? Będę wdzięczny za wszelkie informacje? Jeżeli możecie, to podajcie, proszę, nazwy producentów i koszty urzadzeń.
  7. Jeden z uczestników wątku napisał, że mogą sypnąć skrzydła. Czy ktoś słyszał o tym, żeby ukradli same tylko skrzydła? A, co z resztą, dorobią sobie w garażu?
  8. Zbliża się do mnie etap budowy zwany wstawianiem okien. Czy otynkowanie okien z zewnatrz i od wewnątrz ochroni przed ich kradzieżą?
  9. Kolega ma z dziurawki, murowany na cofniętą spoinę i niestety dostała się do cegły woda, w efekcie komin i ściana przy kominie mokre. Ja mam komin z barwionych na grafitowo silikatów, murowany na cofniętą spoinę. Ma zrobione od góry obróbki z blachy, jest zaimpregnowany, włożę do środka wkład ze stali. Nic go nie ruszy, żadna pogoda, żadne spaliny. Jest bardzo ładny i przynajmniej trzy razy tańszy niż z klinkeru. Budujcie z silikatów, nie tylko kominy.
  10. Czy grzanie prądem w II taryfie będzie tańsze niż olejem lub gazem płynnym? Jaki duży zbiornik wody dla 4-5 osobowej rodziny (czy 200l przy II taryfie będzie ok?)? Ile kW trzeba zużyć do ogrzania 200l wody? Ile litrów gazu w płynie wchodzi na 1 kg?
  11. Zrobione. Szalowałem 2 dni, szalowałbym 3, ale drugiego popołudnia z odsieczą przybył teść. W sobotę wylaliśmy i wyszły tip-top (prawie, bo zawsze się coś schrzani, ale na szczęście są to drobnostki, które nie mają wpływu ani na estetykę, ani na konstrukcję). Dzięki za pomoc.
  12. Ja mam wszystkie zbrojenia spawane. Jest z pewnością solidniej niz wiązane, ale tak jak napisał Pawelko nie ma to wielkiego znaczenia. Moje są pospawane, bo mój teść to spawacz-fachura-pasjonat i wymęczył to na mnie.
  13. KvM, jak już się tak napisałeś, to może jeszcze napiszesz o kosztach ogrzewania Twojego domu, oczywiście z uwzględnieniem regionu, w który stoi (bo tylko Ty spośród uczestników tego wątku nie podałeś skąd pochodzisz) oraz cen nośnika. Będę wdzięczny.
  14. Ja mam studnię 20m, rura stalowa 160mm. Stalowa, bo jak to majster argumentował, ze względu na podłoże (1,5m pod powierzchnią jest wapień), plastiku się nie da włożyć (nie wiem czy miał rację, czy tylko dysponuje sprzętem, który na inna technologię nie pozwala). Przy technice jaką stosowali, to plastiku nie włożyłoby się "za Chiny Ludowe": najpierw wiercili ok 4-5m (w piasku i miękkim wapieniu) a potem wbijali (w twardy wapień) . Chciałem rurę PCV ze względu na problem rdzy przy stalowych. W tej chwili korzystam z wody tylko do budowy, tak więc po zimie nieużywania studni była w niej zamiast wody, herbata. Ale po 15 min pompowania woda pojawiła się, a po godzinie był prawie kryształ. Jak będzie przy stałej eksploatacji, to się dopiero okaże. A, co do plastiku (PCV), to jest on ładowany do studni standardowo i uważam, że jest to lepsze rozwiązanie niż rura stalowa (no chyba, że z kwasówki).
  15. Dziękuję Pyrka za odpowiedź. Już w tej kwestii mam jaśniej niż ciemniej, ale może jeszcze ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć?
  16. Jest pewna koncepcja szalowania: szalunek mocować z jednej strony do desek przykręcnych do muru, a z drugiej, z boku (na przedłużeniu frontowego biegu) do kołków wbitych w grunt (kołek z obu stron na wysokości każdego stopnia). To jest oczywiście zarys ogólny konstrukcji szalunku, bo konieczne są dodatkowe wzmocnienia, ale to już kwestia drugorzędna. Co Wy na to, możecie coś doradzić?
  17. Proponuję pociągnąć wątek o kosztach ogrzewania bez zbędnego wdawania się w jałowe dyskusje o megadżulach. Ten wątek , to prośba do tych, którzy już mieszkają i grzeją. Napiszcie czym grzejecie, jakie macie duże chałupki i jak ocieplone itd. Myślę, że taki rekonesans po Waszych kotłowniach i portfelach może pomóc "nowym" bardziej, niż przeliczanie litra propanu na... Proponuję format: Powierzchnia domu: Kubatura: Jakie ocieplenie: Jaki nośnik energii: Jaki piec (piece): Ile kosztowało grzanie w sezonie (razem z ciepłą wodą): Ja, jeszce nie grzeję w nowym domu, ale napiszę jaki mam plan: Pow.: 146 m2 Kub.: 600 m3 Ocieplenie: styropian 15 cm, okna 5k, poddasze wełna 20 cm Nośnik energii: gaz z butli i drewno Piece: gazowy niekondensacyjny i kominek incydentalnie (z dgp lub płaszczem) Koszt grzania: mam nadzieję zmieścić się w 3000,00 zł, tylko czy to możliwe? Waham się jeszcze nad olejem, zamiast gazu, pożyjemy zobaczymy. W obecnej chwili mieszkam w starym domu z 1936 roku i: Pow.: 100 m2 Kub.: 300 m3 Ocieplenie: brak (mur 60 cm cegła), stare okna skrzynkowe Nośnik energii: węgiel Piec: zwykły, bez nawiewu i automatyki Koszt grzania: 2500,00 zł (4,5 t węgla, drewno) plus poza sezonem grzewczym woda ogrzewana bojlerem elektrycznym.
  18. http://www.domysajdaka.pl/images/main.jpg Jajmar, dzięki za odpowiedź. Schody mają być takie, bez spoczników. Jak je wyszalować?
  19. Wyobraź sobie, Jajmar, ganek wsparty na dwóch kolumnach i schody, które mają 3 biegi każdy po 3 stopnie, a ułozone są (te biegi) w stosunku do siebie, tak jak obok na rysunku: I_I (wiem, nic nie mów, znam się na rysunku technicznym jak mało kto). Totalny prymitywizm, żadnych wygibasów, prosta sprawa. A, co do mojego pytania, to sprecyzuję: chodzi mi wyłącznie o konstrukcję szalunku. Bo, jakkolwiek szalunek jednego niezależnego biegu to pikuś, tak szalunek trzech biegów, to już dla mnie niezła zagwozdka, niemal metafizyczna.
  20. Jeżeli znajdę odpowiedź na pierwsze pytanie, wtedy na pewno będę potrafił odpowiedzieć na Twoje. Bio, a może jakieś konkrety? Będę niezmiernie wdzięczny, a i Twoją ciekawość zaspokoję czym prędzej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...