Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bea z B.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bea z B.

  1. Kasiorku czy mogłabyć zdradzić nazwę serii płytkomozaiki pod przysznicem - przeglądałam ofertę katalogową porcelanosy, ale nie spotkałam takich płytek, w których każda "cząsteczka" mozaiki była innego koloru jak to widać na Twoich zdjęciach. Wszystkie były raczej jednobarwne lub ze smugami. Z góry dziękuję. Pozdrawiam B.
  2. Projekt "niestety" indywidualny. Z zewnętrz wymyślony przez męża, w środku przeze mnie. Dla 3 (na razie) osób. Powierzchnia podłóg domu ok. 170 m2, w rzucie ok. 10x10 m. Te wielkie okna oczywiście od południa, taraz od południa i wschodu, wjazd o północy. Garaż na 2 samochody + kotłownia "na tyłach" garażu razem ok. 50m2. Dachówka cementowa unibet brąz. Pozdrawiam b.
  3. Coś zjawiskowego!!! - nie znajduję lepszego słowa. Jakby prosto z katalogu najpiękniejszych wnętrz. Cudo!! Gratulacje!!
  4. dana15, pisząc o cenie miałam na myśli podobne koszty za całość. Co do bilecików - u nas też już się kończą i myślimy o jakimś małym kredyciku. Pozdrawiam B.
  5. Domek piękniutki, gratuluję. Troszkę podobny do naszego, choć Wasza dachówka jest jak marzenie!!! Cena też niczego sobie, o dziwo również zbliżona do do kosztów naszej budowy. Również u nas lukarna doświetla klatkę schodową. Jakie planujecie okna i jaki kolor tynku? I kiedy planujecie przeprowadzkę? Bo my będąc na podobnym etapie jak Wy chcielibyśmy wprowadzić się najpóźniej we wrześniu. Pozdrawiam gorąco i życzę wytrwałości. B.
  6. A u nas "w salonie" będzie więcej okien niż ścian - 2 okna 3*2,20 (przesuwne) - niemal cała ściana ze szkła - i jedno 1,80*2,20 z ruchomym słupkiem - wyjście z jadalni do ogrodu . Pozdrawiam B.
  7. Jacek Ł. na priv dziś cena, jutro namiary na fachowca od CO-wodkan. Pozdrawiam B.
  8. Jacek Ł. chyba będziemy sąsiadami, budujemy domek w Brzozie. Zaimponowałeś mi ceną i tempem budowy - my zaczęliśmy w sierpniu, ale nie mamy jeszcze okien ani żadnych instalacji. Dachówka unibet, dach też dwuspadowy+garaż (zdjęcia w stopce). Czy mógłbyć polecic mi kogoś, kto tanio i dobrze ułoży instalacje elektr., tv, telefon itp. Czy wiesz, ile kosztuje połozenie tynków wewn? Wg naszej orientacji knauf gips maszynowy ok 20 zl/m2 r+m (bez faktury). To strasznie dużo. Może wiesz coś więcej. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam B.
  9. Jacek Ł. chyba będziemy sąsiadami, budujemy domek w Brzozie. Zaimponowałeś mi ceną i tempem budowy - my zaczęliśmy w sierpniu, ale nie mamy jeszcze okien ani żadnych instalacji. Dachówka unibet, dach też dwuspadowy+garaż (zdjęcia w stopce). Czy mógłbyć polecic mi kogoś, kto tanio i dobrze ułoży instalacje elektr., tv, telefon itp. Czy wiesz, ile kosztuje połozenie tynków wewn? Wg naszej orientacji knauf gips maszynowy ok 20 zl/m2 r+m (bez faktury). To strasznie dużo. Może wiesz coś więcej. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam B.
  10. januszek, wlasnie o tym myslimy lub paradyz legno. Myslimy jednak o laczeniu wielkosci. Czy juz to uzytkujesz? Jak ukladales - w parkiet czy w panele? A moze jeszcze inaczej? Czy laczyles z innymi materialami? Pozdrawiam B.
  11. My podobnie jak Agnes mamy wyjscie z salonu (połączonego z kuchnią i jadalnią = 65m2) do ogrodu i planujemy płytki (również podłogówka). Cały czas odrzucałam ten pomysł, ale ostatnio skłaniam się ku płytkom o fakturze i prawie rozmiarach desek 15x60 lub 8x50 itd. zależy od producenta - jasne łączone z ciemnymi itp. Kuchnia z "płytkowymi" deskami będzie piekna i praktyczna. Chyba że jakieś kamiennopodobne rzucą mnie na kolana. Pozdrawiam B.
  12. andrzejj Czy masz jakies zdjęcia tego wielkiego okna? My mamy wielkie okno 2,35x6m oczywiście od południa podzielone niestety słupem, planujemy dać przesuwne, tj. 2 dwuskrzydłowe 1,5szer.x2,35wys. Ciekawe, jak wyszło to u Ciebie. Pozdrawiam B.
  13. Marcel, ściana jednowarstwowa BK 400/36cm Solbet na klej, niezbyt dużo ścian wewn. Pozdrawiam B.
  14. Agnes, głównie ze względu na podłogówkę - być może ciepło nie ucieknie w ściany fundamentu - a koszt był niewielki. Ułożyliśmy styropian od środka wzdłuż scian zewnętrznych przed ubiciem piachu, bez żadnego kleju itp. Robota na ok. godzinkę. Mój mąż w końcu dał sie przekonać. Pozdrawiam B.
  15. Mamy dokładnie tak samo. Jak znaleźliśmy gdzieś tańszy materiał, hurtownia i tak "zjeżdzała" przynajmniej do takiej samej ceny. Nasz stan surowy zadaszony kosztował ok. 350 zł/m2 Pozdrawiam B.
  16. My ociepliliśmy z zewnątrz i od wewnątrz (ściana jednowarstwowa, ale ocieplenie fundamentu było przewidziane w projekcie i bloczki "wysunięte" na zewnątrz - ściana fund. 24 cm, bloczki 36cm - a od środka zlicowane z fundamentem) Z zewnątrz żeby nie przemarzały ściany fundamentu, a od środka żeby podłoga była ciepła (podłogówka) - nasz kierownik budowy powiedział, że lepiej 10 co styropianu pod podłogą na na gruncie + fundament ocieplony od wewnątrz (5cm) niż 20 cm na gruncie bez ocieplonych fundamentów. Mojego męża przekonał i tak zrobiliśmy - z zewnątrz (z boków) jest większe zagrożenie przemarzaniem i wychładzaniem podłogi niż od spodu. W każdym razie z zewnątrz zawsze mozesz docieplić mając w najgorszym razie wysunięty cokół, a jak już zalejesz chudziakiem bez ocieplenia, to po ptakach. Pozdrawiam B.
  17. No wprawdzie jestem kobietą , ale czytam prasę fachową. Chodzi w efekcie o to, aby mieć ładne ściany tanio i szybko wykorzystując "równość" ścian stawianych na klej. B.
  18. Instalacje planowane na luty, potem "bardzo szybko" tynki, żeby instalacja nie dostała nóg. Ściany stoją od sierpnia. Jeśli ta gładź ma mieć wzór "w pajeczynkę", to chyba jednak wybierzemy tynk gipsowy nakładany maszynowo - jak czytałam na Forum bywa czasem gładki jak gładź. Ale do tego trzeba porządnego fachowca. Pozdrowionka B.
  19. Moi Drodzy, nie wiem czy się uda, ale spróbuję: http://foto.onet.pl/albumy/album.html?id=14822&q=dom%20beaty%20i%20piotra&k=2
  20. Drodzy Forumowicze! Proszę o radę. Dom z BK Solbet na klej. Ściany wygladają na równe i nasz majster powiedział, że po przeszlifowaniu i zagruntowaniu można kłaść gładź gips. bezpośrednio na ścianę nieotynkowaną. Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia? Pozdrawiam Bea
  21. A mój mężus wymyślił, że zrobimy taras ziemny, tj. usypiemy kopiec z ziemi, zagęścimy, ułożymy krawężniki dookoła, wsypiemy piach, znowu zagęścimy i równiutko ułożymy kostkę brukową. Nie będzie trzeba ton betonu, wykopów, odpadających fug po zimie itp. Ale czy się to sprawdzi, okaże się dopiero za rok (domek w stanie surowym). Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...